ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Имаш 45 мин најпаметно ти е се што знаеш да напишеш па после почни да раскажуваш истото...Они ти го земаат концептот и додека зборуваш усно ти го читаат..
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Гледајте да полагате кај Бачовска , ако не можете да одговорите некое од прашањата ќе ви даде ново (претежно за социолозите и нивните дела) ,кое исто така може да ви го даде за повисока оцена. Кај Спасов никако , освен ако ја имате совладано ненормално социологијата. Пошо скоро сите ги падна што имаа делумно знаење а на останатите за пишење висока оцена ,не им правеше проблем.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Гледајте да полагате кај Бачовска , ако не можете да одговорите некое од прашањата ќе ви даде ново (претежно за социолозите и нивните дела) ,кое исто така може да ви го даде за повисока оцена. Кај Спасов никако , освен ако ја имате совладано ненормално социологијата. Пошо скоро сите ги падна што имаа делумно знаење а на останатите за пишење висока оцена ,не им правеше проблем.

Ај ако сакаш кажи некои попрецизни прашања, и дали од вториот дел од книга е помала шансата да ти бидат поставени прашања?
И јас како што знам дека третата тема не требало...
Не знам више се може да се очекува на правен...:cautious:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ај ако сакаш кажи некои попрецизни прашања, и дали од вториот дел од книга е помала шансата да ти бидат поставени прашања?
И јас како што знам дека третата тема не требало...
Не знам више се може да се очекува на правен...:cautious:
Чекајте бре бруцоши, многу брзо почнавте да се откажувате :) Немојте толку брзо да губете надеж, имајте сеуште амбиции. :)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Чекајте бре бруцоши, многу брзо почнавте да се откажувате :) Немојте толку брзо да губете надеж, имајте сеуште амбиции. :)
Никој не кажа дека се откажуваме, го пишав тоа зошто многу работи видовме од овој нов систем.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Никој не кажа дека се откажуваме, го пишав тоа зошто многу работи видовме од овој нов систем.
И уште многу нови работи ке гледате на правен воопшто :)
Само без нервози :P
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Ај ако сакаш кажи некои попрецизни прашања, и дали од вториот дел од книга е помала шансата да ти бидат поставени прашања?
И јас како што знам дека третата тема не требало...
Не знам више се може да се очекува на правен...:cautious:
treta tema taa za opstestvo sto e nemase ama se drugo moze da ti se padne..Bukvalno se ...
jas imav za org na sobranie , germ ist skola (nedostatoci i prednosti obavezno mora da se spomne ) ideologija i pravo
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Ај ако сакаш кажи некои попрецизни прашања, и дали од вториот дел од книга е помала шансата да ти бидат поставени прашања?
И јас како што знам дека третата тема не требало...
Не знам више се може да се очекува на правен...:cautious:
Луман.
конституирање на влада.
анализа на содржина- пораки.

За други прашања се чекат нешо за возврат :P .
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Како пројдовте истоија на право на испрашување, ајде споделете импресии и некое прашање ;)
Ако прашвиш за испитот историја на право имавме три прашања.Извори на правото во Вавилон,Шеријатско право-извори и Декларација за правата на човекот и граѓанинот.За да положиш требит 4 страни да напишиш(n)Ко ќе шетат Ина горе-долу мојш нешо да потпрашаш да препишиш ама не би ти препорачала пошо се потпишвеше,бркаше....
 
O

Orion.

Гостин
Ако прашвиш за испитот историја на право имавме три прашања.Извори на правото во Вавилон,Шеријатско право-извори и Декларација за правата на човекот и граѓанинот.За да положиш требит 4 страни да напишиш(n)Ко ќе шетат Ина горе-долу мојш нешо да потпрашаш да препишиш ама не би ти препорачала пошо се потпишвеше,бркаше....
Историја на право е мачкина кашлица за Општ дел на граѓанско што ќе го имате сега во летниот семестар:)
 
М

Мартин`

Гостин
Ми треба информација една ..
Кои предмети носат бонус поени од матурата за правен факултет поточно политички студии ?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Ми треба информација една ..
Кои предмети носат бонус поени од матурата за правен факултет поточно политички студии ?
никои не носат бонус но на пример хемија и физка ако ги земиш ќе ти одземат поени...
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Дали некој знае кога точно почнуваме со настава, затоа што се вртат 6ти, 13ти, 15ти како датуми :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Дали некој знае кога точно почнуваме со настава, затоа што се вртат 6ти, 13ти, 15ти како датуми :)
Мене ми спомнија дека ректоратот донесол одлука да се почне на 6ти Фев ама колку е точно не знам. Неделава сигурно ке објават на страната :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom