Македонското знаме пак запалено

Статус
Затворена за нови мислења.

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ваква тема беше вчера отворена мислам и експресно избришана?
онтопик. до кога ке ни го палат знамето? кај се албанскиве партии да реагираат? а кога иде нешто контра албанците сите се на нозе
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
ваква тема беше вчера отворена мислам и експресно избришана?
онтопик. до кога ке ни го палат знамето? кај се албанскиве партии да реагираат? а кога иде нешто контра албанците сите се на нозе
kaj se makedoncite koga se pali albansko zname, neli makedonska drzava e
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
kaj se makedoncite koga se pali albansko zname, neli makedonska drzava e
на прашање се одговара со одговор како што и доликува. не со контра прашање. па ајде биде културен и одговори ми на прашањето па ке ти дадам и јас одговор.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.104
Стружанецот наседнал на државното и дивјачките нецивилизирани провокации упатени на секој натпревар, и мислел дека со неговиот индивидуален потег ќе ги казни провокаторите , кои не ја добиваат заслужената казна од државните органи.

[/MERGETIME]


Ако за палење на државното знаме на Македонија се казнува човек со 100.000 евра , за палење на албанското знаме треба да има казна од 10 милиони евра , обиди се причините сам да ги најдеш.
АБе немој да ме јебеш бе, наседнал на навивањето.
Кујзнае каков копач е овој, од некое село што никој на планетава земја нема слушнато, сигурен сум дека ракомет гледал.
Кој курац ги поврзуваш двата настани?
Што не кажеш за кого навивате кога игра Македонија?
Треба да се пее Абре Македонче, сосема сте заслужиле.

Кој гомнојадец го има на форумов еј и уште не добива ПЕРМАНЕНТЕН БАН.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
ваква тема беше вчера отворена мислам и експресно избришана?
онтопик. до кога ке ни го палат знамето? кај се албанскиве партии да реагираат? а кога иде нешто контра албанците сите се на нозе
Тоа е донас .
Не си го поставувај прашањето каде се албанските партии .
Заборави ти дека ДПА штитеше еден мајмун по име Агим Крсничи кондовецот ( но сенс )
ДУИ знаеш дека се од планината .
Што уште не ти е јасно ?
Нашите политичари се пички ,симнувам само капа на Сашо Мијалков .
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
se pojavija hormonite tuka, ke go tepas dardanija a? so post udri go po lice, i so aperkat-replika vo bubrezi, taka ne znam kolku pati sum go jadel tuka na forumov ja, uste ne znam kako sum ziv
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
ако е претседател на сите граѓани требаше во знак на протест да ја напушти салата , затоа што 550.000 граѓани му се навредуваа во таа сала.
Зошто? Колку што знам во државава има 550.000 Албанци не Ши'тари. Всушност, незнам зошто некој би се нервирал заради тоа што навивачите навредувале некој измислен етноним кои не постои во државава. :D
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
фала на „исцрпниот“ одговор. многу ми беше од значење.
ne me razbra druze (a ne bese ic tesko da go napravis), ako vasite ne reagiraat koga naseto se pali, sto ima nasite da reagiraat, toa mi bese poentata, pa neli e makedonska drzavava, sto k** sme nie tuka da prostestirame i reagirame neli
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Зошто? Колку што знам во државава има 550.000 Албанци не Ши'тари. Всушност, незнам зошто некој би се нервирал заради тоа што навивачите навредувале некој измислен етноним кои не постои во државава. :D
хахаха го правиш будала .
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Зошто? Колку што знам во државава има 550.000 Албанци не Ши'тари. Всушност, незнам зошто некој би се нервирал заради тоа што навивачите навредувале некој измислен етноним кои не постои во државава. :D
poentata ti e ekstra, se dodeka i kaj vasa strana nema nerviranja koga se navreduvaat makedonski simboli:D
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Поголема група граѓани од албанска националност попладнево протестираа пред Основниот суд во Струга, барајќи да биде ослободен нивниот сограѓанин Минир Исмаили, кој во моментот на собирот се наоѓал во струшкиот Основен суд.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
ne me razbra druze (a ne bese ic tesko da go napravis), ako vasite ne reagiraat koga naseto se pali, sto ima nasite da reagiraat, toa mi bese poentata, pa neli e makedonska drzavava, sto k** sme nie tuka da prostestirame i reagirame neli
Не е исто во Македонија да нацрташ знаме на голема албанија и на ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА .
Имаше во Тетово таков случај и министерката реле
карта која ја има голема албанија е со претензии .
карта нацртана на ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА во МАКЕДОНИЈА не претставува кривично дело .
Друго е јас во Албанија да сум нацртал карта на Обединета Македонија .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom