Автомобили во размер

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Интересна тема имав неколку модели али ни еден не чувам
потполно ист ваков голф

и ваков мерцедес а класа само црвен

две вакви исти шелби само различни бои
Интересни моделчиња, посебно голфот и А класата, пиши кој ги произведува. Овие сите се во 1/43 размер или се лажам ??
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
Ми се допаѓа Алфата, во 1/18 размер е така?? Друга боја имаше??
ne e 1/18 1/24 e imase srebrena ista i berlina crvena
ama ti kazav kvalitet uzasen samo sto ja izvadiv od kutija i padnaa retrovizorite pa gi lepev a osekam i svetlata ke ispadnat kaj i da e
--- надополнето: 21 јануари 2012 во 00:14 ---
inace Chevrolet Corvette i fordot crven se prilicno dobro napraveni razmer 1/37 ama ne se nikoja marka i dosta se eftini ama dobro napraveni
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Ај ако може некој да ми каже во Битола каде има поголем избор на бураго/маисто 1:43?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
ne e 1/18 1/24 e imase srebrena ista i berlina crvena
ama ti kazav kvalitet uzasen samo sto ja izvadiv od kutija i padnaa retrovizorite pa gi lepev a osekam i svetlata ke ispadnat kaj i da e
--- надополнето: 21 јануари 2012 во 00:14 ---
inace Chevrolet Corvette i fordot crven se prilicno dobro napraveni razmer 1/37 ama ne se nikoja marka i dosta se eftini ama dobro napraveni
Не знам што да ти кажам, на 1/18 не ми испаѓале делови сами од себе. Земи залепи ги сите делови што ти се сомнителни и не ја чепкај. :) А видов некаде Алфа во 1/18 и да ме убиеш не ми текнува каде. Штета, имам дома еден 1/18 мотор со многу добри детали од друга расклопена Алфа 3.2 V6 ЈТS, што убаво ке легнеше. :cautious:
--- надополнето: 21 јануари 2012 во 00:30 ---
Ај ако може некој да ми каже во Битола каде има поголем избор на бураго/маисто 1:43?
Побарај во двата Веро маркети, за други места не знам, пробај во продавниците за играчки. :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
штета :confused: ке залепам све што може и нема мрдање после:)
ке идам ваљда у брзо време да купам уште колички има еден магацин на големо ги продаваат по багателна цена
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
штета :confused: ке залепам све што може и нема мрдање после:)
ке идам ваљда у брзо време да купам уште колички има еден магацин на големо ги продаваат по багателна цена
Има ли во 1/18 размер во магацинот?? И пиши кај се наоѓа ако не е проблем. Пиши ПП.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Интересни моделчиња, посебно голфот и А класата, пиши кој ги произведува. Овие сите се во 1/43 размер или се лажам ??
Голфот и мерцедесот беа од поголемите шо размер нз точно ,а шелбиве беа мали баш како на сликата.
Имав и други али никако не ми текнуе шо моделчиња беа, само многу ги гребев, скоро сите беа уништени.Шелбиве мислам дека низ подрум се негде ако ги најдам ќе ги сликнам

И ако добро се сеќавам сите беа бураго
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Голфот и мерцедесот беа од поголемите шо размер нз точно ,а шелбиве беа мали баш како на сликата.
Имав и други али никако не ми текнуе шо моделчиња беа, само многу ги гребев, скоро сите беа уништени.Шелбиве мислам дека низ подрум се негде ако ги најдам ќе ги сликнам

И ако добро се сеќавам сите беа бураго
Ми текна отпосле, 1/24 размер се поголемите. :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
sto razeer se dvata old tajmera, sto modeli se i koj gi proizveduva???od mk li gi zema ili gi poracuvase od nekade??? pisi i dokolku gi prodavas. drugite gi imam pozdrav
1/37 RAZMER SE NE SE NEKOJA MARKA BEZVRSKA SE I OD KOSOVO GI ZEMAV EPTEN SE EVTINI KOGA KE IDAM KE TI KAZAM STO SVE IMA
I NE GI PRODAVAM POKLON MI SE:)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве уште едено милениче во мојата колекција, 1/18 Bburago Bugatti EB110. Значи количево е старо и има гребки на бојата ама уште се мислам дали да го оставам или префарбам. Моментално работам на него зошто Бураго сите пластични делови ги има направено во една иста боја на пластика, значи фарбам спрема 1/1 моделот . :) Кога ке завршам, повеке слики.

Бидејќи (стандардно) заборавив да го сликам пред да го расклопам еве како изгледа на сликава од нет :


А еве го расклопено кај мене, пред да почнам :
 

Kajgana Shop

На врв Bottom