Автомобили во размер

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
во која продвница ва скопје има најголем избор на колички?
Имаш голем избор:Веро центар(карши НБМ),Веро Капиштец,КРШ продавниците во ГТЦ,Зебра,Рамстор исто така има и 2-3 други продавници во Беверли(новиот дел).Бензинските станици на Макпетрол,Лук оил......Цените се движат од 650-950 за 1:24 моделите и од 2000-2800 за 1:18 моделите.Друга опција тие купување од интернет
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Другарче има Јагуар E-type од Бураго, ваљда му е од 90ти години колава, размер 1:18. Му седи дома и не е во перфектна состојба, не е крш да се разбереме - 80% да речеме ако 100% е ко нова.

Па му реков можеби некој сака да го купи, чисто ако сака некој нека понуди цена, па ќе му кажам. :)
A ти ако можеш сликни некоја фотка од Jaguar-от, да видиме во која состојба е. :)
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 23:14 ---
Денес бев во продавница за играчки а ова Audi RS4 1:18 го добив како новогодишен подарок за редовен потрошувачПрегледај го приврзокот 38920
Прегледај го приврзокот 38921Прегледај го приврзокот 38922Прегледај го приврзокот 38923Прегледај го приврзокот 38924Прегледај го приврзокот 38925

Кога го отворив на прв поглед се изненадив,меѓутоа кога детално го разгледав од блиску(се гледа и на сликиве)се разочарав од лошата изработка на маисто.Има голем број недостатоци,а кога би го отценивал од 1 до 5,би му дал чиста 3.Сепак од далеку во кутија недостатоците не се толку приметливи.Но како што рекле старите:,,На поклонет коњ заби не му се гледаат''
Ајде честито ново моделче. :) Искрено и јас се напалив на ова моделче еднаш кога го видов во Крш, дури и го извадив од кутија. Ама како што рече има многу грешки во изработката, зборам спрема 1/1 моделот. Ептен е дигнато, скоро како џип и некако е чудно во предниот дел, посебно фаровите. Како и да е со здравје да си го возиш. :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Ајде честито ново моделче. :) Искрено и јас се напалив на ова моделче еднаш кога го видов во Крш, дури и го извадив од кутија. Ама како што рече има многу грешки во изработката, зборам спрема 1/1 моделот. Ептен е дигнато, скоро како џип и некако е чудно во предниот дел, посебно фаровите. Како и да е со здравје да си го возиш. :D
Благодарам поубаво да си купиш
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
да не има некој случајно опел зафира било кој размер да му ја купам, или да не сте виделе у некоја продавница неможам нигде да најдам
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
да не има некој случајно опел зафира било кој размер да му ја купам, или да не сте виделе у некоја продавница неможам нигде да најдам
Нема да ја најдеш тука кај нас од брендовите што едвај ги има. Мислам дека Zafira OPC прави Minichamps, не сум сигурен ама мислам беше 1/43 размер, најблиску да се "распрашаш'' во Грција. :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
Нема да ја најдеш тука кај нас од брендовите што едвај ги има. Мислам дека Zafira OPC прави Minichamps, не сум сигурен ама мислам беше 1/43 размер, најблиску да се "распрашаш'' во Грција. :)
фала многу најдов на нет ама многу се скапи 1/43 35евра:tapp:
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
фала многу најдов на нет ама многу се скапи 1/43 35евра:tapp:
Да точно, екстремна цена има. :eek: Ги виде деталите, истите како на Bburago или Maisto во 1/18 размер. :)Сепак се работи за еден од најдобрите брендови за производство на diecast автомобили, тоа е ама што е многу - многу е. :cool:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Јас во последно време сум свртен кон минијатура, размер 1:64 :D
Камарото го добив подарок од Америка и дополнително ме загреа онаа огромната сталажа во Џамбо со Hotwheels и Маjorette...Aко имаше толку 18ки досега ќе банкротирав.





имам и VW Caddy ама тоа ми стои во колата :D
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Јас пак, да не случајно има некој Lamborghini Countach во 1/18 размер од Bburago за продажба или пак да направиме трампа, слободно пишете ми ПП. :гик:
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве ја Астрата GTC што ја земав пред десетина дена. Направив ситни доработки :
Расклопена : :)




Задницата колку што можеше е спуштена (беше превисока) и додадов нов спортски издув, стариот беше цевче од полна пластика :






Моторот беше голема црна пластика како што може да се види од првата слика, јас дофарбав некои детали и додадов "печурака" филтер за воздух на местото каде што имаше мала пластична кутија :


Mала промена на внатрешноста, дофарбани детали на инструм. табла и воланот, педалите, страниците на седиштата (предни и задни) офарбани во мат - црна боја да има ефект како кожа :


Се надевам ви се допаѓа. :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
одлично си ја " дотерал"
што размер е и од кај ја купи?:)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
одлично си ја " дотерал"
што размер е и од кај ја купи?:)
Фала, во 1/18 размер е од Welly, ја купив од еден пријател заедно со BMW 120i. Мислам дека него му беа земени од Белград, порано ја имаше и кај нас. Види во Крш продавниците или по бензискиве. :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
Фала, во 1/18 размер е од Welly, ја купив од еден пријател заедно со BMW 120i. Мислам дека него му беа земени од Белград, порано ја имаше и кај нас. Види во Крш продавниците или по бензискиве. :)
бев и во крш и во веро ама ептен слаб избор т.е катастрофа
си купив аlfa 159sportwagon landrover freelander ,fiat 500, maseratti quatroporte i Lamborghini Reventón
алфата е Welly и е многу лоша т.е неквалитетно напраена :(
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
бев и во крш и во веро ама ептен слаб избор т.е катастрофа
си купив аlfa 159sportwagon landrover freelander ,fiat 500, maseratti quatroporte i Lamborghini Reventón
алфата е Welly и е многу лоша т.е неквалитетно напраена :(
Па скоро сите Welly се лошо направени, a тука не заостануваат ни Bburago и Maisto. Ама најубаво да си ќутиме зошто добро е што ги има и тие во нашава мила државичка. :LOL: Ништо зимај алатот, нарачај бои Revell од интернет, извади слики од вистинската Алфа 1/1 и почни да ја средуваш. Ако ти треба некој совет, слободно пиши. :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Па скоро сите Welly се лошо направени, a тука не заостануваат ни Bburago и Maisto. Ама најубаво да си ќутиме зошто добро е што ги има и тие во нашава мила државичка. :LOL: Ништо зимај алатот, нарачај бои Revell од интернет, извади слики од вистинската Алфа 1/1 и почни да ја средуваш. Ако ти треба некој совет, слободно пиши. :)
Пејпал му е мајката и од интернет купувај поскапо и поквалитетно,ама изгледа не даваат нашите увозници и дилери зашто неквалитетот ќе им останува по полиците и магацините.
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 22:27 ---
бев и во крш и во веро ама ептен слаб избор т.е катастрофа
си купив аlfa 159sportwagon landrover freelander ,fiat 500, maseratti quatroporte i Lamborghini Reventón
алфата е Welly и е многу лоша т.е неквалитетно напраена :(
Стави слики да видиме со што си се подновил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom