Клише реченици кои сите ги мразиме

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
,,ожени се бре годините проаѓаат и најди си чупе,, е тоа најмногу ме ириртира иако не можам да кажам дека не се во право,ама чупињата се луѓе бре
и уште нешто ме иритира и ме нервира (бидејќи сум ерген ) и повеќето другари и колеги кои се веќе се женети и се чаламат и ми праша
,,ебеш ли нешто,, оф леле ми доаѓа да им ги сменам личниот опис по фаците , и им викам а бе што ти е гајле гледај си ја твојата жена оти тоа си е моја интимна работа:mad:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Значи одиш по улица, сретнуваш некој познат и кога ќе те праша...што правиш бе брат? И како треба да му одговорам? Одам? Шетам?:facepalm:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А, заборавив. На свадба цела фамилија тука и кога ќе почнат сите: Ајде и на нејзина глава, да и играме на свадба. Машала ама си пораснала, леле, леле, ајде па и тебе да те мажиме.

Никад не знам да реагирам во вакви ситуации, па цела се вцрвенувам и си се смешкам, и кршам раце од срам. :pos:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Што има ново? - Ма дај не ме јеби молимте (користам фраза која Кили ја употреби на некој локална телевизија и со тек на време ќе стане клише). Шо очекуе тој што го поставуе прашањето како одговор? Листа на работи кои ти се нови у животот?
Плукнат си на (random член од потесното семејство) - А, уствари ниџе везе ич не личите со чоекот само колку да се најде у муабет.
Пеер/брат - особено коа е изустена од женска уста и е упатена кон женско.

Update наскоро на темава, ко ќе ми текнат уште вакви лоши муабети.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Се' најубаво. - Зошто? Неможеш да кажеш што поконкретно сакаш да ми биде убаво, сигурно сакаш се да ми биде -.-
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
многу ме напиња кога на прашањето:
Што правиш ? Добар ли си ? (и слично )
Добивам одговор :
Еве еб@м радознали (и уште глуми мангуп демек ме заеб@л :facepalm:)
мислам по дебилен одговор нема...
А следна ми е узречицата (или како и да се вика) „пеер„ евентуално „педер„ ,каде како, а особено ако ја кажува женско ( :facepalm::facepalm:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
ЧовеЧее дај молим ти се...:tapp:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
23
-Разбираш? .... Е, не, глупа сум, не разбирам... (а го кажува на секоја втора реченица).
-А, бе не знаеш?!!! Не можеш да си замислиш? (посебно кога се прави муабет за некоја случка, каде на некој му било многу интересно, а тебе самата случка ти е банална, или воопшто не те засега).
-Јура, јура, после кура!
 
А

Антоние

Гостин
1. "Неможам, глава ме боли" (од ова поклише нема, биди барем креативна пи*да ти матер)

2. (на свадба од страна на бабите) "Ти си следен! :):):)"
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Лесно ти е тебе...

:vozbud:

Кога женско ќе ми се обрати со кај си брат ми доаѓа во Норвешка да се отселам.
 
А

Антоние

Гостин
Не треба да се губи надеж во женскиот род.
Тачно е има многу каменчиња, јагленчиња, горчлив песок, али исто така има и доста дијаманти.

Е сега како ќе ги најдеш тие дијамантчиња, бисерчиња... тоа целосно зависи од тебе и твоето сито.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom