Кратка рецензија во два потези

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
1. Играте некој наслов, овде пишувате описо-рецензијо-критика (што и да е) во 2 реченици. Секоја реченица треба да има барем 2 прости реченици, а секоја проста барем 2 збора :D
Во ред, не мора баш така xD ама нека биде што можи пократка.

2. Некој друг реплицира и со тоа ја надополнува рецензијата со друга или ја негира првата.

Тоа ќе резултира со една проширена рецензија од 2 поста или 2 спротивни секоја по 1 пост вкупно 2. хаха.
Можни се и понатамошни врзувања но не предолги за да се зачува читливост и немора да се чека одговор на една за да се почни друга.

Ќе почниме со нешто малку постаро и попознато за да тргни.

BioShock
Биошток е игра со интересна атмосфера, уште поинтересна содржина и контекст, но и класично-просечен пукачки дел со сите негови задоволства и фрустрации. Има приказна со јаки поенти, пример „A man chooses, a slave obeys“, но самата е изведена повеќе на филмско-робовски начин отколку на игриво-машки. Требало обратното.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ај баш да видиме како би изгледало.

Вака не ми изгледа на добра идеја, ама нема да судам прерано, да видиме прво.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Crysis

Убава графика. Глупава игра.

Enough?
Доволно бе другар. Ако се чувствуваш така, така напиши. Сеа некој друг да дополни.

Ај баш да видиме како би изгледало.

Вака не ми изгледа на добра идеја, ама нема да судам прерано, да видиме прво.
Правиме потенцијално конструктивен екперимент.

Туку ај ако можиш премести ја темава еден подфорум поназад, згрешив што овде ја отворив. Овде е за долги рецензии.
Ако не бива не бива ќе умри ќе пропадни долу, никому ништо.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ова му доаѓа нешто како Општи дискусии на игри?

Нека седи тука де, и така никој не отвара рецензии овде повеќе, ама само се поттикнуваат луѓето да бидат мрзеливи, место да кажат 10 реченици за игра, они ќе користат една-две. :)
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 19:03 ---
Не дека сум пристрасен, ама ова ми звучи како боље идеја за кратки рецензии.

Блиц рецензии/Рејџ рецензии за игри кои не ги бива. :)

http://www.forum.kajgana.com/threads/Најлошите-игри-blitz-рецензии.18230/
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ова му доаѓа нешто како Општи дискусии на игри?

Нека седи тука де, и така никој не отвара рецензии овде повеќе, ама само се поттикнуваат луѓето да бидат мрзеливи, место да кажат 10 реченици за игра, они ќе користат една-две. :)
Добро нека стои ај. Поарно 2 од ниедна.

Не дека сум пристрасен, ама ова ми звучи како боље идеја за кратки рецензии.

Блиц рецензии/Рејџ рецензии за игри кои не ги бива. :)

http://www.forum.kajgana.com/threads/Најлошите-игри-blitz-рецензии.18230/
Па горе долу слична работа си направил ти. Е сега ако ме прашаш мене и за добра и за лоша игра можиш да кажеш во кратки црти занајважното. Не мора она класичното Графика рататата тата, Звук зузу тиририри, Приказна, Гејмплеј, не сме АјГиЕН ние.

Значи овде не барам детална анализа туку што ја погодило жичката кај тебе. Повеќе емоција отколку рецензија.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Аjде да има материјал за надополнување и да се дојде до целосна рецензија, впрочем и идеата на bibil.

Portal 2

Само затоа што е нијанси покреативна и сo нијанси по-smooth графика не го менува фактот дека уште е Portal 1.
Ништо покреативно, ништо револуционерно. Најобично продолжение. Далеку од гласање за GOtY.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom