Помош, проблеми, прашања, совети...

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.471
Поени од реакции
3.277
Ако ти е тапа/стар лаптопот, поубаво купи си нов.
Ако ептен сакаш овој да ти остане, ќе ти го средат на сервис, само нема баш евтино.
Абе друг имам, ама затоа прашав што можам да праам со овој, да го искористам да не го фрлам у канта зашто друго све му е исправно. Си мислам сеа како екстерен хард диск дали може да го користам...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе друг имам, ама затоа прашав што можам да праам со овој, да го искористам да не го фрлам у канта зашто друго све му е исправно. Си мислам сеа како екстерен хард диск дали може да го користам...
Наједноставно ти е да си купиш некој евтин монитор, приклчучи го и ете ти. Дури можеш и да го извадиш дисплејот од лаптопот па да ти биде како преносен компјутер само без монитор :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.471
Поени од реакции
3.277
Наједноставно ти е да си купиш некој евтин монитор, приклчучи го и ете ти. Дури можеш и да го извадиш дисплејот од лаптопот па да ти биде како преносен компјутер само без монитор :)
E да, добра идеја, тоа ќе го направам :)
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
One of the usb device attached to this computer has mallfunctioned , and Windows does not recognize it .

Се работи за камерата не ми ја чита пробав да напраам ре инстал на драјверите повторно не ја бива работата. Ај помош хитно ми треба!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Пробај во усб портовите позади на матичната.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
One of the usb device attached to this computer has mallfunctioned , and Windows does not recognize it .

Се работи за камерата не ми ја чита пробав да напраам ре инстал на драјверите повторно не ја бива работата. Ај помош хитно ми треба!
Стави ја на друг РС, ако и таму не работи, отишла јабана.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
aj da mi pomogne nekoj za sovet. vcera slusav muzika preku laptop priklucen na dvd player preku portot za slusalki priklucuvanje i odednas bum padna osigurac i mi crkna laptopot . sve raboti dvd samo laptopot ne dava znaci na zivot. moze nekoj da pretpostavi za sto se raboti i sovet kaj da go nosam i sto da ocekuvam????/? fala vi mnogu
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
aj da mi pomogne nekoj za sovet. vcera slusav muzika preku laptop priklucen na dvd player preku portot za slusalki priklucuvanje i odednas bum padna osigurac i mi crkna laptopot . sve raboti dvd samo laptopot ne dava znaci na zivot. moze nekoj da pretpostavi za sto se raboti i sovet kaj da go nosam i sto da ocekuvam????/? fala vi mnogu
Ако лаптопот не дава никакви знаци за живот (со и без батерија - во струја) тогаш 99% ти е рокнат/прегорен.

Однеси го на сервис или купи си нов. Истово и на сервис најверојатно ќе ти го кажат :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки

Кога ќе ставам цд во DVD - ромот ( Поконкретно цд од игра ) и кога ќе отидам Extract files по некое време ќе добијам Error --- Cycling Redundancy check, и автоматски цдето престанува да се врти.

Побарав на интернет но не наидов на таков проблем со WINRAR, туку со Utorrent.

Некој од вас да не го имал овој проблем порано ?
Некој совет ?

Благодарам однапред.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
da pobaram pomos od strucni lica:

mi crkna nesto na pc-to, ili e samo napajanje ili e graficka ili ram ili procesor ili ploca.
Imav napajanje 400w koe mi e dosta staro bidejki go trgnav koga kupiv novo spire 650W so nova gigabit ploca. toj spire:pos: pocna da brci pa go vrativ starovo da ne me zaebe spire.
veke 4 dena po red snemuva struja a imam ups intex 1050Va.
Deneska go palam, piiiiiisti, pa prestane pa piiiiiiiisti i tn.
resiv da go izvadam ova 400w, da go stavam spire kolku da proveram dali e toa. Proveriv, se upali pc bez problem.
Vikam aj na starovo mozda nesto imalo slab kontakt pa ke go vratam pak, i pak pistese nejkese da se upali. Tuka mozebi i mi e greskata sto go vracav pak "rasipanoto 400w".:(
Kupiv novo 700denari 700W, go donesov doma go priklucuvam, gledam mi falat kabli na nego za graficka dodatno napajanje, kako i priklucok dole na ploca pred procesorot ima eden prikllucok so 8 konektori.
vikam aj ke probam ke go upalam, pak pisti nejke.
go nosam na servis, go priklucuvame pak stariot spire 650W, pisti, i majstorov kaza graficka e mozno da e i mi kaza ne si trebal da go vklucuvas pak na staroto, ke zaebes nesto i izgleda sum zaebal.

Imav en8800gts 640mb graficka, koja preporacuvate, da mozat da se igraat ponovite igri kako sto bea moden warfare 3, battlefield3 i slicni, ne gi ni znam cenite ama primer do kaj 4-5000den.
Ako e do ram, ke go poslusam majstorot sto ke mi preporaca, ako e do procesorot ke zemam phenom nekoj jak, bidejki plocava mi e prilicno nova, ne daj boze pa ona da e problem....

Pisete, jas utre popladne ocekuvam odgovor od majstorot, blizok covek mi e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom