Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.753
Поени од реакции
1.501
А како тоа мислиш дека се стига до девојка со која ќе делиш заеднички интереси? Со тоа што на првиот состанок ќе и го песнеш у фаца? Абе ај, не ме смеј.

Што знам, пак, можда така е денес модерно...:sneaky:
Види не е на прва средба нешто плеснато па да кажеш чекај малку што збори овој а како да стасаш до девојка со која делиш исти интереси сеуште немам одговор на тоа прашање сега се е оставено така во надеж дека ќе ја најдам таа која нема да се навредува туку така за нешто што си и кажал или си и направил па после да ми кука е ме изневерува и слично па глваната причина за неверствата е токму оваа преголемта затвореност на некој личности
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
6
Ve molam soveti,iskustva vo vrska so temava..stvarno sum vozbuden .. sostojbava e alarmantna!mnogu ja sakam devojkata,ja obozavam..ne znam kako da i priznaam...precki i problemi : mozebi bi i smetala mojata kilaza,toa kolku sum "ubav" ili pak nekoja si X prichina..!pomosh i soveti! ITNO E! :(((
Fala unapred! :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ајде фото и од тебе и од неа, да видиме дали би требала да и пречи твојата килажа и „убавина“ :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
6
PROBLEM!Kako da i priznaam deka ja sakam..?
Mnoogu prischini shto me sprechuvaat..Mojata kilaza koja me prai da se osekjam kako grd..A i malku trema a i srma mi e mace iskrejno..
A ona BOMBA!
16 godini .. Tinejdzerski ipak malce .. :)))
Cekam soveti i iskustva..Fala odnapred! :))
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 01:07 ---
Primer prichina e mojata kilaza koja e nad 100-ka i me prai da se osekjam grdo..16 godini a tolku kilaza sepak e mnogu! ajde soveti , iskustva...pomognete ako mozete i kolku mozete najvekje.. ://
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
PROBLEM!Kako da i priznaam deka ja sakam..?
Mnoogu prischini shto me sprechuvaat..Mojata kilaza koja me prai da se osekjam kako grd..A i malku trema a i srma mi e mace iskrejno..
A ona BOMBA!
16 godini .. Tinejdzerski ipak malce .. :)))
Cekam soveti i iskustva..Fala odnapred! :))
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 01:07 ---
Primer prichina e mojata kilaza koja e nad 100-ka i me prai da se osekjam grdo..16 godini a tolku kilaza sepak e mnogu! ajde soveti , iskustva...pomognete ako mozete i kolku mozete najvekje.. ://
место интрнет,фати се со спорт,диета
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
6
mislish se nemam fateno...?
abe bratche bee..mislish lesno e ..? epa ne e bash taka kao sho si mislish! ://
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
mislish se nemam fateno...?
abe bratche bee..mislish lesno e ..? epa ne e bash taka kao sho si mislish! ://
Лесно е, ако имаш проблеми со телото, идеш вежбаш. И после 5-6 години седнеш на форум и му пишеш на некој како сега јас на тебе.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
PROBLEM!Kako da i priznaam deka ja sakam..?
Mnoogu prischini shto me sprechuvaat..Mojata kilaza koja me prai da se osekjam kako grd..A i malku trema a i srma mi e mace iskrejno..
A ona BOMBA!
16 godini .. Tinejdzerski ipak malce .. :)))
Cekam soveti i iskustva..Fala odnapred! :))
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 01:07 ---
Primer prichina e mojata kilaza koja e nad 100-ka i me prai da se osekjam grdo..16 godini a tolku kilaza sepak e mnogu! ajde soveti , iskustva...pomognete ako mozete i kolku mozete najvekje.. ://
Пред се самиот си истакнуваш дека имаш проблем со килограмите,ако е така работи на тебе да ги симнеш,16 години имаш пријателче а 100-ка си ?? многу е тоа.Почни да тренираш некој спорт,рекреирај се и откачи тоа брзата храна внимавај на здравјето цел живот е пред тебе од сега сакаш да си направиш проблеми ? поработи и малку на самодовербата,надворешниот изглед не е секогаш нешто толку важно,незнам зашто се осеќаш дека си грд,никој од нас не е совршен сите имаме мани,ако така гледавме никој немаше ни дечко ни девојка да си фати,млад си сеуште со тек на време ќе се изградиш како личност,пристапи и поразговарај кажи и дека ти си подаѓа види дали и она према тебе нешто чувствува па после одлучи се да ги кажеш големите зборови Те сакам;)
 
К

Кики.

Гостин
mislish se nemam fateno...?
abe bratche bee..mislish lesno e ..? epa ne e bash taka kao sho si mislish! ://
Малку е лицемерно да збориме ако сме го немале тој проблем, ама верувај дека со добра волја се може да се постигне. Мора да останеш позитивен и да мислиш на твојата цел (во случајов девојката). Прво ќе почнеш здраво да се храниш, после да вежбаш (ако не вежбаш, џабе е секоја диета) и на крај мора да бидеш упорен. Единствен проблем може да ти биде генетиката т.е. ако фамилијарно имате проблем со тежината, кога ќе ослабеш, ако не продолжиш да внимаваш, тежината повторно ќе се врати. И ако некој те сака, ќе те сака таков каков што си. Со среќа :)
 
O

onlya

Гостин
PROBLEM!Kako da i priznaam deka ja sakam..?
Mnoogu prischini shto me sprechuvaat..Mojata kilaza koja me prai da se osekjam kako grd..A i malku trema a i srma mi e mace iskrejno..
A ona BOMBA!
16 godini .. Tinejdzerski ipak malce .. :)))
Cekam soveti i iskustva..Fala odnapred! :))
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 01:07 ---
Primer prichina e mojata kilaza koja e nad 100-ka i me prai da se osekjam grdo..16 godini a tolku kilaza sepak e mnogu! ajde soveti , iskustva...pomognete ako mozete i kolku mozete najvekje.. ://
Додека мислиш дека килажата ти е причина за се што се случува во врска со оваа тема нема ниту една девојка да ќариш. Иста бев и јас како тебе и сега немаш појма колку се каам што воопшто така сум размислувала, немаш појма колку работи сум пропуштила само затоа што мислев дека сум дебела и грда (е не дека се уште не сум ама барем не се замарам со тоа веќе :D). Поради таа килажа и самодоверба и се изгубив. Затоа човече воопшто не мисли на килажата гледај си го животот и дружи се колку што можеш повеќе. Ако толку многу ти значи девојчето собери малку храброст и кажи и, ако ти се исмее во лице значи нешто не е во ред со неа, а не со тебе сепак ти си тој што мисли и кажува искрено. Во краен случај не е единствена плус ти се уште си мал има 101 други да си најдеш. :)
 
Член од
16 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
54
Ve molam soveti,iskustva vo vrska so temava..stvarno sum vozbuden .. sostojbava e alarmantna!mnogu ja sakam devojkata,ja obozavam..ne znam kako da i priznaam...precki i problemi : mozebi bi i smetala mojata kilaza,toa kolku sum "ubav" ili pak nekoja si X prichina..!pomosh i soveti! ITNO E! :(((
Fala unapred! :)
Најди го Let 3 , и прочитај што пишува под секој негов пост. ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.151
Поени од реакции
10.936
PROBLEM!Kako da i priznaam deka ja sakam..?
Mnoogu prischini shto me sprechuvaat..Mojata kilaza koja me prai da se osekjam kako grd..A i malku trema a i srma mi e mace iskrejno..
A ona BOMBA!
16 godini .. Tinejdzerski ipak malce .. :)))
Cekam soveti i iskustva..Fala odnapred! :))
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 01:07 ---
Primer prichina e mojata kilaza koja e nad 100-ka i me prai da se osekjam grdo..16 godini a tolku kilaza sepak e mnogu! ajde soveti , iskustva...pomognete ako mozete i kolku mozete najvekje.. ://
братче ако имаш парички килажата нема да и е проблем ти на нејзе ке и бидеш плишано мече а ако немаш кеш тогаш да ке си грд и дебел за нејзе...пореално од ова здравје
според мене подобро е најпрво само да и дадеш до знаење дека ти се свиѓа а ако и кажеш одма дека си заљубен хохохох си го јадел :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.305
Поени од реакции
22.095
PROBLEM!Kako da i priznaam deka ja sakam..?
Mnoogu prischini shto me sprechuvaat..Mojata kilaza koja me prai da se osekjam kako grd..A i malku trema a i srma mi e mace iskrejno..
A ona BOMBA!
16 godini .. Tinejdzerski ipak malce .. :)))
Cekam soveti i iskustva..Fala odnapred! :))
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 01:07 ---
Primer prichina e mojata kilaza koja e nad 100-ka i me prai da se osekjam grdo..16 godini a tolku kilaza sepak e mnogu! ajde soveti , iskustva...pomognete ako mozete i kolku mozete najvekje.. ://
искрено ти 100 таа 40 -50 кила( претпоставувам), ке ја смачкаш бе пријателе. тука повеќе физика е отколку хемија( љубов).
дај види некоја до кај 70, имај и ти малце милост. гравитација е во прашање.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
братче ако имаш парички килажата нема да и е проблем ти на нејзе ке и бидеш плишано мече а ако немаш кеш тогаш да ке си грд и дебел за нејзе...пореално од ова здравје
Не заебавај 16 години има нека ужива во почетоци на љубов,врски и контакти со девојчиња рано е од сега да му се всадува во глава таа теорија парите можат да купат се па и девојка ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom