Економски факултет (reloaded)

Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Која иронија :D за се што мислев дека нема да положам положив со 8 и со 9 а финансиско сметководство катастрофа , 42 на прв 49 на втор некој со искуство кај Атанаско ако го замолам да направам стручен труд дали има шанси да ме пушти или поправен втор или многу тешко , испитот е полесен или не ? фала многу :D
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
25
Поени од реакции
4
Кој го полага Работно право може да ми каже кој закон го учи т.е. колку страни има?дека во Зоки фоток. ми покажаа 3 скрипти од законот.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги ке може некој точно да ми каже што беше скратено за 2 колоквиум по финансиски менаџмент?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Која иронија :D за се што мислев дека нема да положам положив со 8 и со 9 а финансиско сметководство катастрофа , 42 на прв 49 на втор некој со искуство кај Атанаско ако го замолам да направам стручен труд дали има шанси да ме пушти или поправен втор или многу тешко , испитот е полесен или не ? фала многу :D
Атанаско тешко може да те пушти, иди кај професорот прашај, само тешко може да те врти дојди среда, дојди петок и пак да не те пушти, закон е професорот :pos:
Испитот е ист како колоквиумот, не е многу потешко, исти прашања паѓаат и исти книжење/пресметки.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
дали има некој исуство со преполагање на некој предмет..мислам да ти се поништи некоја оценка и да полагаш испит?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
дали има некој исуство со преполагање на некој предмет..мислам да ти се поништи некоја оценка и да полагаш испит?
Зависи од професорот, треба убаво да се распрашаш.
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Има информации за резултати Финансиски пазари и СИС, и каде може да се најдат

Поздрав
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Има информации за резултати Финансиски пазари и СИС, и каде може да се најдат

Поздрав
Финансиски пазари мислам дека има резултати, ги имаше на групата на фб, а Сис нема резултати уште, после празниците рекол професорот.

Еве ти фпи
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Атанаско тешко може да те пушти, иди кај професорот прашај, само тешко може да те врти дојди среда, дојди петок и пак да не те пушти, закон е професорот :pos:
Испитот е ист како колоквиумот, не е многу потешко, исти прашања паѓаат и исти книжење/пресметки.
Многу е закон , легендаа :D тешка флегма ни е го мрзи да живи , колега дали ке ми помогнат и прашањата од Либро , важно м ие што побрзо да го откачам предметот а не оценката не се замарам за Љубиша .....:D
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Многу е закон , легендаа :D тешка флегма ни е го мрзи да живи , колега дали ке ми помогнат и прашањата од Либро , важно м ие што побрзо да го откачам предметот а не оценката не се замарам за Љубиша .....:D
Тие прашања колку што знам што се во Либро ништо не паѓаат, тие од друг професор се, Љубиша ги има сменето (n) или Марина нема врска.

Еве ти некои прашања, од лани што се имаа паднато.
Валда ќе ви бидат од корист, јас на испит го положив, ама заборавив што се падна :pos:


tocno netocno
-avansi,kaucii za vonbilanska -
-rashodi,izdatoci i trosoci -
-bruto imot =
-pasivni vremenski razgranicuvanja
-nematerijalni trosoci-sustina
- principi na nasiot konten plan
-eksterna realizacija
-klasa 7 kalkulacija na nabavka
-operativen lizing
-goodwii
-forma na fin izvestai'- netekovni sredstva

prasanja
-interni korisnici na bilans se:
-koi se bilansni stavki od slednive(ima navedeno tamo i da zaokruzis koi su bilansni stavki)
-knizenje za menica na 120(kako pobaruvanje)
-knizenje za devizen akreditiv
-knizenje za postojani sredstva 192-193str kniga :/
-knizenje za pretplateni rashodi za kirija
-presmetka na mesecna kirija(povrzano)
-knizenje za dorabotka
-knizenje za ambalaza-otstapuvanje od rashoduvanje
-knizenje za siten inventar 140str :/
-stoki vo prodavnica- vodenje na zaliha i - knizenje na prodazba(3 prasanja povrzani)
-Knizenje za otpis na vozilo vo soobrakjaka ********217*******
-knizenje za zemjiste
-kapitalni zagubi
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Колеги, дали знае некој како иде границата за оценките по ФИНАНСИСКИ ПАЗАРИ И ИНСТИТУЦИИ, конкретно за 10ка?
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Kolegi aj nekoj sto polagal ispit ili prepolagal vtor kolokvium Osnovi na marketing da mi kaze kako e...sto e polesno?
I nadvoresna trgovija kako e na ispit?
I Osnovi na menadzment kaj Suklev, za na ispit gi dava prasanjata i kejsovite od kolokviumite mislam 70% od niv ima sansa da bidat ili ne?
i koj ima prasanja po nesto neka pise ...Falaaaaa
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
MEGUNARODNI FINANSII ISPIT - STO TREBA DA SE UCI KOI GLAVI OD KNIGA ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom