Прилеп и Мариово

V

Vollstandig

Гостин
Aj аирлија нова стартна цена на таксите , 5 банки ко беспари o_O
Вчера се возев и глеам фазла излезе за малце ќе се расправав со таксисто да не речеше старто е 5 бона. Абе остај скопје 50 денари овде 50 денари, мора да го стаса скопје:)))


Што ви текна да го затворате едно од најдобрите места Апореа, кај што може да се слушне саглам музика во ПП ? Јас кога и да идев во ПП секогаш таму сме излегувале и имало богами ептен топ журчиња, музика на ниво и народ еден куп.
Не е затворена, работи на новото место кај марко цепенков се најдува Арт Кафе апореа.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Вчера се возев и глеам фазла излезе за малце ќе се расправав со таксисто да не речеше старто е 5 бона. Абе остај скопје 50 денари овде 50 денари, мора да го стаса скопје:)))




Не е затворена, работи на новото место кај марко цепенков се најдува Арт Кафе апореа.

Aaaa очигледно долго не сум била во ПП не ни знаев дека ја прекрстиле у Арт Кафе, се се мења :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Aaaa очигледно долго не сум била во ПП не ни знаев дека ја прекрстиле у Арт Кафе, се се мења :)
Уште не е отворено, за новава ќе го отворат сега само се релоцира.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Нема да го има стариот шмек, али и сега не изгледа лошо.
А шо че има ваму на старово место кај шо беше?
 
L

Löwe

Гостин
Имам едно прашање, дали ѕидот оној кај комерцијална банка бил поранешен затвор или поранешен ан? Се кладевме со братучедми тој вика Ан, јас викам затвор
 
V

Vollstandig

Гостин
Имам едно прашање, дали ѕидот оној кај комерцијална банка бил поранешен затвор или поранешен ан? Се кладевме со братучедми тој вика Ан, јас викам затвор
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=148153938587423&set=a.122310097838474.20424.100001784547553&type=3



Куршумли ан
Изграден XV век срушен 1955 г.

Значи, сепак било ан. Ни јас не сум знаел.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Слушам пак многу снег наврнал сношти во Прилеп... дајте некое слико да видиме какво е :rolleyes:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Aj аирлија нова стартна цена на таксите , 5 банки ко беспари o_O
200 нека го направат не се возам.

Она нова Апореа или игротека Арт шарена весела локација :icon_lol:.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
е вака сакам дискусија за Прилепов......
:LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom