Економски факултет (reloaded)

M

Mario Gómez

Гостин
Дечки ај некој нека пише или нека ме упати кај шо е напишано шо не треба да се учи финансиски менаџмент?
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Дечки ај некој нема ми каже искуство со макро како е на поправиниот колоквиум, дали е на пишување на заокружување???
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Дечки ај некој нека пише или нека ме упати кај шо е напишано шо не треба да се учи финансиски менаџмент?
За прв колоквиум ми текнува само дека е скратено од 41 страна до крај на темата , а имаше и неколку грешки во формулите од книгата.

За втор колоквиум е скратено:
од 254 страна до крај на темата
формулата на 270 страна
од 372 страна до крај на темата
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колеги како е втор колоквиум за ФИНАНСИСКО СМЕТОКОВОДСТВО??? Какви прашања најмногу дава???
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Ќе може ли некој кој го одбрал Еколошки менаџмент да ми каже кој е материјалот за 2 колоквиум или за цел испит.?!
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Иста тежина е како и првиот. Барем така беше минатата година. Јас го учев од презентациите и поминав без проблем. Само малку напамет ке треба да ги научиш поважните делови од организациите.
Kolega,ali znaes so me zbunuva malce,toa sto za prv kolokvium imase mn poise prezentacii otkolku za vtor,i kaj vas bese taka ili nie ne sme se snabdile so site ? :D
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Koлеги кај можам да ја најдам професорот или асистентката по трговско?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Kolega,ali znaes so me zbunuva malce,toa sto za prv kolokvium imase mn poise prezentacii otkolku za vtor,i kaj vas bese taka ili nie ne sme se snabdile so site ? :D
Така беше :)
За втор е само малку потешко органите од организациите да ги научиш инаку е иста тежина и како првиот колоквиум.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
decki znae li nekoj koi bea kejsovite delovno planiranje za da znam za ispit sea.blagodaram pozdrav
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Колеги да не знае некој дали Управувачко сметководство давал лани поправен за втор колоквиум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom