Љубомора Vs. рамнодушност

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
koga nekoj e ramnodusen znaci ednostavno ne se zamara,ne mu e bitno dodeka pak ljubomorata se javuva koga nekoj ti znaci i mn jasno vo granicite na normalata....so znam,nekako ramnodusnosta mi e polosa
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
рамнодушноста е еднаква со невидливост, така да кога некој е рамнодушен кон тебе, значи дека му е гајле што правиш, кај си, дали си ок...можда само ако ти треба крв, за недајбоже да се позамара од хумани причини.

така е!!!
љубомора-мала,слатка,ваква,онаква?
љубомора е нешто најлошо што може да те снајде во една врска!
не мора да значи, некогаш е стимулативна и возбудлива, но само кога е малку и квалитетно одработена
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ни љубомора ни рамнодушност...ја би играл на доверба меѓусебна
 
Член од
6 октомври 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
рамнодушноста е еднаква со невидливост, така да кога некој е рамнодушен кон тебе, значи дека му е гајле што правиш, кај си, дали си ок...можда само ако ти треба крв, за недајбоже да се позамара од хумани причини.
Подобро да биде љубоморен отколку рамнодушен.Бидејќи со љубомората се излева на крај ќе му докажиш дека нема причина да биде љубоморен и готово.А ако е рамнодушен единствено треба да го прифатиш тоа или да се стави крај.Тоа е мое мислење.
 
Член од
16 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
54
Рамнодушен сум ако го почитувам твојот избор ? Сакам да излезам - повели. Ама со машки, ако ? - секако. Можда и ќе се искушам - само напред. Не си љубоморен? Се разбира дека НЕ !!!
 
С

Сатори

Гостин
Јас сум посесивно-љубоморна кучкетина. Љубоморна на сите пред мене, не дај Боже да има некоја после мене. Ако некогаш повторно дојдеме во контакт или релација ќе ти го извадам тоа низ нос и ќе те измачувам со тоа што нема да има секс, ќе готвам за сите освен за тебе, ако пиеш горко кафе ќе ти го правам благо и ќе флертам пред тебе со сите што ќе ми дојдат при рака само за да те нервирам.
Јес, јас сум едно гадно љубоморно створење кое ако налета на девојката што те допрела боље да се држи подалеку пошто иако сум одвај 160 веројатно ќе и ја дадам косата во уста и тоа исклучиво и само затоа што тој некој го сакам. Затоа што во моментот кога нема да ми биде гајле и ќе бидам рамнодушна, е тогаш може да има секс пред мене, ама баш нема да ме интересира.
 
Член од
16 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
54
Јас сум посесивно-љубоморна кучкетина. Љубоморна на сите пред мене, не дај Боже да има некоја после мене. Ако некогаш повторно дојдеме во контакт или релација ќе ти го извадам тоа низ нос и ќе те измачувам со тоа што нема да има секс, ќе готвам за сите освен за тебе, ако пиеш горко кафе ќе ти го правам благо и ќе флертам пред тебе со сите што ќе ми дојдат при рака само за да те нервирам.
Јес, јас сум едно гадно љубоморно створење кое ако налета на девојката што те допрела боље да се држи подалеку пошто иако сум одвај 160 веројатно ќе и ја дадам косата во уста и тоа исклучиво и само затоа што тој некој го сакам. Затоа што во моментот кога нема да ми биде гајле и ќе бидам рамнодушна, е тогаш може да има секс пред мене, ама баш нема да ме интересира.
Ми се допаѓаш :)
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Јас сум посесивно-љубоморна кучкетина. Љубоморна на сите пред мене, не дај Боже да има некоја после мене. Ако некогаш повторно дојдеме во контакт или релација ќе ти го извадам тоа низ нос и ќе те измачувам со тоа што нема да има секс, ќе готвам за сите освен за тебе, ако пиеш горко кафе ќе ти го правам благо и ќе флертам пред тебе со сите што ќе ми дојдат при рака само за да те нервирам.
Јес, јас сум едно гадно љубоморно створење кое ако налета на девојката што те допрела боље да се држи подалеку пошто иако сум одвај 160 веројатно ќе и ја дадам косата во уста и тоа исклучиво и само затоа што тој некој го сакам. Затоа што во моментот кога нема да ми биде гајле и ќе бидам рамнодушна, е тогаш може да има секс пред мене, ама баш нема да ме интересира.
Ти да не се пронаоѓаш во темата- Девојки што пцујат, се дерат и пушат.
http://forum.kajgana.com/threads/%D0%94%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%BA%D0%B8-%D1%88%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%86%D1%83%D1%98%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B0%D1%82.57000/#post-4654206:pos::pos:
 
С

Сатори

Гостин
:pos: Поим немаш колку. Кога ќе ме види човек таква малечка одма страв го фаќа од мене, бега без да се сврти.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Сите што пишале дека радо би биле или би имале рамнодушен партнер се сомневам дека некогаш навистина биле со таков. Не знаете како боли кога нема кој да се замара со вас а треба, кога тој што го сакате нема да покаже ни грам заинтересираност при искажување на вашите чувства или при некоја ваша кавга. Јас би избрала да сум или партнерот да ми е љубоморен бидејќи ако не нешто друго барем ќе знам дека ме сака и дека се грижи за мене. Па и љубомората не може да почне ако некој со нешто не ја предизвика. Си се знае однесувањето во врска и надвор од неа.
 
С

Сатори

Гостин
Не ме брига дали си машко или женско или нешто измеѓу тоа...
Јас си го кажав моето мислење, односно според твојот пост заклучив дека си параноична и полна со хистерија...А ти ако не прифаќаш негативни критики, тоа е твој проблем...
Мислењето ти го пријавив и да не си се осмелила уште еднаш да ме навредиш...Оди лечи си фрустрации на друго место, пошто на мене и со мене не можеш...!
Значи според повеќето коментари ваши, јас сум тука негативниот лик... Знаев дека погрешно ќе ме разберете...
Поентата ми беше дека ако е тој стварно таков како што се претставува тогаш е идеалниот...Но нешто ми вели дека не треба да му верувам...Има он 28 години, не е дете и како PR работи и еден куп пријатели има...И ваквото негово понашање ми е многу чудно...Значи не е глупав и затупен, баш напротив...А изгледа сосем спротивно...
И на крај краева живееме во различни градови и немаме заеднички пријатели и кога ќе го додадам неговово понашање, тогаш имам сосема реални основи да бидам скептична и резервирана према него...
И ако не ми ја разбирате поентата на постовите, не морате да ме цитирате и иронични коментари да пишувате...
Сонце оно. :)
Ама ако, еве јас зошто сум фина нема да те пријавам тебе дека ме нарече параноична и хистерична од чиста мира. ;)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Сонце оно. :)
Ама ако, еве јас зошто сум фина нема да те пријавам тебе дека ме нарече параноична и хистерична од чиста мира. ;)
Некој гледам дека ми копал по мислењата... :D Нема везе...
Има разлика меѓу скептичност, недоверба, резервираност (како во мојот случај) и хистерија и параноја...
Т.е. нема допирна точка меѓу тематиката во мојот пост и тоа што тука го дискутираме...
А, за пријавување - слободно пријави ме, немој да бидеш фина... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom