Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Заеби ќотек кај ќе ја изгубиш па и казна ќе и плаќаш :icon_mrgr: Остави ја ако ја фатиш дека те изневерува и дека има нешто сериозно со некој друг, прашај дали навистина те сака тебе и дали ќе може да ја исправи грешката што ја направила за да биде се по старо ако не фино лепо кажи чао има еден куп женски на овај свет мајкаму стара не е само она. :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
99,9% ќе си отидат дома со свиткана опашка, плаченка и ќе си ја колнат судбината. Така одело тоа кичми кршење, кунг фу, мун фу, али додека трае филмот нек се возе :icon_lol:
Свиткани опашки, плачки, колнења...
Знаеш ли дека таквата реторика само може да ги натера мажите да жалат за тоа што не ја прекршиле од ќотек? Уште повеќе ја потврди сега теоријата дека жената размислува на сосем поинаква бранова должина од мажот, па последично на чин од типот изневерување, кој што е врв на...предавство е тежок збор, нека биде нелојалност, уште има лице да биде курназ наместо кабает.
И самата кажа дека не сме 18 години и дека сме биле изневерени и сме изневериле. Се слагам. We most certainly did both. Арно ама, ако веќе зборувам од искуство, и притоа паламурдам наоколу со фрази од типот "свиткана опашка, солзи и патетика", значи дека не ме погодил чинот, немам совест за туѓата болка, без проблем би го повторил(а) неверството и врз некое друго несреќно копиле, ем и можам со гордост да се фалам за последиците кои ги сносило дотичното несреќно копиле со свиткана опашка.

Искрено, комши, да јас го напишев ова, ќе се сепнев и ќе се замислев зошто досега некоја девојка не ми скршила вазна од глава. Оти кога веќе сум толку фраер да после неколку заебани животи, дојдам до степен да ги шиканирам на форум, можеби the ќотек is... overdue. :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Партизан пикчрс презентс ту ју, тхе невер ендлес бетл оф ивл анд ивл ин „Клеш оф тхе Тајтнс- мушко его (флаше ломем руке ми крваре, пијем на екс и остали срања) против женско его (газам се пред себе, јебачу му мајку, гнида вошлива)“. Без притоа да се согледаат работите рационално, од неутрална точка......
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Партизан пикчрс презентс ту ју, тхе невер ендлес бетл оф ивл анд ивл ин „Клеш оф тхе Тајтнс- мушко его (флаше ломем руке ми крваре, пијем на екс и остали срања) против женско его (газам се пред себе, јебачу му мајку, гнида вошлива)“. Без притоа да се согледаат работите рационално, од неутрална точка......
Уште еден ќец по српско-хрватски. Не ти е денов нешо.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Луѓе, забегавте.

Ако целта беше форумот да биде само активен, а не да се внимава на квалитетот, целта е постигната.

Ве молам следно да се зборува за вистински љубовни проблеми, зашто во спротивно ќе следи бришење.


Благодарам и продолжете со дискусијата.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Свиткани опашки, плачки, колнења...
Знаеш ли дека таквата реторика само може да ги натера мажите да жалат за тоа што не ја прекршиле од ќотек? Уште повеќе ја потврди сега теоријата дека жената размислува на сосем поинаква бранова должина од мажот, па последично на чин од типот изневерување, кој што е врв на...предавство е тежок збор, нека биде нелојалност, уште има лице да биде курназ наместо кабает.
И самата кажа дека не сме 18 години и дека сме биле изневерени и сме изневериле. Се слагам. We most certainly did both. Арно ама, ако веќе зборувам од искуство, и притоа паламурдам наоколу со фрази од типот "свиткана опашка, солзи и патетика", значи дека не ме погодил чинот, немам совест за туѓата болка, без проблем би го повторил(а) неверството и врз некое друго несреќно копиле, ем и можам со гордост да се фалам за последиците кои ги сносило дотичното несреќно копиле со свиткана опашка.

Искрено, комши, да јас го напишев ова, ќе се сепнев и ќе се замислев зошто досега некоја девојка не ми скршила вазна од глава. Оти кога веќе сум толку фраер да после неколку заебани животи, дојдам до степен да ги шиканирам на форум, можеби the ќотек is... overdue. :)
Никогаш мажот и жената нема да размислуваат на иста фрекфенција, така сме програмирани да секој си ја држи својата страна. Кога на оваа реторика би и претходел пост во кој девојка лови свој долгогодишен дечко на страна, немаше да читаме кичмо кршења, туку ќе читавме поезија од типот замини си, остави го, раскини му, погледни во небото, не плачи и дрн дрн. Али кога доаѓаме во состојба жена да го извршува неверството тогаш сите ги вадат копјата од под кревет и бодат. Полека малку, сите живееме во еден свет. Ако јас не сум кршела глави кога сум била изневерена, не очекувам некој да ја крши и мојата. Фала богу и тоа е реалноста.
Но кога тоа ќе го потенцираш тогаш боли, боли и изневерувањето и плачењето и наведнатата глава. Јас знам дека боли, затоа не кршам кичми по форум.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Никогаш мажот и жената нема да размислуваат на иста фрекфенција, така сме програмирани да секој си ја држи својата страна. Кога на оваа реторика би и претходел пост во кој девојка лови свој долгогодишен дечко на страна, немаше да читаме кичмо кршења, туку ќе читавме поезија од типот замини си, остави го, раскини му, погледни во небото, не плачи и дрн дрн. Али кога доаѓаме во состојба жена да го извршува неверството тогаш сите ги вадат копјата од под кревет и бодат. Полека малку, сите живееме во еден свет. Ако јас не сум кршела глави кога сум била изневерена, не очекувам некој да ја крши и мојата. Фала богу и тоа е реалноста.
Но кога тоа ќе го потенцираш тогаш боли, боли и изневерувањето и плачењето и наведнатата глава. Јас знам дека боли, затоа не кршам кичми по форум.
Хммм.
Има смисла, вака форумски гледано. Дудлачи се на готовс кога младо моме е изневерено од тип, инфалција од ѕвезди падалици има во утешителните постови на моите браќа по пенис. :)
A кога ќе се сврти тркалото, браќата по пенис го вадат сукалото.
Јесте, јесте.

Сепак, ќе се задржам на ставот дека кога се зборува од искуство, тежината на кажаното е многу поголема, затоа и треба здрава размисла пред тоа да се каже/напише. Јас ти реплицирав, па со тоа што верувам дека имам кредибилитет да ти реплицирам за таков пост оти никогаш не сум пропагирал ќотеци и насилства пост изневерување, сакам најдобронамерно да ја сфатиш замерката дека не е убаво да паламурдиме со тоа што сме сјебале некого, прибидејќи на потсвесно ниво си даваме кураж(ммм, кураж :) ) да тоа го сфатиме како најнормално нешто и без себе-предрасуди да продолжиме да набиваме рогови.

Ако веќе браќата по пенис шиткаат глупост, тогаш нај паметно е да одбиеш на глупост, нели? :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако веќе браќата по пенис шиткаат глупост, тогаш нај паметно е да одбиеш на глупост, нели? :)
Или да укажеш дека е глупост.
Важно со разговор мора да се разбереме, некогаш и после 3 сабајле, али овде да прекинеме оти Крусер ќе не кара :) (извини колега за овие 3 поста вишок)
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
луѓе фала ви на сите за советите, јас ставив крај на врската. она дома кај мене губеше коси од земја се маваше и плачеше на мајка ми... и не сакаше да признае никаква врска... и дадов едно убаво викање и дека таква девојка не ме заслужува.. ја испратив до дома и им кажав на нејзините дека ја оставам засекогаш.... затоа може да заклучам дека вистина е дека постои љубов, мене ми се деси многу рано, но исто така заклучив и дека жена без да проба два ку*а во животот не умира... знам за мене сега ќе следи тежок период пошто сум емотивец... но секој пораз те прави посилен...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
луѓе фала ви на сите за советите, јас ставив крај на врската. она дома кај мене губеше коси од земја се маваше и плачеше на мајка ми... и не сакаше да признае никаква врска... и дадов едно убаво викање и дека таква девојка не ме заслужува.. ја испратив до дома и им кажав на нејзините дека ја оставам засекогаш.... затоа може да заклучам дека вистина е дека постои љубов, мене ми се деси многу рано, но исто така заклучив и дека жена без да проба два ку*а во животот не умира... знам за мене сега ќе следи тежок период пошто сум емотивец... но секој пораз те прави посилен...
Ти кажав, ќе се заљубиш пак, ќе сакаш пак девојка, пак ќе правиш се за неа...Браво за храброста, ќе ти биде тешко, ама ќе помине. Се поминува, нема што да си ја траќаш главата, ако била совршена немало да те изневери. Совршената чека некаде понатаму.. за се има причина.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: PxL
B

Borg_Drone

Гостин
луѓе фала ви на сите за советите, јас ставив крај на врската. она дома кај мене губеше коси од земја се маваше и плачеше на мајка ми... и не сакаше да признае никаква врска... и дадов едно убаво викање и дека таква девојка не ме заслужува.. ја испратив до дома и им кажав на нејзините дека ја оставам засекогаш.... затоа може да заклучам дека вистина е дека постои љубов, мене ми се деси многу рано, но исто така заклучив и дека жена без да проба два ку*а во животот не умира... знам за мене сега ќе следи тежок период пошто сум емотивец... но секој пораз те прави посилен...
Зошто пораз?Не е тоа пораз.Си ставил крај на тоа да бидеш боксерска вреќа и понатаму.Тоа не е пораз......Тоа го можат само храбрите и решителните.И око да не ти трепне......
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: PxL

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.104
луѓе фала ви на сите за советите, јас ставив крај на врската. она дома кај мене губеше коси од земја се маваше и плачеше на мајка ми... и не сакаше да признае никаква врска... и дадов едно убаво викање и дека таква девојка не ме заслужува.. ја испратив до дома и им кажав на нејзините дека ја оставам засекогаш.... затоа може да заклучам дека вистина е дека постои љубов, мене ми се деси многу рано, но исто така заклучив и дека жена без да проба два ку*а во животот не умира... знам за мене сега ќе следи тежок период пошто сум емотивец... но секој пораз те прави посилен...
Каков црни пораз, ова ти е Победа со големо П. Само крај не е. Сега она ќе проба со финти, пораки, чести јавувања, ќе се повикува на стари носталгии а ако е подрска суптилно ќе игра и на карта секс како последна опција така да пази се од тоа, те чека 40-дневно искушение. Со среќа и со инат напред, нешто како и аватрот твој од легендарниот графит кој 15 и кусур години на прелазот кај ТЦЦ Плаза му пркоси на скопскиот квазиурбанизам.

ПС-Да не заборавам

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: PxL
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
луѓе фала ви на сите за советите, јас ставив крај на врската. она дома кај мене губеше коси од земја се маваше и плачеше на мајка ми... и не сакаше да признае никаква врска... и дадов едно убаво викање и дека таква девојка не ме заслужува.. ја испратив до дома и им кажав на нејзините дека ја оставам засекогаш.... затоа може да заклучам дека вистина е дека постои љубов, мене ми се деси многу рано, но исто така заклучив и дека жена без да проба два ку*а во животот не умира... знам за мене сега ќе следи тежок период пошто сум емотивец... но секој пораз те прави посилен...
Една врата се затвора, друга се отвара :) Ќе си се заљубиш пак и ќе видиш дека можеш и без неа, ееехе колку фини девојчиња има ;) .... излегувај , забавувај се не седи дома, не се навраќај на тоа што поминало терај само напред (y) може некој период ќе ти биде тешко али ќе помине... ај ај можеш ти :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom