Грците

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
:pos::pos:
:pos:
гејците му го платиле спотот :pos:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Како изгледа грчкото тркало на Среќата?
- На сите полиња пишува „Банкрот“.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Американецот: Ја сум мен ! Каков мен ? - Бизнисмен !!!
Македонецот : Јас сум мен ! Каков мен ? - Џентлмен !!!
Гркот : И јас сум мен ! Каков мен ? - Неписмен !!!
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Отишле Американец, Грк и Македонец во поле и се натпреварувале кој може да украде најмногу тикви. Американецот рекол: Јас можам да украдам две! Е како? – го прашале. Тој рекол: Едната тиква во една рака, другата тиква во другата рака. Гркот рекол: Јас можам да украдам три тикви! Како? – го прашале. Тој рекол: Една тиква во една рака, друга тиква во другата рака и третата на ку*от. Македонецот рекол: Јас можам да украдам пет тикви! Сите зачудено го гледаат???!!! Тој рекол: Една тиква во едната рака, друга тиква во другата рака и Гркот на ку*от!!!
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Отишла Македонската делегација на гробот на Александар Македонски. Се доближил Груевски до гробот, и слушнал некој глас:
-„Николче, ти зборува Александар Македонски. Наредниот пат кога ќе дојдеш да ме посетиш, дојди на бел коњ“.
Груевски се зачудил кога го слушнал тоа, се вратил во Скопје и го викнал Караманлис, за да одат заедно и да се увери и тој што се случило. Отишле, и кога се доближале до гробот слушнале:
-„Абе Николче, ти реков на бел коњ, не на нилски коњ“
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Си биле Србин Македонец и Грк се возеле во авион и авионот се срушил и паднале во џунгла со човекојадци и им рекле донесете по 10 овошја и ако издржат да им ги бутнат во газ ке ги пуштат. Доаѓа Србинов до 10 круши и му ставваат 1,2,3,4 и неможел веке и го изеле. Доаѓа Македонецот со 10 петровки (јаболки) и му ставаат 1,2,3,4,5,6,7,8 и поцнал да се смее и го изеле. После се среќаваат со Србинот во РАЈОТ и србинот го прашува како бе така за малце не издржа и он рекол па нормлано дека не издржав се згазив од смеење зашо го видов Гркот со 10 лубеници.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Грчкиот премиер во пеколот


Починал грчкиот премиер и тропнал на рајските порти. Отворил св.Петар и му рекол:
- Ти не си за овде, оди во пеколот!
Отишол премиерот во пеколот.
После неколку дена толпа ѓаволи тропаат на рајските порти. Отвора св.Петар и ги прашува:
- Кои сте вие?
- Бегалци - одговараат ѓеволите.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Седат два Грка во авион, до прозорецот и на средното седиште. Доаѓа Трпе, седнува до нив, се раскомотува и ги соблекува чевлите. Гркот до прозорецот вели:
- Мислам дека ќе одам по кока-кола.
На тоа Трпе му вели: - Братче, да не се провлекуваш, јас ќе ти донесам.
И додека бил отсутен, едниот Грк му плукнал во чевелот. По пет минути, истата сцена, само со вториот Грк и со другиот чевел. Слетува авионот, а Трпе ги облекува чевлите, се намуртува и вели:
- До кога, бре, оваа омраза, нетрпеливост, плукање во чевлите, МОЧАЊЕ во кока-кола.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Поздрав од Гејлада
ова само таму може да го видите и никаде на друго место во светот:pos:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom