Фан Клуб: Арсенал

Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.786
Поени од реакции
13.473
Имавте само една опција полоша од ова.Реал Мадрид.Арсенал и Баерн се рамо до рамо,исти противници за вас,дури подобро да ви се паднеше Баерн,зошто ако гледаме традиција,не сте баш сјајни со Енглезите :) Да ви се паднаше Челзи требаше да се радувате,не Арсенал ;)
Ма јок, и Реал ќе беше подобро од Арсенал
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Ма јок, и Реал ќе беше подобро од Арсенал
Добро сега и ти претеруваш.Според мене кога збориме за ЛШ нема лесни тешки од Европските гиганти,освен тие ептен за никаде екипите..(Апоел...etc etc)
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Не бе не, на вас Барса да ви ја дадат, сигурно ќе ја поминете, а и не знам зошто не ви го дадат трофејот уште сега, кога нема тежок противник за вас.:tapp:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Имавте само една опција полоша од ова.Реал Мадрид.Арсенал и Баерн се рамо до рамо,исти противници за вас,дури подобро да ви се паднеше Баерн,зошто ако гледаме традиција,не сте баш сјајни со Енглезите :) Да ви се паднаше Челзи требаше да се радувате,не Арсенал ;)
Извини вака али традиција не е задњи 4 години слободно малце заинтересирај се и види малце подалеку од овие задњи 4 години да провериш како тоа Милан стои со енглеските тимови, а Милан послем Калчополи беше смешка тим најискрено па ништо чудно што кој стигнеше го победуваше ( што е нормална работа кога немаше ни грам желба од страна на одговорните луѓе тимот да тргне во нагорна линија, нешто што почна да се мења од пред година ипол ). Од лани почнаа да се оправуваат работите па само резултатски можат да идат нагоре, а наредна година се надевам уште подобри дека ќе бидат.

Незнам како ги стави Арсенал и Баерн рамо до рамо ? Очигледно сте премногу самобендисани навивачи а со кое право стварно незнам, кога искрено не ни знам кога последен пат Арсенал освоил нешто значајно. Малце отворете ги очите и размислете поубаво ако мислите дека Милан е лесен залак за Арсенал, да не ми бидете потресени и шокирани ако искочи спротивното.

поздрав
 

derrain

артилерец
Член од
4 февруари 2009
Мислења
364
Поени од реакции
205
Прочитав по некоја страна на фан-клубовите и ми се заеба ручекот :sick:
Прво, отсекогаш сме биле добри против италијански екипи, дури и кога не ни одело, Интер ни даде три на Хајбери ама на Меаца си ги доби пет слатки како мед. Јувентус го намачкавме на леб 2006та за во финале со фамозната Фарса судијата ни ја земе титулата. Милан 2008та си го паркираше автобусот, врз него авионот, а пред нив постави 4 трола за да не прими гол на Емирати, ама затоа на Сан Сиро сакајќи да даде барем еден, го фати бура на отворен океан па за малце ќе се издавеа откако им натоваривме два. Сега колку сакаат нека скокаат, одбраната ни била катастрофа, Вермален е тука бе алоо..., плус до крај на Фебруари има многу време, ќе се врати и Сања и Џенкинсон и Гибс и Сантос а за Вилшир и нема потреба да зборам.
Овој тим се разликува од претходните, сезонава веќе го удривме дното, и тоа толку силно што дури уште сме во завои. Почетокот... годинава беше суров, но затоа изградивме карактер, за промена имаме искуство и секако ги имаме капитенот ВанТастик и Професорот, така да сонувајте.
А италијаниве со нивната тромава игра како ни лежат... ;) Уф се наежив
 
D

D_NazGUL

Гостин
Милан а?!? Бенајун им го брца гарант, а за другите ич муабет не праам. ;)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Е како мразам вакви ко вас во овај фан клубов то чудо нешто е.Милан е добар ТРЕНИНГ пред 1/4 финале????? :confused:
Дали само читате што пишувате, еднаш препрочитајте пред да пишете нешто.


Незнам шо да ви речам, времето ќе покаже.После февруари можеби ќе осетите кој е Милан и ќе ви дојде малку памет па ќе почнете да цените тимот со 7 титули во ЛШ.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ич не ми е криво или жал што ни се паднаа Милан.
Ако имаме високи аспирации во ЛШ ќе мораме кога-тогаш и со најјаките Европски клубови да играме, затоа е и натпреварувањево.
По мерак ќе ми биде четврт-финале да играме ако сме го поминале Милан, отколку Апоел или Зенит.
На навивачите на Милан, се гледаме во Февруари, сега сме сконцентрирани на ПЛ.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Леле кој замарачи се овие од Милан.Незнаев дека толку сте замарале и напињате. До душа не читам кај вас така да не треба да ме изненади што тролате тука
За натпреварот
Реално се е отворено далеку е февруар и се зависи од составите и формата. Со прв наш состав здрав имаме шанси. тамо бод со 1-1 или 2-2 да извадиме добро ќе.

како и да е далеку е февруар затоа ќе ги замолам фановите на Милан да не замараат многу за да не им се смеат...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Леле кој замарачи се овие од Милан.Незнаев дека толку сте замарале и напињате. До душа не читам кај вас така да не треба да ме изненади што тролате тука
За натпреварот
Реално се е отворено далеку е февруар и се зависи од составите и формата. Со прв наш состав здрав имаме шанси. тамо бод со 1-1 или 2-2 да извадиме добро ќе.

како и да е далеку е февруар затоа ќе ги замолам фановите на Милан да не замараат многу за да не им се смеат...
Па ќе ти се смеат ногу јасно
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Тууууу втф, едно време помислив дека сум у погрешен фан клуб, што е ова навалиле децава толку лелеееее.....
Искрено ни се падна тежок противник, тоа е тоа, квалификации игравме против италијани, сега пак....Ќе биде тешко али очекувам да ги поминеме, само да ни останат здрави и живи играчиве и ќе биде топ...
Него ајмо да се сконцетрираме на недела, ЕПТЕН важен натпревар, колку ќе ми биде мерак да фатиме 3 бода оф оф оф....
И очекувам сега Фримпонг да му дае глаа на Насри;).....
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Гледам почнале миланезиве да тролаат и тука, од далеку се бранат. Џабе ви е да се курчите со ибрахимович, ќе ве напунимо!
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Жрепкава малу ме плаши ама специјалисти сме за италијанци бев малце отсутен од форумов ме банира фан на гаучестер заради малце провокации :D за милан не се плашам мн мн
Italian job in motion :D
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
76
Поени од реакции
21
Дајте бе остајте ги овие "навивачите" на Милан. Значи недела не чека супер важен натпреват. Доколку победиме се приклучуваме во трката за ПЛ. Јас мислам дека можиме да се надеваме на 3те бода. А за Милан, не се секирам многу, сакав да ни паднат, ни одговара нивниот пензионерски фудбал. Ќе летат кичми насекаде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom