Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.169
Последно што разбрав, имало рекордни редови пред шалтерите за издавање бг пасош, од македонци, нормално.Толку од патриотизмот и безвизниот режим.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Аjдеее, уште повесела математика.
Колко от тези 80 000 живеjaт во РМ? 30% - 24 000 от нив 50% да са сакали да гласат 12 000, от нив 50% заштото имаше само 2 секции - 6 000 :icon_lol:
Ако има гласали и македонски грагани во други задгранични представителства - те нема да се знаат колко са.
Кога ке разберете,дека гласането е право,а не задолжение ?
Аjде приjaтно.
Така е fmi, ти секогаш си во право, не се сомневам јас во тоа. Дај раче да ти пишам петка по математика :icon_lol:
И слободно тешете си се, мене ич не ми е проблем, ама не ветувам дека сеир нема да фаќам :icon_lol:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Така е fmi, ти секогаш си во право, не се сомневам јас во тоа. Дај раче да ти пишам петка по математика :icon_lol:
И слободно тешете си се, мене ич не ми е проблем, ама не ветувам дека сеир нема да фаќам :icon_lol:
E,каj нас 5-ка не е баш толкова убаво. Може и подобро :;)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
E,каj нас 5-ка не е баш толкова убаво. Може и подобро :;)
Обаче се додека Балканот не се среди нема да има ЕУ за сите народи тук доста со пасошки терминали и други срања.

Сите хора на балканот само нешто тресат а кога одиме во Германија или некоја друга земја тогаш ни се намира.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Обаче се додека Балканот не се среди нема да има ЕУ за сите народи тук доста со пасошки терминали и други срања.

Сите хора на балканот само нешто тресат а кога одиме во Германија или некоја друга земја тогаш ни се намира.
Ти сам можеш да видиш по вашите медиуми... зборуват за вашиот регион како внатре не се вклучува балканот,а само западен Балкан.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Море и јас да имав ваков пасош ке бев среќен како прасенце во кал! :D
Извади бе мајкин, уште ли немаш ? Да ти позајмам 500 евра , сакаш ? Ја незнам што човек ќе беше..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom