Фан Клуб: Рома

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.494
Поени од реакции
4.340
благодариме, фер утакмица и реален резултат, но и да тепаше некој од двете екипи немаше да биде незаслужено ;)

за Греко сигурно се зезаш :D
Зошто да се зезам и лани одигра во Торино солидна уткамица и денес беше доста корисен у тимот.Не знам ти си навивач на Рома и го следиш секоја утакмица и си знаеш подобро но мене ми остаи мн добар впечаток.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Зошто да се зезам и лани одигра во Торино солидна уткамица и денес беше доста корисен у тимот.Не знам ти си навивач на Рома и го следиш секоја утакмица и си знаеш подобро но мене ми остаи мн добар впечаток.
Ок, можеби тебе таков впечаток ти оставил, бидејќи беше борбен, ама јас цела утакмица се тресев и се прашував кога ќе добие црвен, башка за во напад незнаеше што да прави со топката ... Вивиани е играчот кој во иднина ќе добива шанса за настапи :)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.494
Поени од реакции
4.340
Ок, можеби тебе таков впечаток ти оставил, бидејќи беше борбен, ама јас цела утакмица се тресев и се прашував кога ќе добие црвен, башка за во напад незнаеше што да прави со топката ... Вивиани е играчот кој во иднина ќе добива шанса за настапи :)
А бе у право си играше грубо.
А коа сме кај грубата игра да не го забораиме и Ламела.Дечкото ги уби од мавање, што играч што чудо ќе беше:D.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Да не го фалам уште сега Ламела и не сакам да го урочам, ама голем талент е ... дел од прекршоците што ги направи беа вистинскo ремек дело, во стилот на Роналдињо, фаул во границата на дозволеното, мислам на крајот дека заврши и без жолт картон ... можеби за вас тоа не е некое си мерило, ама јас тие ситници ги забележувам :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Честитки за добриот меч. Иначе сакав на почетокот да ја пофалам атмосферата на трибините кога идеше химната на Рома ама ми беше исклучен компјутерот па ме мрзеше да го палам и еве сега го правам тоа :). Се на се имаше што да се види, шанси, голови, неискористен пенал (за среќа, за жал, зависи кој од која страна е:)). Се гледаме во Торино.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
... можеби за вас тоа не е некое си мерило, ама јас тие ситници ги забележувам :)
:pos::pos::pos:
Иначе претпоставувам и оваа утакмица си ја имал наместено 1 во 2....кој знае колку пцуеше Кваљарела кога го погоди Стекеленбург во 100 процентната шанса:D
 
F

FuckYouAll

Гостин
Hишто чудно шо добиваат онолку црвени, многу груба игра имате бре.:D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Hишто чудно шо добиваат онолку црвени, многу груба игра имате бре.:D
Да ти кажам ни еден црвен што е добиен е ради груба игра, обично црвените што ги добиле се ради тоа што фаул прави последен играч во одбрана, а имаше и случај како Бојан Кркич кој "одбрани" со рака па доби црвен ... а тоа точно дека оваа утакмица со Јуве ја изиграа грубо, ама и така треба, порано како некои пиченца играа :D
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294

ако има некој заинтересиран кажете... :) цената е 11€ сега зборував со детето шо треба да ги прати од србија па рече да се јави кој сака за да знае колку парчиња да испрати :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Драги романисти, дојде време да кажам дека се плашам Наполи, дојде време кога на спортска Рома има 3,5 коефициент против неаполците, а пред две години си пишувавме "ајде да ги изедеме наполитанките" бла бла .. сега веќе го нема тоа, сега Наполи е моќен тим(многу ми е жал што го кажувам ова), па и ситуацијата моментална во нашиот тим ги прави Наполи фаворити ...

- гледам составот повторно десеткуван, Гаго не се оправил, Пизаро не е во состав, Кјаер исто не се залечил на време, разликата од утакмицата со Јуве е што ги имаме на располагање Хуан и Кркич, ама Хуан не е веќе оној силниот дефанзивец, еве како што гледате еден Хајнце прикажува подобри партии од него ...

можните состави:
Corriere dello Sport: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Perrotta, De Rossi, Greco; Totti, Lamela, Osvaldo

Gazzetta dello Sport: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Josè Angel; Simplicio, De Rossi, Greco; Totti, Lamela, Osvaldo

Il Messaggero: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Simplicio, De Rossi, Greco; Lamela, Totti, Osvaldo

Il Romanista: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Viviani, De Rossi, Greco; Lamela, Totti, Osvaldo

Il Tempo: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Greco, De Rossi, Simplicio; Totti; Lamela, Osvaldo

Corriere della Sera: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Greco, De Rossi, Simplicio; Totti; Lamela, Osvaldo

La Repubblica: Stekelenburg; Taddei, Juan, Heinze, Josè Angel; Greco, De Rossi, Simplicio; Totti; Osvaldo, Lamela

Ме чуди ово Греко во секоја можна комбинација го има, незнам што гледа Енрике во него, нели забележа дека тој ни беше најслаб играч против Јуве, не знаеше кај тера :confused: Како можеме да ги тепаме Наполи ?? па треба најпрво сите да изиграат со срце и да дадат 100% од себе, што се однесува до Енрике, треба да направи нешто слично како со Јуве, многу агресивна игра, задача на напаѓачите да се враќаат во одбрана и да ги маркираат ултра офанзивните бекови на Наполи, тое се однесува на Ламела и Освалдо .. друга работа, Наполи немаат некој добар среден ред, но кај нив средниот ред служи само да ја изнесе топката од нивната половина и да пронајде некој од триото во нападот или да ги најде бековите кои за секунда телепортираат на противничката половина, значи треба како против Јуве голем пресин уште на нивната половина, бидејќи доколку нивните средњаци успеат да ја пласираат топката до некој од офанзивните играци, тоа автоматски претставува опасност за нашиот гол, триото на Наполи е толку моќно што може да ја совлада секоја одбрана доколку им се остави мал простор .. најбитно е одбраната да биде на големо ниво, како против Јуве, средњаците да трчаат цели 90мин а за нападот, што може да успеат да направат Ламела,Тоти и Освалдо нека направат(што дал Господ) :) Ќе кажам, би било убаво да останеме непоразени во овој меч ... Форца Рома !!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Stekelenburg; Rosi, Heinze, Juan, Taddei; Simplicio, De Rossi, Greco; Lamela, Totti, Osvaldo..

Izmene: Curci, Cicinho, José Ángel, Perrotta, Viviani, Bojan, Borriello..
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.125
Честито победа, одличен натпревар. Нареден натпревар е во среда, гостување кај Болоња. Да се победи и таму, да се врати самодовербата и конечно да се влезе во победничка серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom