Прашања околу eRepublik (проблеми, багови, итн.)

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.683
Поени од реакции
866
Гледам дека е чорба ама ич не ме бендисува вкусот :) , жал ми е што така пропадна 38 злато кој го имав моментално , барем да го дадев некому .
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
како тазе жител на играва имам едно прашање, зошто толку сите напнуваат со суб, коментати и слично ?!? има ли некој посебно битен повод освен ачивментот медија могул (евентуално некоја мисија)?!?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
како тазе жител на играва имам едно прашање, зошто толку сите напнуваат со суб, коментати и слично ?!? има ли некој посебно битен повод освен ачивментот медија могул (евентуално некоја мисија)?!?
Суб за медиа могул, коментар е пошо се дунди фејсбуковски, а vote за да излезат у топ весници ради пенис ќејф.
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
имам едно прашање ..вчера направив таун хол да дава по 500 хп ..така го потрошив сиот голд што ми беше останат ...имам уште малце али не знам како да го искористам ...дали да собирам голд за да правам апгрејд на фабриките и слично или да се трениран со голд и да земам околу 25 стренгт дневно ..давајте совет
 
N

Nicky Santoro

Гостин
и што е најубаво да се прави сеа?
еве како што направија максимум 5 врабнотени да може во фирма, тенкарата повеке од 150-180 мкд на ден неможе да направи повеќе,што реално е мн малку(0,3 голд)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не можам да го променам аватарот. Ставив слика уште првиот ден имав мисија и првата слика што ми се најде при рака ја ставив за аватар. Сега пробувам да променам не ми успева.
Одбрав слика, make changes.. You have successfully edited your profile


Ми пиши успешно а аватарот не се променува...

 
М

Мартин`

Гостин
Не можам да го променам аватарот. Ставив слика уште првиот ден имав мисија и првата слика што ми се најде при рака ја ставив за аватар. Сега пробувам да променам не ми успева.
Одбрав слика, make changes.. You have successfully edited your profile

Ми пиши успешно а аватарот не се променува...
Ај десен клик -> reload или избриши cookies ако не бива како првото па пак логирај се .. кажи ник да видам дали ти ја дава ..

Ако ти е нешто со Интер нормално дека нема да ти ја фаќа :pos:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ај десен клик -> reload или избриши cookies ако не бива како првото па пак логирај се .. кажи ник да видам дали ти ја дава ..

Ако ти е нешто со Интер нормално дека нема да ти ја фаќа :pos:
До тоа е изгледа.. Ајде не ставам од Интер. :)

Тенкју вери мач, конечно ја променив :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ајде ставив.. Чекам злато сеа :pos:

И едно офтопик прашање. Колку трае една битка? Играм веќе можеби 2 месеци и мислев дека трае 1 час и 30 мин ама денес гледам една битка против гејците беше над час и 45...
Си потрошив 10 базуки вчера и денес.. :(
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
21
Поени од реакции
1
meazza Една битка трае се додека едната еДржава не стигне до 1800 поени...
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Ај кој може нека стаи еден скриншот од балканот од ереп..одамна неам играно а неможам да напраам профил пошо сум банован..уше ја држиме грција,како е ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ај кој може нека стаи еден скриншот од балканот од ереп..одамна неам играно а неможам да напраам профил пошо сум банован..уше ја држиме грција,како е ?
Се ослободија педерите пред неколку недели, моментално сме во тешка ситуација. И Кина дојде преку пола свет, за да може да не нападне...
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
ако некој се откажува од играва има >1,700 strength нека ми прати ПП за инфо за акаунтот,
--- надополнето: Sep 20, 2011 9:56 PM ---
ако некој се откажува од играва има >1,700 strength нека ми прати ПП за инфо за акаунтот,
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај некој нека ми кажи што можи да е проблемот не можам да влезам на играва ми вика грешен пасворд, а пасвордот си е во ред дури и го менав и пак истото...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom