Фан клуб - РК Металург

П

Паспарту

Гостин
Честитки! Едноставно ги прегазивте, разликата е во класи... Реално Металург е втор по квалитет во групава, останува тоа да го докаже против Плок и Копер на гости.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
нека кажи некој како се вркстува после? или има ждрепка... ако вкрстуваме со Д група или со АДемар или со кил
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.813
Поени од реакции
15.920
нека кажи некој како се вркстува после? или има ждрепка... ако вкрстуваме со Д група или со АДемар или со кил
Со Д група се вкрстува ми се чини, една од Копенхаген, Кил, Адемар Леон, Монпеље .. тешки противници.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Нема втора фаза со групи веќе???Зошто јас мислев така ќе биде, вака со елиминации од 1/8 финале , наебавме, мораше барем 2-ри да бидеме.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
па втори сме моментално
Дај Боже да останиме ама имаме страшни гостувања... кога овие лесниве не го добивме нив тешко за очеквуање, ама ништо не е изгубено... сега приоритет прво е ЕП.
 
P

PewDiePie

Гостин
Што ви е бе,едно гостување сигурно победуваме итоа со 1-2 разлика во наш стил во последна минута,а на другото барем нерешено да извадиме и ете 2-ро место.

Хамбург дома пред полн Борис Трајковски може да биде непријатно изненаден.
:D

Имаат кадар дечкиве да победат секого,башка за во `1/8 Лино ќе ги стегне,знае тој како треба.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Абе се убаво и не сомневам дека нема да идат понатаму и да прикажат уште подобри резултати, ама мора многу почесто да менува Червар за да клучните играчи му бидат свежи и второ полувреме зашто на секоја утакмица баш во второ паѓаат.
Посебно се гледа кај Мојсо зашто он во Металург е што и Карабатиќ за Монпеље, Балиќ за Загреб.
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Да ти е мерак ракомет да гледаш, толку доминантна македонска екипа во Европа немало од Кометал:))Него друго ме интересира, има некој подетална информација за Станич-Гепинген?Кажал на Бекстејџ, а и на германскана најпозната страна пишува..Ваљда ќе се потрудат да го откупат, таман го засакавме, хиена(y)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Да ти е мерак ракомет да гледаш, толку доминантна македонска екипа во Европа немало од Кометал:))Него друго ме интересира, има некој подетална информација за Станич-Гепинген?Кажал на Бекстејџ, а и на германскана најпозната страна пишува..Ваљда ќе се потрудат да го откупат, таман го засакавме, хиена(y)
Јас како што знам во Металург е само сезонава значи до крај на Мај и си заминува во Гепингем... Пари... Инаку Металург утре најверојатно не игра со Босна на гости ради тоа што домаќините сакале да судат нивни домашни судии ради финанскиски потешкотии па се преговарало двете да се играат во Скопје на 18ти и 20ти.
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Јас како што знам во Металург е само сезонава значи до крај на Мај и си заминува во Гепингем... Пари... Инаку Металург утре најверојатно не игра со Босна на гости ради тоа што домаќините сакале да судат нивни домашни судии ради финанскиски потешкотии па се преговарало двете да се играат во Скопје на 18ти и 20ти.
Па и јас така знам, ама наводно многу му се свиѓало се што се дешава во Скопје и Металург, а и не зема малку пари..Ќе видиме:icon_lol:Сепак во секој случај, за наредна фаза може да се направи барем една измена, добар бек да се донесе..ама ДОБАР, да не го чекаме Кире до идна година:)
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Некој праша за вкрстувањата понатаму. Од оваа сезона нов систем има. Првите од сите групи вкрстуваат со четвртите, а вторите идат на третите. Сето тоа на ждрепка и неможе да се паднат тимови што играле во иста група. Ваљда објаснив добро:)

За второ место доволна ни е само една победа ама мора да биде против Копер на гости. Е тука е проблемот зошто на гости сите знаеме како играме ама ај сеа може без притисок за влез во втора фаза ќе успееме да победиме.

За Станиќ:cuc: колку што знам имал преддоговор со Гепинген за наредна сезона. Е сеа немора да значи дека ќе си замине. Доколку му понудат појак договор не би ме чудело да остане. Па човекот е ко бог овде.По крајот на утакмицата ги собра сите играчи и почна да навива со нас.:vozbud:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи ни треба само 1 единствена победа од овие 3 преостанати натпревари за да останеме втори во групата... Се прашувате КАКО ? Па едноставно, имаме исто бодови со Копер, и ние и Копер играме против Хамбург до крајот уште еднаш и нормално е за очекување дека ќе изгубиме и ние и Копер од Хамбург и ни преостануваат 2 натпревари, а и двете екипи остануваат со по 9 бода ... После тоа, ние гостуваме во Плок против Висла и го губиме тој натпревар, додека Копер дома игра против Петерзбург и го добива тој натпревар (што е реално) и ние имаме 9 бода а Копер 11 и останува уште 1 коло до крајот... Во ова коло ние вкрстуваме со Копер и потребно е само против нив да победиме (автоматски они имаат пораз) и ние и Копер имаме по 11 бодови и се е јасно понатаму кој иде како второ пласиран ( ако имаат 2 екипи исто бодови, се гледаат меѓусебни дуели а ние против Копер би имале 2 победи)... END OF STORY !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom