Обложување на нет

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Мене нешто не ми е јасно, отварам значи Виза, убацуем пари на неа. Како после да ставам на акаунтот од Бет 365 ?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Мене нешто не ми е јасно, отварам значи Виза, убацуем пари на неа. Како после да ставам на акаунтот од Бет 365 ?
Аман бе дечко англиски или некој од регионалниве јазици не разбираш?...како и да е имаш DEPOSIT стискаш таму внесуваш податоците од картичката сумата и толку 1 минута е работата :)
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
За да направиш акаунт најпрво треба да имаш е-маил. Потоа си правиш акаунт на кој сакаш портал за обложување. Имаш еден куп на Интернет. После тоа одиш во банка и си отвораш трансакциска сметка која е бесплатна. Притоа поднесуваш барање за да ти направат ВИЗА - дебитна картичка! Маестро не, само Виза. Потоа си отвораш акаунт на moneybookers.com. Тоа е компанија која легално постои со седиште во Лондон. Тоа ти е еден вид на интернет паричник, односно твој новчаник. Со дебитна картичка од Македонија не можиш да платиш на нити едно место. Ние сме како некоја црна дупка, од Македонија не сакаат ни пари да земат, камо ли нешто друго. Значи оваа компанија од Лондон ги зема парите од картичката и потоа од неа можиш да префрлаш каде сакаш.. Било да е некоја кладилница, било да плаќаш нешто на интернет. Миниумот да ставиш пари во кладилниците е 10 евра. Исто толку е миниумот да подигниш и на moneybookers. При ставање на пари таму и префрлање на истите на било која кладилница не ти задржуваат нити еден цент. Ако сакаш после некоја добивка да подигниш, било да е тоа директно од кладилница на трансакциска сметка или кладилница-moneybookers-трансакциска ти се задржува некој минимален износ.. Е сега некои кладилници при првото внесување на пари ти даваат 50 % бонус.. На пр. внесуваш 20 евра и од нив за прва уплата добиваш 10 евра односно имаш 30 евра. Тие 10 евра не можиш да ги извадиш одма, бидејки има правило барем 3 пати да ги вложиш на коеф поголем мислам беше од 1.5.. За да не дојде до некоја злоупотреба..
Исто така некои кладилници не даваат бонус доколку префрлиш пари од moneybookers. А да префрлиш директно од дебитна на кладилница не можиш на нити една. Тоа е накратко за почеток..

Предности од интернет кладење: Можиш било која и било кога да ја играш сингл, можиш да ја уплатиш некоја или некои утакмици 2-3 недели пред да почнат, не мора да одиш до кладилница и да чекаш ред, исплатата се врши веднаш, не се задржува никаков данок од 4 % на уплата како кај нас, ставаш 100 евра на 2 коеф земаш 200, можиш да уплатиш во било кое време од денот, 2, 3, 4 на сабајле нема проблем, можиш да се кладиш во живо итн.

Што е лошо во кладење на интернет: Ако имаш уплатено ливче во кладилница кај нас, а надвор е касно или врне, или студи, и ако паднеш на некоја глупава утакмица ќе си останеш дома и ќе си заштедиш пари за некоја нова и избрзана уплата.. Додека на интернет само уплаќаш додека не станеш добитен.. и така најчесто губиш.. Исто така кога си добитен некои бедни 20 евра ти не ги вадиш истите одма преку банка туку сеуште играш и чекаш да направиш 50-100 тина евра за да извадиш поголема сума, а најчесто на крајот ќе загубиш повторно некој дел и пак така од почеток и на крај ќе ги изгубиш сите..

П.С. Мој совет не играј на интернет! Играјте во кладилници во додека сеуште ги има, а ги има само на балканот.. Додека во Европа се е преку Интернет и вакви онлине кладилници.. Ние сме во предност барем засега играчите.. Имаме повисоки коеф, додека истите се намалуваат онлине во секое време.. А ќе дојде тоа време и кај нас.. Ќе мора да се игра таму.. Не мора да брзате уште сега.. :pipi:
Фала брат, ова е доста поучно.
Јас се обложувам на унибет и немам некои проблеми.Ми се јавуваја од тутунска и ме прашуваја од кај ми се парите итн и ме прашуваја дали да ми ги префрлат во денари бидејќи во евра не било дозволено и јас ќе им кажев ок и за некој ден парите кќе дојдеа во денарска противвредност.Е сеа што има забрането во тоа да ми ги префрлат парите во евра не знам а и не ми смета да ми ги префрлат во денари.Ама најдобро ви е да направете акаунт на moneybookers и ќе немате проблем со вадењето на пари.И да прашаам дали некој има акаунт на манибукерс со картичка А ДА НЕ Е ОД ТУТНУНСКА(на пр. од стопанска, уни итн) фала позз
А тебе директно на сметка тиги префрлаа, не идеше преку paypal или moneybookers .??
Пошто и јас сакам со неа да играм, со таа од тутунска .
Vi treba samo debitna karticka 10tina evra kes na nea i samo si se registriras . Samo da znaete deka koga ke vadite pari na bwin ke vi baraat da go skenirate pasosot ( dokaz za polnoletstvo ) , dodeka pak na bet365 neso demek baraat i oni ama moze i bez toa da se projde . Inace zakonot vie mnogu pogresno ste go interpretirale , ne smee makedonska kladilnica da ima online . Da be ke mi zabranat da se kladam hahah . Kaj ziveeme be ? U severna korea ?
Па и јас така го сватив сето тоа, дека со Мк картици неможе да се уплаќа, сега гледам дека лошо сум го интерпетирал законот, добро е ова значи може.
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
А мора преку moneybookers.com? Не можи дирек од картичка
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
naprajv acc na bet365.. nemoze da se igra dvoznak.. sakam na pr. denes Liverpool x2 ama nemozam da najdam help?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom