Колку лесно се заљубувате?

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Имам одговорено на темава дека тешко се заљубувам, но... не било така.:)
Всушност не е во прашање лесно/тешко, туку самата личност...
Патем, има еден цитат што мислам дека многу добро се вклопува во темава.Вели вака-"It is wrong to think that love comes from long companionship and persevering courtship. Love is the offspring of spiritual affinity and unless that affinity is created in a moment, it will not be created for years or even generations".
Тоа е тоа.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Zboruvajki licno za mene......... Mnogu lesno se zaljubuvam, i toa doagja do toj stepen sto dozvoluvam nekoj da si poigruva so moite cuvstva, a voedno i so mene.
Isto mi se sluci i posledniot pat koga se zaljubiv......... Za zal :/
No toa e toa, sto moze tuka da se napravi.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.629
Поени од реакции
43.360
Ич не лесно.. :D Не, најозбилно.. Ептен тешко се заљубувам јас.. Пред се треба малце повеќе време да поминувам со личноста и нормално да ми се допаѓа.. И така колку повеќе се дружиме се повеќе и повеќе да ми се допаѓа и полека може да "ми навлезе во срцето".. И уште не ми е јасно како може некој/а да се заљуби во некој/а гледајќи му/и ги сликите на фб и незнаејќи и го ниту карактерот ни ништо.. Ама и не ми е гајле, негов/нејзин проблем.. :icon_mrgr:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислам дека веќе имам одговорено, но, нејсе...

Тешко се заљубувам, но многу лесно се приврзувам. Имам потреба од сигурност, па затоа знам брзо да се залетам и затоа после си пејам: Кај ти беше паметот, не ти чини есапот, зошто не размислуваш, стално се залетуваш...

Ама ставив точка и на приврзувања и на заљубувања и на све. Толку беше.

се надевам во иднина ќе се самоцитирам и ќе си го ставам ова смајли - :pos: и ќе си се смеам сама на себе за ова, ама тешко... навистина доста беше...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
oliver dargojevic u edna pesna vika - uvik kad sam stobom ja sam ka i dite, taka da neznam sto mi e, stalno se zaljubuvam, neka e kurva nejveca pak se zaljubuvam i sakam da trae komunikaijata, valjda ona deka omraza e prekinata komunikacija u taa smisla.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
не постои такво нешто бе луѓе ... лесно се заљубувам, тешко се заљубувам...до личноста е...може во некој/а ќе се заљубиш лесно ве некој/а тешко ајде така да се изразам....ако ние луѓето се водевме по претходно дефинирани правила во врска со заљубувањето немаше да ја викаме љубовта слепа....според мене грешка е и насловот на темата...згрешено е прашањето...поздрав
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
не постои такво нешто бе луѓе ... лесно се заљубувам, тешко се заљубувам...до личноста е...може во некој/а ќе се заљубиш лесно ве некој/а тешко ајде така да се изразам....ако ние луѓето се водевме по претходно дефинирани правила во врска со заљубувањето немаше да ја викаме љубовта слепа....според мене грешка е и насловот на темата...згрешено е прашањето...поздрав
и ја истото сакав да го кажам нема лесно тешко ..глупо е прашањето.во некои од прва паѓаш се заљубуваш а во некои покасно ...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
^ Вие двајца сте идеален пар ако веќе не сте :icon_lol:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Јас мислам дека сите лесно се залетуваме по некого, ама дека никој не се заљубува лесно. Јас ЕПТЕН ЕПТЕН тешко.
 
С

Сатори

Гостин
Се фасцинирам како дете од 5 години со нова играчка од луѓе, плурал.
А за љубов ... па не знам, не се сеќавам. Задоволна сум со вариатет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom