Progressive Rock

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Го слушнав вчера еден од најдобро оценетите албуми за оваа година од прог рок сферата. (Phideaux - Snowtorch) Не е лош ама мене не ми направи некој преголем ќеиф или пак моите очекување беа преголеми после новиот на Стивен Вилсон. Во секој случај вреди да се чуе

 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Го слушнав вчера еден од најдобро оценетите албуми за оваа година од прог рок сферата. (Phideaux - Snowtorch) Не е лош ама мене не ми направи некој преголем ќеиф или пак моите очекување беа преголеми после новиот на Стивен Вилсон. Во секој случај вреди да се чуе

албумот има добри критики низ прог круговите, ја го чув коа испадна али не сум баш најимпресиониран, онака просечен албум. Од Phideaux најдобар ми е Number Seven
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Го слушнав вчера еден од најдобро оценетите албуми за оваа година од прог рок сферата. (Phideaux - Snowtorch) Не е лош ама мене не ми направи некој преголем ќеиф или пак моите очекување беа преголеми после новиот на Стивен Вилсон. Во секој случај вреди да се чуе

коментарот под видеото:
When you have to cut Pt. 1 into 2 parts... that is prog
:ROFLMAO:
--- надополнето: Nov 12, 2011 12:26 PM ---
Уф, мене ми звучи ептен добро песнава, посебно втората половина. Го симињам албумов. :)
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Па можеби не е за во оваа тема, но сепак мислам дека нема да пречи ако ја ставам тука песнава, од момциве кои мислам дека не го добиваат заслуженото внимание, иако се млад бенд со еден албум... ми се свиѓа тој олд-скул призвук...

 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Па можеби не е за во оваа тема, но сепак мислам дека нема да пречи ако ја ставам тука песнава, од момциве кои мислам дека не го добиваат заслуженото внимание, иако се млад бенд со еден албум... ми се свиѓа тој олд-скул призвук...
Слушни го новиот на The Cosmic Dead ако сакаш психоделија.

 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ferris- Фини прогресивци од Финска.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom