Како заврши вашата последна врска?

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Скандалозно!!!
Повеќечасовна караница, во која тонот на мојот глас беше на највисока можна децибелажа, а неговиот на најниска и на крај изгледа му пукна филмот и стана се стрча накај мене и прерамките на фустанот ми ги скина...
Јас го погледнав само како да е психопат и си отидов...
Ниту сум го видела од тогаш, ниту сакам да го видам...Не ми недостига, ама ич... (y)
Извини,ама морам :pos:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ми раскина преку други.....онака по пратеник како да сме 17 век да му ебам, ама кој ја еба повеќе :D
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
Скандалозно!!!
Повеќечасовна караница, во која тонот на мојот глас беше на највисока можна децибелажа, а неговиот на најниска и на крај изгледа му пукна филмот и стана се стрча накај мене и прерамките на фустанот ми ги скина...
Јас го погледнав само како да е психопат и си отидов...
Ниту сум го видела од тогаш, ниту сакам да го видам...Не ми недостига, ама ич... (y)
not sure if u were the bitch, or he was the psycho... or both...

nadezno vtoroto :P
 

Utopian

Neporazen
Член од
2 април 2011
Мислења
47
Поени од реакции
33
Мојата последна врска заврши со смирен тон од мојата страна, а од другата страна молење, клечење на коленици и плачење, закани за самоубиство... Ова се случи 8 месеци од денот кога се запознавме, на истото место како и на почетокот, само сега одлучив да раскинам поради едното јавно и простено неверство, и две скришни неверства од негова страна. Воопшто не ми недостасува. Поубаво ми е вака, си имам пријатели на кои им значам и ми значат. Научив подобро да ги проценувам луѓето. :)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
он плачеше ...ја бев мирна ..ме молеше да останееме у контакт да се дружиме ја му реков од принцип нејкам..и така...:)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Дали вие му раскинавте на партнерот/ката или тој(таа) вам?
Која беше причината за тоа ?
Што се случува во животот на вашиот бивш партнер/ка кога веќе не е со вас?
Јас, пред 2 месеци. Зошто имавме проблеми да не речам цела врска, од типот на неоснована љубомора, недоверба и претерана контрола од негова страна. Ама знаеше дека е крив па се добро заврши, го спремав прво полека полека месец дена и после го седнав убаво на муабет, зборевме, и тоа е тоа... Се слушаме сеа од време на време, ми изгледа ко да е океј, излегува со луѓе, се дружи, не седи дома, тоа прави мене да ми е полесно, драго ми е за него.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Скандалозно!!!
Повеќечасовна караница, во која тонот на мојот глас беше на највисока можна децибелажа, а неговиот на најниска и на крај изгледа му пукна филмот и стана се стрча накај мене и прерамките на фустанот ми ги скина...
Јас го погледнав само како да е психопат и си отидов...
Ниту сум го видела од тогаш, ниту сакам да го видам...Не ми недостига, ама ич... (y)
Зошто како ? :D

Он : Кај мене све на културен начин се завршуе. :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
он плачеше ...ја бев мирна ..ме молеше да останееме у контакт да се дружиме ја му реков од принцип нејкам..и така...:)
Ти си јака риба, така и треба, машките да плачат по тебе. И мора да се држиш до принципи. ;)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Ти си јака риба, така и треба, машките да плачат по тебе. И мора да се држиш до принципи. ;)
ја нејкам да плаче никој али ете му беше криво зашто му реков дека више амин гледање и слушање :) а тоа ми е принцип правило пошто што ке ми е да го гледам или слушам коа завршило све...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Како што и почна, преќутно и стихијно, без драми, што беше прилично олеснителна околност, земајќи го фактот што самата врска беше полна со сценски настапи.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
ја нејкам да плаче никој али ете му беше криво зашто му реков дека више амин гледање и слушање :) а тоа ми е принцип правило пошто што ке ми е да го гледам или слушам коа завршило све...
Јасно ми е у каква ситуација си била, зашто и ја многупати се најдувам у таква ситуација. Ми плаче, а ја сум многу јак дечко и немам време за една девојка кога ме мават уште 7-8.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Јасно ми е у каква ситуација си била, зашто и ја многупати се најдувам у таква ситуација. Ми плаче, а ја сум многу јак дечко и немам време за една девојка кога ме мават уште 7-8.
ххахахахаах Немој да ја цитираш може некогаш ќе свати :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom