Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Mилан со ХоланЏаните, додека Барса не ја одбрани ЛШ не рачунам !

Иначе сликата ми беше за муабетов, барса прае она, прае ваке, игра таке, преку кур.

Игра големи ташаци, 100 пута на меч Валдес ја допира топката, игра досадна и иритантна и педерска игра !!

Погледни го Милан со ХоланЏаните како играл, да видиш што е Атомски фудбал, или ти тотален фудбал, да видиш што правеле Ван Бастен и Гулит !
Барселона сега игра така..ај погледни ја Барселона во првата сезона од Пеп да видиш што е доминација....секој натпревар по 5-0,6-0 којс тигна ги растрти...ама има една разлика помеѓу тој Милан и оваа Барселона..тој Милан го немаше Меси..тој Милан немал 80% посед и невозможни играчи како Чави и Иниеста..тој Милан како што го гледам вака многу ми наликува на денешниот Реал Мадрид..не му ја мислеа многу..брза трансформација од добрана во напад и за 5 секунди ја префрлуваа топката во другиот шеснаесетник а за тоа треба да имаш брзи играчи.и бомбардер како Ван Бастен...скоро идентични како денешниот Реал Мадрид..а Барселона е уникат..онакво држење на топката онаква доминација не знам..тогашниот Милан не ја освојуваше титулата во сериа А и тоа што нема кој знае каква конкуренција(Наполи и Интер) а оваа Барселона има страшна конкуренција и повторно освојува!..затоа оваа Барселона е најдобра.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ај ќе ве молам двајцата доста, нема крај муабетов, само ќе тролате !!
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:34 AM ---
Барселона сега игра така..ај погледни ја Барселона во првата сезона од Пеп да видиш што е доминација....секој натпревар по 5-0,6-0 којс тигна ги растрти...ама има една разлика помеѓу тој Милан и оваа Барселона..тој Милан го немаше Меси..тој Милан немал 80% посед и невозможни играчи како Чави и Иниеста..тој Милан како што го гледам вака многу ми наликува на денешниот Реал Мадрид..не му ја мислеа многу..брза трансформација од добрана во напад и за 5 секунди ја префрлуваа топката во другиот шеснаесетник а за тоа треба да имаш брзи играчи.и бомбардер како Ван Бастен...скоро идентични како денешниот Реал Мадрид..а Барселона е уникат..онакво држење на топката онаква доминација не знам..тогашниот Милан не ја освојуваше титулата во сериа А и тоа што нема кој знае каква конкуренција(Наполи и Интер) а оваа Барселона има страшна конкуренција и повторно освојува!..затоа оваа Барселона е најдобра.

Страшна конкуренција у Лига со 2 екипи ?? Не ме јеби !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лесно? :) Флешбек и тоа краток!Мината година кога го поминаа Реал,судијата супер судеше,затоа што Барселона го играше најјакиот фудбал а Реал не и затоа им еба мамата.2009 мислам беше,на сите добро ни е позната утакмицата со Челси и све тоа пак поради добриот фудбал што го игра Барселона.2006 Голот на Шевченко,само што не беше гол,цел свет виде дека е гол судиите направиле мал пропуст и све тоа поради добрата екипна игра на Барселона!!И добро каде е овде јачината на тимот што му го праете најјак на сите времиња? :)
Со вас човек неможи да се разбери..како и да напиши погрешно ќе биди сфатен и на секој детално треба да му објаснувам..подобро да не пишам повеќе да не се појави Кировски од некоја страна да ме запука со страшни постови А.к.а Љубе оти ќе ми се еби мамата..
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:36 AM ---
Страшна конкуренција у Лига со 2 екипи ?? Не ме јеби !
Денешниот реал Мадрид е светлосни години пред тогашните Наполи и Интер(конкуренцијата на Милан и пак Милан завршуваше зад нив)!..доволно е ова !
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:36 AM ---
Со вас човек неможи да се разбери..како и да напиши погрешно ќе биди сфатен и на секој детално треба да му објаснувам..подобро да не пишам повеќе да не се појави Кировски од некоја страна да ме запука со страшни постови А.к.а Љубе оти ќе ми се еби мамата..
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:36 AM ---

Денешниот реал Мадрид е светлосни години пред тогашните Наполи и Интер(конкуренцијата на Милан и пак Милан завршуваше зад нив)!..доволно е ова !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Со вас човек неможи да се разбери..како и да напиши погрешно ќе биди сфатен и на секој детално треба да му објаснувам..подобро да не пишам повеќе да не се појави Кировски од некоја страна да ме запука со страшни постови А.к.а Љубе оти ќе ми се еби мамата..
Супер,човек кога ќе те спушти опавчето го виткаш и бараш врата да бегаш.Глупости ако имам посед 80 % значи најјак сум?Ете им кажа Милан колку поседот е битен,и што ако имаат по 200 шута на натпревар кога тие шутеви пола се лесни топки или се надвор од оквир!! :)
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:39 AM ---
Денешниот реал Мадрид е светлосни години пред тогашните Наполи и Интер(конкуренцијата на Милан и пак Милан завршуваше зад нив)!..доволно е ова !
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:36 AM ---
Ова ти беше крајот мислам :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Супер,човек кога ќе те спушти опавчето го виткаш и бараш врата да бегаш.Глупости ако имам посед 80 % значи најјак сум?Ете им кажа Милан колку поседот е битен,и што ако имаат по 200 шута на натпревар кога тие шутеви пола се лесни топки или се надвор од оквир!! :)
Не го виктма опавчето туку ме мрзи да ти бојаснувам а горе се ми е објаснето..ти мислиш во овие вечерни часови јас ќе се замарам со тоа да ти докажувам тебе зошто Барселона е најдобра..па 5 факти ти набројав и три пати индиректно објаснав ама Марли донекаде ме сфати затоа напиша да прекиниме а гледам ти си мислиш дека си во право и тешко ми е да те разубедам..како и да е има фудбалски стручњаци да му ја мислат за тоа..јас си го кажав моето мислење кое логички повеќе држи вода од твоето во секој поглед...ајде сега пак напиши ми го истото и да се вртиме во круг..ќе си правиме стрижена бричена!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не го виктма опавчето туку ме мрзи да ти бојаснувам а горе се ми е објаснето..ти мислиш во овие вечерни часови јас ќе се замарам со тоа да ти докажувам тебе зошто Барселона е најдобра..па 5 факти ти набројав и три пати индиректно објаснав ама Марли донекаде ме сфати затоа напиша да прекиниме а гледам ти си мислиш дека си во право и тешко ми е да те разубедам..како и да е има фудбалски стручњаци да му ја мислат за тоа..јас си го кажав моето мислење кое логички повеќе држи вода од твоето во секој поглед...ајде сега пак напиши ми го истото и да се вртиме во круг..ќе си правиме стрижена бричена!
Што да се вртиме во круг кога се утепа од лупање глупости.Кога Барселона ќе освои UEFA CHAMPINSHIP LIGUE без помош на некој мисир што има вртиштало вуста тогаш ќе им симнам капа дотогаш можат тие 5 факти,иако не беа 5 да си ги напикаат во гз.Марли што има да те сфати кога си несфатлив?:D
Пс.Немам намера да се замарам со тебе како што и сам си кажа во овие вечерни часови...
Очигледно те има закачено депресија :/.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ова ти беше крајот мислам :pos:
Пред фактите и боговите молчат

Napoli-87
Milan-88
Inter-89
Napoli-90
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:48 AM ---
Што да се вртиме во круг кога се утепа од лупање глупости.Кога Барселона ќе освои UEFA CHAMPINSHIP LIGUE без помош на некој мисир што има вртиштало вуста тогаш ќе им симнам капа дотогаш можат тие 5 факти,иако не беа 5 да си ги напикаат во гз.Марли што има да те сфати кога си несфатлив?:D
Ти улав си или каков си.??..треба да ти нацртам не знам што е проблемот??.па на македонски пишувам не пишувам со хироглифи да не ме разбериш ..господа да не исчува те мислев за попаметен да му се сневиди и дека ќе ми ја сфатиш поентата ама ти како брачед на Кировски да му си...аман искулирај малце ете ти си во право Барселона титулите со судии ги зеде Милан е најдобрата екипа и така нека остани..неможам сега да ти објаснувам на секое!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Момче, до пред 5 години Италија беше сметана за најдобра лига во Европа, секој секого можел да победи, не дека и сега не може, но тогаш имало поголемо концетрација на квалитет.
Да ти се мочам на Реалот и тие 2 утакмице у сезона кога другите 35 се тренинг, еве земи го Интер еден за пример, у Италија е 16-ти и моментално се бори за опстанок у Шпанија би бил 3-ти без проблем !!

А тогаш во Италија играле Марадона, Алтобели, Јан Раш, Руди Фелер, Бониек, и компанија !!

НВМ ти си го зацепил тоа у главата и џабе зборим ја, нека ти биде :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Пред фактите и боговите молчат

Napoli-87
Milan-88
Inter-89
Napoli-90
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:48 AM ---

Ти улав си или каков си.??..треба да ти нацртам не знам што е проблемот??.па на македонски пишувам не пишувам со хироглифи да не ме разбериш ..господа да не исчува те мислев за попаметен да му се сневиди и дека ќе ми ја сфатиш поентата ама ти како брачед на Кировски да му си...аман искулирај малце ете ти си во право Барселона титулите со судии ги зеде Милан е најдобрата екипа и така нека остани..неможам сега да ти објаснувам на секое!
Ова најјакото,кој кажа дека Милан е најјак ебаго?!?Ти не пишуваш хиреоглифи ама изгледа во глава ти се врти по некој,како што гледам слабо ги капираш работите..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Иначе зборев за муабетов дека им помагаат судиите на Барса, тоа нема крај :)

А другиов муабет има, Милан околу 90-та генерацијата на Ван Бастен е најдобра, овде завршуе муабетот меѓу мене и тебе, можеш да го продужиш со некој друг :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
НВМ ти си го зацепил тоа у главата и џабе зборим ја, нека ти биде :)
Јас пишувам факти..јас гледам фудбал подолго колку што мислиш..јас ти пишувам аргументи кои содржат логика а не одпамет измислени..секој си има право на свое мислење но и не требаше да идам да пишувам тука бидејќи знаев на што ќе наидам..!
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:54 AM ---
Ова најјакото,кој кажа дека Милан е најјак ебаго?!?Ти не пишуваш хиреоглифи ама изгледа во глава ти се врти по некој,како што гледам слабо ги капираш работите..
Не бе брат ти изгледа на Кировски му си нешто...па Марли напиша погоре не напиша бабами!
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:56 AM ---
слабо ги капираш работите..
ВРВ..ја слабо сум ги капирал работите а ти во ниту еден пост не ми ја разбра поентата и што сакав да напишам...каква иронија!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Јас пишувам факти..јас гледам фудбал подолго колку што мислиш..јас ти пишувам аргументи кои содржат логика а не одпамет измислени..секој си има право на свое мислење но и не требаше да идам да пишувам тука бидејќи знаев на што ќе наидам..!
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:54 AM ---

Не бе брат ти изгледа на Кировски му си нешто...па Марли напиша погоре не напиша бабами!
Јас на Марли ти личам ебаго,јас си бранам мој став,ама ти изгледа малу више халуцинираш.И ако толку си заљубен во Кировски земи си го дома и издудлај му го еднаш зошто гледам секој што ќе пише против тебе одма него в уста го ставаш.Твоите чуства кон него чувај си ги за себе...
--- надополнето: Nov 23, 2011 3:00 AM ---
Јас пишувам факти..јас гледам фудбал подолго колку што мислиш..јас ти пишувам аргументи кои содржат логика а не одпамет измислени..секој си има право на свое мислење но и не требаше да идам да пишувам тука бидејќи знаев на што ќе наидам..!
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:54 AM ---

Не бе брат ти изгледа на Кировски му си нешто...па Марли напиша погоре не напиша бабами!
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:56 AM ---

ВРВ..ја слабо сум ги капирал работите а ти во ниту еден пост не ми ја разбра поентата и што сакав да напишам...каква иронија!
Што има ја да те сфаќам кога ти мене не ме сфаќаш.. xD
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас на Марли ти личам ебаго,јас си бранам мој став,ама ти изгледа малу више халуцинираш.И ако толку си заљубен во Кировски земисиго дома и издудлај му го еднаш зошто гледам секој што ќе пише против тебе одма него в уста го ставаш.Твоите чуства кон него чувај си ги за себе...
Па брат во ред е тоа што си го браниш твојот став ама ти ми реплицираше на пост кој беше наменет за Марли па што очекуваш да ти пишам кога безвеза ми реплицираш???..не гледаш сега колку си контрадикторен..ако неможиш да ме разбериш не ми реплицирај бидејќи не сакам да се расправам за глупости со луѓе од форумот..а Кировски го спомнувам бидејќи е екстра талент и исто така фан на Милан па си помислив да не сте во блиска роднинска врска со овие реплицирања од твоја страна..ама јас не сум некултурен и вулгарен како тебе и би ти препорачал да олабајш малце и да си легниш бидејќи доцна е веќе и сигурно и психички попушташ!
--- надополнето: Nov 23, 2011 3:03 AM ---
Што има ја да те сфаќам кога ти мене не ме сфаќаш.. xD
Па ти ги контраш моиве постови не јас твојте..ти негираш на секое мое размислување а јас си го бранам..затоа ти реков не ме разбираш ама како и да е!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Па брат во ред е тоа што си го браниш твојот став ама ти ми реплицираше на пост кој беше наменет за Марли па што очекуваш да ти пишам кога безвеза ми реплицираш???..не гледаш сега колку си контрадикторен..ако неможиш да ме разбериш не ми реплицирај бидејќи не сакам да се расправам за глупости со луѓе од форумот..а Кировски го спомнувам бидејќи е екстра талент и исто така фан на Милан па си помислив да не сте во блиска роднинска врска со овие реплицирања од твоја страна..ама јас не сум некултурен и вулгарен како тебе и би ти препорачал да олабајш малце и да си легниш бидејќи доцна е веќе и сигурно и психички попушташ!
--- надополнето: Nov 23, 2011 3:03 AM ---

Па ти ги контраш моиве постови не јас твојте..ти негираш на секое мое размислување а јас си го бранам..затоа ти реков не ме разбираш ама како и да е!
Meне ме реплицираш,а зборуваш за Марли ојде све во вода... :)

ПС.Види кој кого цитирал,не оди со глава низ ѕид...
ППс.Оди во твојот фан клуб и таму напнувај ги твоите колку јака е барселона и колку слаб Интер...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Meне ме реплицираш,а зборуваш за Марли ојде све во вода... :)
:pos::pos::pos::pos::pos:...се заебаваш со мене?:D...па на двата поединечно ви реплицирав а се работеше за идентична тема ..ама ако продолжиме да дискутираме ќе се разбериме некаде до 13 јануари.еве јас ја прекинувам дискусијата тука и ја смирувам топката!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom