Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Дали има некоја програма што би можело игрите што не можат да се играат на Vista ili 7 да можат да се играат на и на XP,значи како поддршка за XP само за да можат да се играат игрите што не се наменети за овој оперативен систем.Дали има такво нешто или не?
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Дали има некоја програма што би можело игрите што не можат да се играат на Vista ili 7 да можат да се играат на и на XP,значи како поддршка за XP само за да можат да се играат игрите што не се наменети за овој оперативен систем.Дали има такво нешто или не?
Нема. И препрочитај си го постот. 10 пати го читав за да го разберам. Ти иизлегува дека игрите неможе да се играат на Виста, седмица и икс-пе..
 
П

Паган-др

Гостин
Дали има некоја програма што би можело игрите што не можат да се играат на Vista ili 7 да можат да се играат на и на XP,значи како поддршка за XP само за да можат да се играат игрите што не се наменети за овој оперативен систем.Дали има такво нешто или не?
А зашто уствари не ставиш 7ца?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Како можи да се направи линкот да се отвара во ново јазиче оти на Хиперлинк ми го отвара на истото, а нејќам така.....
--- надополнето: Nov 20, 2011 4:36 PM ---
Најдов.....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Па во план сум но не знам дали ке може да биде се нормално со оваа конфигурација
Pentium(R) Dual Core E5300 2.60 GHz
2 GB Ram
Nvidia GeForce 9500GT 1GB
?
Стави. Рамот можеби би бил кнап ама солидно би одела.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Па во план сум но не знам дали ке може да биде се нормално со оваа конфигурација
Pentium(R) Dual Core E5300 2.60 GHz
2 GB Ram
Nvidia GeForce 9500GT 1GB
?
Ке оди супер и вака. Имам сличен цпу и до пред 1 недела имав 2гб рам, и работи супер. Ако можеш слободно стави рам, барем уште 2. ;)
 
П

Паган-др

Гостин
Па во план сум но не знам дали ке може да биде се нормално со оваа конфигурација
Pentium(R) Dual Core E5300 2.60 GHz
2 GB Ram
Nvidia GeForce 9500GT 1GB
?
Па ако мислиш дека компјутерот нема да ти издржи 7ца, зошто мислиш ќе ти ги издржи новите игри? :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
драјвери за MS-7267 Ver: 5 неможам да најдам помош
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Па ако мислиш дека компјутерот нема да ти издржи 7ца, зошто мислиш ќе ти ги издржи новите игри? :)
Па досега сите нови игри што се ги играм без проблем,па заради некои други коишто не поддржуваат XP затоа сакам да ставам 7 ама ке видиме не е итно
--- надополнето: Nov 21, 2011 2:48 PM ---
Дали некој знае како да го наместам преводот на некој филм да не ми бега многу напред односно да си оди преводот како што треба може ли преку BS Player да се направи нешто,има некое друго решение или тоа си е до преводот?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Дали некој знае како да го наместам преводот на некој филм да не ми бега многу напред односно да си оди преводот како што треба може ли преку BS Player да се направи нешто,има некое друго решение или тоа си е до преводот?
Ако е фиксно пометувањето, со БС-плеер (Ctrl+strelkite za levo ili desno)
Ако не е симни си subtitles modifier бесплатно од тука http://www.softset.ro/ .
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Па досега сите нови игри што се ги играм без проблем,па заради некои други коишто не поддржуваат XP затоа сакам да ставам 7 ама ке видиме не е итно
--- надополнето: Nov 21, 2011 2:48 PM ---
Хм... не би рекол баш дека ги играш новите игри со 9500 ка и 2ГБ рам добро...
Како што реков и погоре, конфигурацијата ти е добра за да ја тера 7мицата, али ако сакаш да играш нови игри тогаш ке ти треба нов компјутер, или поточно (РАМ, Процесор, Графичка)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Сакам да симнам Battlefield 3, која зафаќа 13,5гб. Имам слободно 30гб. Ми вика there is no enough free disk space.
Чаре?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Сакам да симнам Battlefield 3, која зафаќа 13,5гб. Имам слободно 30гб. Ми вика there is no enough free disk space.
Чаре?
Чаре - ослободи простор во дискот. Ти можеш да ја симнеш играта (инсталациониот фајл од 13.5 гига) меѓутоа најверојатно играта инсталирана зафаќа повеќе од 16.5 gb, па поради тоа и ти ја дава таа грешка.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Чаре - ослободи простор во дискот. Ти можеш да ја симнеш играта (инсталациониот фајл од 13.5 гига) меѓутоа најверојатно играта инсталирана зафаќа повеќе од 16.5 gb, па поради тоа и ти ја дава таа грешка.
Цк
Пробав фајл од 300mb пак е исто....
Да му стиснам yes коа ќе ми искочи тоа дека неам место, ќе му биде нешто?
Да не е некој вирус, прв пат ми се случува ова... обично да имав 10 слободно, а да требаше 9,5 слободно, пак ми дозволуваше да симнам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom