Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
10 ноември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
ne se treskajte tolku po amir , deka koa kje si otide on , togash i vashiot klub kje otide vo istorijata
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
shto mislite,Pekovic igra za Partizan zatoa shto mu dadoa najmnogu pari ili neshto drugo.E toa neshto drugo go nema Gecevski i zatoa e revoltot kaj Kavadarcani,opravdan...da ne go spomnuvam primerot so Figo i mnogu drugi.Neprijatno me iznenadi Gecevski,sega e vo ist kosh so Gocevski.Nosot za sto evra ,,menjava sve,,.Mene drugo mi e pointeresno...Amir mnogu racionalno go vodi klubot,ne lupa bez vrska pari,vo ramkite na budjetot kupuva igraci i eve nekolku godini ima uspeh,klubot opstanuva.Toa shto sega se slucuva so MZT ne mi mirisa na arno,ke da e cudo za tri dena.Frlat pari bez vrska,preplatuvat igraci,prodavat shto im treba,kupuvat shto ne im treba...nekoj vo kostum si gi polni djebovite.Koj saka da se kladi deka za dve godini Family pak ke protestirat i marshiraat za spas na MZT
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
shto mislite,Pekovic igra za Partizan zatoa shto mu dadoa najmnogu pari ili neshto drugo.E toa neshto drugo go nema Gecevski i zatoa e revoltot kaj Kavadarcani,opravdan...da ne go spomnuvam primerot so Figo i mnogu drugi.Neprijatno me iznenadi Gecevski,sega e vo ist kosh so Gocevski.Nosot za sto evra ,,menjava sve,,.Mene drugo mi e pointeresno...Amir mnogu racionalno go vodi klubot,ne lupa bez vrska pari,vo ramkite na budjetot kupuva igraci i eve nekolku godini ima uspeh,klubot opstanuva.Toa shto sega se slucuva so MZT ne mi mirisa na arno,ke da e cudo za tri dena.Frlat pari bez vrska,preplatuvat igraci,prodavat shto im treba,kupuvat shto ne im treba...nekoj vo kostum si gi polni djebovite.Koj saka da se kladi deka za dve godini Family pak ke protestirat i marshiraat za spas na MZT
Мешаш баби и жаби. пековиќ, Паркер, Кириленко и сите NBA ѕвезди не играат за пари, туку играат да останат во форма, за кога ќе почне сезоната во NBA да бидат во форма. Ако МЗТ му ја дале најдобрата понуда, логично е да прифати, а кога го спомнуиваш Фиго сети се на неговиот трансфер и револтот кој го предизвика меѓу навивачите на Барса, ама тоа е бизнис, тоа е тоа за што ти зборам. Професионалци се играчите, не мислат исто како навивачите.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
shto mislite,Pekovic igra za Partizan zatoa shto mu dadoa najmnogu pari ili neshto drugo.E toa neshto drugo go nema Gecevski i zatoa e revoltot kaj Kavadarcani,opravdan...da ne go spomnuvam primerot so Figo i mnogu drugi.Neprijatno me iznenadi Gecevski,sega e vo ist kosh so Gocevski.Nosot za sto evra ,,menjava sve,,.Mene drugo mi e pointeresno...Amir mnogu racionalno go vodi klubot,ne lupa bez vrska pari,vo ramkite na budjetot kupuva igraci i eve nekolku godini ima uspeh,klubot opstanuva.Toa shto sega se slucuva so MZT ne mi mirisa na arno,ke da e cudo za tri dena.Frlat pari bez vrska,preplatuvat igraci,prodavat shto im treba,kupuvat shto ne im treba...nekoj vo kostum si gi polni djebovite.Koj saka da se kladi deka za dve godini Family pak ke protestirat i marshiraat za spas na MZT
а ти што мислиш Пекович игра у Партизан од љубов ? да имаше NBA ќе играше во партизан ? Логично е според мене Гечевски доколку добил поголема понуда од МЗТ да ја прифати нивната понуда, ист ти е случајот со Кире Николовски, минатата сезона кога се повреди Грне на фб ставаше слика од него, од фемили и сега отиде да игра у фени ;)
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
aj da se doobjasnam...za tie shto ne razbraa...Pekovic u NBA igra za ooogromni primanja koi shto vo Evropa ne moze da gi sonuva.Koga veke nema NBA,ja izbra Partizan opcijata,ne Makabi,i pokraj toa sho mesecnata razlika beshe vo desetici iljadi evra...presece ljubovta kon klubot.Toa za ljubovta.Za revoltot...oti e opravdan,go spomnav primerot so Figo.Za MZT i shtrajkovite...za tie pet-shest godini Amir pokaza deka ne mu e cel da profitira od Feni,tuku obratno,realni vlozuvanja (prezaleni pari koi menadjmentot na Feni mu gi odobruva i vo tie ramki pravi dobar roster i e stalno vo vrvot) i ke funkcionira dolgorochno...dodeka kaj MZT,da se nadevame da ne sum vo pravo...no vakvi instant sponzori rok na traenje imaat godina-dve,transferite duplirani,polata vo djebot na leshinarite,a igrackite moznosti diskutabilni.Klasicen primer ti e Strumica 2005...zapnaa godina-dve i aj posle u kurac.E i edno prashanje do FA,na pogreshen fan klub,prostete,koi se sponzorite na MZT koj gi znae da gi kaze...T-Mobile ne go pishete,godinava od nego e samo opremata.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
bravo babaratin konecno eden realen!

tosho imashe mozhnost da ja zavrsi karierata vo feni, pred kavadareckata publika, da bide vozdignuvan do neboto, a on se resi za parite, nebare parite mu se mnogu potrebni... ne znae i on kolku pari ima!

zatoa nisto dobro ne mu posakuvam!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Јас сфаќам дека си огорчен од трансферот на Тоше во Мзт ама да му посакуваш такви глупости е крајно не фер и нечовечки. Барем имај респект за тоа што го има направено за нашата држава ако ништо друго. Он е голем играч и легенда на мкд - баскетот и заслужува респект од сите па и од и малоумно дете како тебе.
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
13
Јас сфаќам дека си огорчен од трансферот на Тоше во Мзт ама да му посакуваш такви глупости е крајно не фер и нечовечки. Барем имај респект за тоа што го има направено за нашата држава ако ништо друго. Он е голем играч и легенда на мкд - баскетот и заслужува респект од сите па и од и малоумно дете како тебе.
Е ова е еден реален, а не оние од погоре (не заслужуваат ни имињата да им се споменат). Само имам една замерка - не фер може да се нарече кога критикуваш и плукаш некој кој наместо во твојот, отишол во друг клуб (Гечевски), а фалиш и воздигнуваш друг кој го направил истото, само што од друг, дошол во твојот клуб (Николовски), а на некого да му посакуваш да му се скрши ова или она, да му се случи вака или така, е тоа не е не фер, туку тоа е психијатриски, дегенеричен, умоболен простак, на кого под хитно му треба професионална помош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom