ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Луѓе, да ве прашам, еден асистент, смеѓа коса, висок 180тина, мнооогу добро зборува англиски, знае некој како се вика :D :D :D :D го гледаме секој ден на факс а никој не знае кој е, па си викам да ве прашам вас хахах :D

И едно посериозно прашање, за кај Гелев, што треба, и за есеј и за активност семинарски?! ништо не кажува типот, само, не се секирајте не се секирајте...
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Можда е глупо прашањево ама ипак мора да поставам за да знам точно...
Историја на право треба академски труд да пишувам и сега на насловна стр треба нели грб и име на факсот (тоа сигурно на средина прво иде) Сега тоа ментор и име и мои податоци каде треба лево десно ?
И како треба уствари насловот да гласи ??
Пошо темата е Мегународно опкружување на Југос. и Мкд е исклучутелно комплексно во периодот 45-53.Според вас кој политички настан е најзначаен?
И сега ако настанот е пр. за Информбиро само тоа името на настанот или и темава трeба да стои ?

Фала однапред :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Многу ве затупеле историја годинава, изгледа се налутиле што сте ги тужеле за книгите.....:eek:
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Луѓе, да ве прашам, еден асистент, смеѓа коса, висок 180тина, мнооогу добро зборува англиски, знае некој како се вика :D :D :D :D го гледаме секој ден на факс а никој не знае кој е, па си викам да ве прашам вас хахах :D

И едно посериозно прашање, за кај Гелев, што треба, и за есеј и за активност семинарски?! ништо не кажува типот, само, не се секирајте не се секирајте...
Него нај треба да му верувате кога ќе ви каже да не се секирате :) И навистина немој да се секираш, сите не само што ќе положите туку ќе имате 10 и 9 ;)
За асистентот нешто повеќе кажи, па може ке ми текне кој е за да ти помогнам за името :D
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Некој да ми даде идеја за семинарска по Филозофија кај тасковска ???
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
24
Поени од реакции
8
Имам едно прашање до вас колеги.Дали доколку не положам ни еден предмет во 1 семестар можам да го запишам 2 семестар за да го слушам само,а да немам право да полагам се додека не положам по минимум 2 предмета
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Еј во понеделник имам колоквиум во Историја на државата и правото .. (така некако ) ,1 год. сум..

дали знаете како може да бидаат прашањата??
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Имам едно прашање до вас колеги.Дали доколку не положам ни еден предмет во 1 семестар можам да го запишам 2 семестар за да го слушам само,а да немам право да полагам се додека не положам по минимум 2 предмета
Услов да запишеш втор ,како и секој нареден семестар, е да имаш најмалку 14 кредити односно положени минимум 2 предмета.Што значи ако немаш услов да го запишеш , автоматски неможеш ни да го слушаш... Се надевам дека и за ова не ви направиле промени како за полагањето , најсигурно е да си прашаш на студентски прашања.
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
Имам едно прашање до вас колеги.Дали доколку не положам ни еден предмет во 1 семестар можам да го запишам 2 семестар за да го слушам само,а да немам право да полагам се додека не положам по минимум 2 предмета
mozes da zapises vtor semestar se zapisuva kako uslovno ili kako e2 vo indkesot pisuvaat i mozes da gi slusas predmetite od vtor semestar da zemes aktivnosti i da pravis esei ama predmetite ke gi ides direkno na ispiti vo sesiite
--- надополнето: 19 ноември 2011 во 14:24 ---
Имам едно прашање до вас колеги.Дали доколку не положам ни еден предмет во 1 семестар можам да го запишам 2 семестар за да го слушам само,а да немам право да полагам се додека не положам по минимум 2 предмета
mozes da zapises vtor semestar se zapisuva kako uslovno ili kako e2 vo indkesot pisuvaat i mozes da gi slusas predmetite od vtor semestar da zemes aktivnosti i da pravis esei ama predmetite ke gi ides direkno na ispiti vo sesiite
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
mozes da zapises vtor semestar se zapisuva kako uslovno ili kako e2 vo indkesot pisuvaat i mozes da gi slusas predmetite od vtor semestar da zemes aktivnosti i da pravis esei ama predmetite ke gi ides direkno na ispiti vo sesiite
--- надополнето: Nov 19, 2011 1:24 PM ---

mozes da zapises vtor semestar se zapisuva kako uslovno ili kako e2 vo indkesot pisuvaat i mozes da gi slusas predmetite od vtor semestar da zemes aktivnosti i da pravis esei ama predmetite ke gi ides direkno na ispiti vo sesiite
Дали ова важи и за граѓанско процесно?? нели е условен од стварно ,граѓанско, семејно и наследно и облигационо..Ако не е положен еден од овие до 6ти семестар , може да се фака активност, и да се прави есеј , па на дирекно на испит ???
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Него нај треба да му верувате кога ќе ви каже да не се секирате :) И навистина немој да се секираш, сите не само што ќе положите туку ќе имате 10 и 9 ;)
За асистентот нешто повеќе кажи, па може ке ми текне кој е за да ти помогнам за името :D
Епа фала ти многу :))

А инаку за асистентов многу многу не знам, го нема на страницата ни кај асистенти ни кај помлади асистенти, кажав веќе дека многу добро збори англиски, лани кога беше дојден некој гостин во амфи. 1 (не ми текнува кој беше) он стана да го праша нешто и сите подзинати останавме :); тух, некои рекоа дека Административно бил асистент...и тоа :)
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
Дали ова важи и за граѓанско процесно?? нели е условен од стварно ,граѓанско, семејно и наследно и облигационо..Ако не е положен еден од овие до 6ти семестар , може да се фака активност, и да се прави есеј , па на дирекно на испит ???
da ,ama esejot moze i da si go pravis denta koga ke go polagas gragansko procesno ne za drugo nego da ne ti go zfrlat
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Еј во понеделник имам колоквиум во Историја на државата и правото .. (така некако ) ,1 год. сум..

дали знаете како може да бидаат прашањата??
колоквиум??? па нели поминаја првите колоквиуми ....
--- надополнето: Nov 21, 2011 6:03 PM ---
Еј во понеделник имам колоквиум во Историја на државата и правото .. (така некако ) ,1 год. сум..

дали знаете како може да бидаат прашањата??
колоквиум??? па нели поминаја првите колоквиуми ....
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
колоквиум??? па нели поминаја првите колоквиуми ....
--- надополнето: Nov 21, 2011 6:03 PM ---

колоквиум??? па нели поминаја првите колоквиуми ....
Ние у ТЕТОВО - Универзитетот на ЈугоИсточна Европа денеска имавме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom