Xbox360 гејмери

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Матеј многу играш јебига :) абе однеси го кај Драган прашај го шо може да се напраи
од кај ме знаеш ? ;) за драган обавезно ќе го однесам.. ќе видиме што ке се прави.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
зборев со него на телефон во саботата и ми рече ќе видиме башка мислам дека не му е ни на него сеедно ако секоја недела земам игрици и редовно правам рефлеш за малце да се потруди и да види некој видеа.. Барем така се надевам.. а башка му имам донесено директно 3ца муштерии директно да земат хбох од кој едниот редовно прави рефлеш со мене..
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Warning! Dae.bin Being Silently Updated Through XBOX LIVE

Bad news for all users using flashed Xbox360, Microsoft “released” a new silent protection. If you have an error when you want to start a game like MW3, Rage, NFS The Run or Batman Arkham City resulting an error like “Can not read disk”,that’s mean your console is flag’d by Microsoft… Stay away from XBOXlive when you are using backup disc, or use xKey…

In short every game now has a unique dae.bin file and will always constantly change, which means the end of cfw and the xk3y. as soon as you log onto xbox live a silent update will flag your xbox for a ban, if you have logged on live or after nov 17th you are flagged for a ban, no way around it. only use the xk3y for playing offline. its now 100% xbox live UNSAFE.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Луѓе кај да најдам микрофон за Xbox? Мислам на микрофон за игри од типот на PopStar, Rapstar и сл.

Во југотон има само гитара, Дејан и Драган немаат.

Ми треба или само микрофон или БИЛО КОЈА игра само да дојдам некако до микрофон.

Any suggestions?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Луѓе кај да најдам микрофон за Xbox? Мислам на микрофон за игри од типот на PopStar, Rapstar и сл.

Во југотон има само гитара, Дејан и Драган немаат.

Ми треба или само микрофон или БИЛО КОЈА игра само да дојдам некако до микрофон.

Any suggestions?
Јас од на ebay порачав едно што се реди под џојстикот долу и на него си уклучуваш каков сакаш микрофон.
--- надополнето: Nov 18, 2011 1:44 AM ---
http://www.ebay.com/itm/XBOX-360-Earphone-Headphone-Converter-Mic-9888-/180583072209?pt=Video_Games_Accessories&hash=item2a0b9701d1

Е ова
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
И ќе му работи за такви игри?
Да да јас го пробав на една каде што треба да пееш :pos:. Да ме отепаш не ми текнува како беше ама интересно игриче
--- надополнето: Nov 18, 2011 11:14 AM ---
Иначе тоа е најефтино а за 8 $ има слушалки убави со микрофон тоа сигурно ќе работи.
--- надополнето: Nov 18, 2011 12:19 PM ---
Него ги спуштив kinect sport 2 и forza 4 од на аренабг и двете ми појавуваат грешка додека ги одзипувам!! Само кај мене така или кај сите?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Warning! Dae.bin Being Silently Updated Through XBOX LIVE

Bad news for all users using flashed Xbox360, Microsoft “released” a new silent protection. If you have an error when you want to start a game like MW3, Rage, NFS The Run or Batman Arkham City resulting an error like “Can not read disk”,that’s mean your console is flag’d by Microsoft… Stay away from XBOXlive when you are using backup disc, or use xKey…

In short every game now has a unique dae.bin file and will always constantly change, which means the end of cfw and the xk3y. as soon as you log onto xbox live a silent update will flag your xbox for a ban, if you have logged on live or after nov 17th you are flagged for a ban, no way around it. only use the xk3y for playing offline. its now 100% xbox live UNSAFE.
Ќе може да се играат игри офлајн без да остане некој запис дека е флешуван ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Само што ја пробав kinect sport 2, нема никакви промени, за разлика од 1-от оваа е само упдејт со нови 6 спортови.

И пак останува најдобрата спортска игра на кинект, ги пробав набрзинка само и голфон ми се допаѓа најмногу :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Само што ја пробав kinect sport 2, нема никакви промени, за разлика од 1-от оваа е само упдејт со нови 6 спортови.

И пак останува најдобрата спортска игра на кинект, ги пробав набрзинка само и голфон ми се допаѓа најмногу :)
Да де ама ипак е најбоље игра за кинект. Се освен пикадото ми се свиѓа. Незнам, можда дека играм у живо ова ми е тотално нереално и прелесно, а и глупо ми е да играм нешто што можам и у соба у било ке време да го играм.

Иначе да голфот е најбоље, а и безболот, рагбито и тенисот не се лоши, па и тенисот...

Се надевам дека ќе има и трет дел со кошарка, хокеј, уште атлетика и т.н.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да де ама ипак е најбоље игра за кинект. Се освен пикадото ми се свиѓа. Незнам, можда дека играм у живо ова ми е тотално нереално и прелесно, а и глупо ми е да играм нешто што можам и у соба у било ке време да го играм.

Иначе да голфот е најбоље, а и безболот, рагбито и тенисот не се лоши, па и тенисот...

Се надевам дека ќе има и трет дел со кошарка, хокеј, уште атлетика и т.н.
BIG LEAGUE SPORTS, таа бараја има кошарка хокеј и такви работи. Не сум ја пробал.


 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
BIG LEAGUE SPORTS, таа бараја има кошарка хокеј и такви работи. Не сум ја пробал.
А бе ја мислам од кога искочи и никако да ја симнам, сигурно ќе ја пробам некој ден.

А сега пошто најдов микрофон, знае ли некој некои добри игрици за пеење освен: Def Jam Rapstar, LIPS: 80s, party classsics & number 1 hits...?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
луѓе го поравив хбохот :) него кажете кога или како ќе може да се игра на хбох лајв. поздрав:) и ако некој игра на лајв нека ми пушти gamertag да го додадам во пријатели и да играме заедно п.с. имам микрофон за party или private chat
ппс да не знае некој зашто на нба 2к12 ми вика this disc is not supported ..
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
луѓе го поравив хбохот :) него кажете кога или како ќе може да се игра на хбох лајв. поздрав:)
Сега за сега не може, само што ќе се закачиш ќе ти даунлоадира dae.bin фајл и нема да можеш да ги играш XGD3 игрите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom