Дозволи и забрани

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.901
Ако е мудра сама ќе си чува дел од својата приватност исто како и јас дел од мојата, чим се загуби мистиката врската најчесто се убива со рутина.

Имаш лајк за постот :).
Кајсер, штом сведеме на рутина се отиде у неповрат, затоа нели треба да се надградува и проширува :), а мистичноста си има магија само додека е во некои нормални граници, да не го гледаш партнерот ко елијен нели, секад е добро да имаш џокер у ракав, но треба да те бива и да си имаш осет, а не само ко сивоња да се напињаш со небитни работи како што се кај беше? со кого беше? пак ли ќе идеш....итн.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Кајсер, штом сведеме на рутина се отиде у неповрат, затоа нели треба да се надградува и проширува :), а мистичноста си има магија само додека е во некои нормални граници, да не го гледаш партнерот ко елијен нели, секад е добро да имаш џокер у ракав, но треба да те бива и да си имаш осет, а не само ко сивоња да се напињаш со небитни работи како што се кај беше? со кого беше? пак ли ќе идеш....итн.
Неам шо да додадам комплетно и мое мислење ;).
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Кајсер, штом сведеме на рутина се отиде у неповрат, затоа нели треба да се надградува и проширува :), а мистичноста си има магија само додека е во некои нормални граници, да не го гледаш партнерот ко елијен нели, секад е добро да имаш џокер у ракав, но треба да те бива и да си имаш осет, а не само ко сивоња да се напињаш со небитни работи како што се кај беше? со кого беше? пак ли ќе идеш....итн.
Џокер у ракав?
Себеограничување со мистичност? Која мистичност кога те знае ко од мајка родена, плус тоа фетишите и мозолчињата во пмс?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.901
Џокер у ракав?
Себеограничување со мистичност? Која мистичност кога те знае ко од мајка родена, плус тоа фетишите и мозолчињата во пмс?
А?
Што ако ме знае како од мајка родена, и да ти кажам малку сме избегани ние него баш го палат мозолчињата од ПИЕМ ЕСОТ, бидејќи јас немам синдром самоизмислен од изфемизиранава младина, баш тогаш либидото ми е до таван, остај тоа, ако нешто го држи со мене 10 и кусур години ваљда не е чисто рекреативно и од навика, има некоја мистичност тука пак ќе кажам :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Џокер у ракав?
Себеограничување со мистичност? Која мистичност кога те знае ко од мајка родена, плус тоа фетишите и мозолчињата во пмс?
Кога првпат ќе ја донесам кај мене дома девојката, ќе ја прошетам низ цел стан, и на крај ќе ја донесам пред заклучена врата од мојот стан и ќе и речам оваа врата е заклучена 10 години и те молам вети ми дека никогаш нема да ме прашаш што има позади таа врата ;)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Кога првпат ќе ја донесам кај мене дома девојката, ќе ја прошетам низ цел стан, и на крај ќе ја донесам пред заклучена врата од мојот стан и ќе и речам оваа врата е заклучена 10 години и те молам вети ми дека никогаш нема да ме прашаш што има позади таа врата ;)
Наместо да ја шеташ, пиши си коректно забранет влез.
И голтај клучот, никако на комода забораен.

А?
Што ако ме знае како од мајка родена, и да ти кажам малку сме избегани ние него баш го палат мозолчињата од ПИЕМ ЕСОТ, бидејќи јас немам синдром самоизмислен од изфемизиранава младина, баш тогаш либидото ми е до таван, остај тоа, ако нешто го држи со мене 10 и кусур години ваљда не е чисто рекреативно и од навика, има некоја мистичност тука пак ќе кажам :)
Па и јас се прашувам истово. Која мистичност ја верглате низ постовиве?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.901
Па и јас се прашувам истово. Која мистичност ја верглате низ постовиве?
Сега што да ти кажам ела кај мене дома на сеанси неколку додека ијаме секс ке видиш која мистичност ја верглам, вака неможам да ти опишам да цртам не ме бива...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Сега што да ти кажам ела кај мене дома на сеанси неколку додека ијаме секс ке видиш која мистичност ја верглам, вака неможам да ти опишам да цртам не ме бива...
Ако не бричиш редовно, тогаш има мистичност, многу мистичност...
Инаку фала на покана, не сум по тројките. :rolleyes:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.901
Ако не бричиш редовно, тогаш има мистичност, многу мистичност...
Инаку фала на покана, не сум по тројките. :rolleyes:
Ајде ептен ја оддалечивме темата, значи за да се разбереме у што гледам мистика де, очекувачки од маж е да го прашува жена му кај е, со кого, зошто како и ред други работи кои ќе голицаат, јас него прашувам мислиш не е тоа малку тајно/мистично зошто не го прашувам? А за бричење да ти кажам не се бричам се депилирам со вит :)
Не е секогаш голотијата мистика демек ме видел гола и сите можни пози, темата беше за забраните дозволите, што тука не врзува што не држи заедно толку години.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Ајде ептен ја оддалечивме темата, значи за да се разбереме у што гледам мистика де, очекувачки од маж е да го прашува жена му кај е, со кого, зошто како и ред други работи кои ќе голицаат, јас него прашувам мислиш не е тоа малку тајно/мистично зошто не го прашувам? А за бричење да ти кажам не се бричам се депилирам со вит :)
Не е секогаш голотијата мистика демек ме видел гола и сите можни пози, темата беше за забраните дозволите, што тука не врзува што не држи заедно толку години.
Ја поим неам што ве држи толку години, затоа и прашав. Ти велиш мистичност. Мистично е да не прашаш каде ти е партнерот. Освен тоа?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.901
Ја поим неам што ве држи толку години, затоа и прашав. Ти велиш мистичност. Мистично е да не прашаш каде ти е партнерот. Освен тоа?
А темава за тоа ли беше што не држи заедно толку години или за дозволиве и забраниве, башка зборев од моја гледна точка од мој личен пример не општ, што друго не држи ваљда нешто како што се викаше љубов, па потоа трите дечиња исто така, или ова е малку ? да продолжам?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Фала на исцрпниот одовор, иако прашањето не се однесуваше што ве држи. Прашањето е што е таа мистичност освен тоа шо не давате репорт ниту пак прашувате?
Со ова првото ја ограничувате својата љубопитност, па така сте као "мистични" и ненаметливи.
Друго?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Знаеш, има една поговорка, напад е најдобра одбрана.
И читајќи ги твоите постови не сфатив никаква поента, си браниш едно мислење цело време и само вртиш наоколу, не знам зошто си толко инат, како и да е.
Ако на куче често пати му го даваш прстот, ќе се засити и ќе посегне по раката.
Јас никого не напаѓам, на кого како му е убаво - нека тера.
Тоа што сум го видела, ме донело до ваков заклучок.
И на крајот, добро знам јас како живеам, не може никој што не ме ниту познава, да ми каже.
 
Член од
8 мај 2011
Мислења
94
Поени од реакции
235
Кога на пичката и се остава простор за одлуки и мрчење, резултатите се погубни за двете страни.
Женска треба да се повини и да го прифати мислењето и делувањето на машкото.
Женска треба да збори само кога ќе биде прашана и дури тогаш, културно и артикулирано, не ко некоја алапача.
Тешко на оној маж кој вакви дилеми има.

Се си зависи од женската како е воспитана.
Ако нема домашно воспитување и не знае да молчи и да следи мажот што ќе и каже, тогаш ќотек.
Мислам дека денес родителите не обрнуваат доволно внимание кон ќерките, па на машките останува да ги воспитуваме и да им даваме насока во животот.
Тоа е тажно, недостатокот на елементарна култура и почит кон маж, се повеќе е евидентна.

И не знам од каде на каде време за излегување?
Треба да се готви, да се пере, куќа да се чисти?
Абе збеснати жениве, но ќе им го најдеме крајот.
Абе алал да ти е за муабетов. А овие што се прават демек ШТОоо?? Лелааа!!не дозволуваат никаква контрола од страна на машкиот пол обично се такви напудрени фуфици па тераат до 35-37год сингл ко пусти гојда по улици :D зашто не можат да најдат некој што му одговара на нивните критериуми од мн паметни шо се прават ..ама биолошкиот часовник отчукува па од кур на кур.. За такви некој само тепај да те слуша еби да те сака!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom