Фан Клуб: Фиорентина

Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Сега сме мислам таман со тренер бар до јуни.Позитивно да гледаме на ова.Најважно е да ги мотивира и да промени нешто битно во играта за што се надевам дека е способен.Нека му е среќно и нека бележи успеси
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
прво, од сега се надевам дека почесто ќе пишиувам бидејќи конечно миха и муту си отидоа, не можев да ги поднесам минатата година. тоа е мое.
навистина се надевам дека роси ќе ни го врати ентузијазмот назад и пак ќе поченеме да ги победуваме така наречените големи клубови :)
второ, роси на тренинг денес ги повикал од џуниорите Bittante, Alan, Rozzio, Salifu, Matos Ryder, Babacar, Gondo. од овие се надеавам дека салифу и бабакар веднаш ќе идат во првиот тим и дека играчи како мунари да не влегуваат во игра (не знам зошто го купија), слободно може да го игра салифу наместо него и бабакар да добива исто шанса. освен лазари не верувам дека имавме некое добро купуавање минатово лето. ромуло е ок али не знам сеуште, би го играл бабакар во друга формација.
трето, имаше нешто како одлука на судот за Calciopoli скандалот и дела вале добиле по 1.5 година затвор, поима немам што им значи тоа и што уште се зезаат со тоа, па ако некој разбрал нешто би било интерсно да видиме!
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
1 god i 3 meseci nekakva kazna,ali kaj gazda da lezi zatvor tesko epten.Mislam deka so Rossi poleka se vraka entuzijazmot i poleka ke se vrati i motivot kaj igracite i kaj navivacite.Inace mnogu pozitivno e toa sto povikal mladi igraci.I jas sum za Salifu u prv tim deteto e stvarno dobro,a Babacar pokraj Silva tesko,treba da odi na pozajmica bar 6 meseci.Isto i Matos e dobar igrac,ama ima vreme...
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Незнам зашто Фиорентина не направи една трампа со Арсенал.Монтоливо-Аршавин :cool: и онака овој нашиов ќе си замине а гледам дека и Аршавин е пред истото тоа и на двајцата им истекува договорот во јуни 2012.Арсенал колку што знам го сака него а нас ни треба брз играч како Аршавин заедно со Јоветиќ ќе прават лом.Ова стварано ми се свиѓа ама ова е само моја желба :pipi:
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Батистута може да биде тренер на Бока или Аргентина.Нека стекне искуство па нека дојде кај нас :sneaky:

Кваљарела од Јувентус може зимово да го донесеме како партнер на Јоветиќ.
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
28
Батистута може да биде тренер на Бока или Аргентина.Нека стекне искуство па нека дојде кај нас :sneaky:

Кваљарела од Јувентус може зимово да го донесеме како партнер на Јоветиќ.
i ja nesto citav letoska,mozna e trampa kao Vargas za Kvaljarela+kes... ova mi se sviga mnogu posto Kvaljarela e stvarno igracishte (y)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Варгас не е тоа што беше и не ме бендисува повеќе.Има 28 год и 10 милиони за него се супер пари.Или размена за Кваљарела или некој си таков играч приближно тие пари.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Sega protiv Milan Cassani e povreden,Natali e suspendiran.Vargas kasno ke se vratel od reprezentacijata,Behrami neizvesen.U picku mater.Inace Vargas e sve poveke i poveke bezkorisen
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Бехрами прочитав дека може ќе биде спремен за против Милан.До сега имам добро чуство за натпреварот во сабота ама може тоа да се промени до тогаш :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.917
Поени од реакции
8.788
Sega protiv Milan Cassani e povreden,Natali e suspendiran.Vargas kasno ke se vratel od reprezentacijata,Behrami neizvesen.U picku mater.Inace Vargas e sve poveke i poveke bezkorisen
--- надополнето: Nov 15, 2011 10:03 PM ---
гледам на времето Освалдо ти бил еден од омилените играчи? :icon_lol:
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Ејјјјјј у пичку матер Јоветиќ се повредил нешто ситно е.Не се знае дали ќе настапи против Милан.Е стварно имаат среќа копилињата.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
Ејјјјјј у пичку матер Јоветиќ се повредил нешто ситно е.Не се знае дали ќе настапи против Милан.Е стварно имаат среќа копилињата.
ќе биде тешко без јоветич, на негово место е ставен лазари.
сепак ми се допаѓа формацијата 4-3-1-2 со черчи и џила напред и монто-бехрани-карџа у средина. не сум сигурен дека ќе се снајде баш најдобро лазари али сепак оваа формација ни лежи. се надевам дека ќе го стави љаич, можеби и бабакар на местото на черчи во второ, пошто и тој може нема да се снајде на лево. стари играчи на нови позиции против разигран милан, еден од ретките моменти кога се надевам на нерешено.

што е тоа дека аршавин можеби ќе сме го земеле?
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Jebiga ne igra Jove utre.Ke vidime sto ke bide.Camporese na mestoto na Natali,tesko ke bide i za nereseno_Ovaa taktika poveke mi se sviga nego prethodnata.

Za Arsavin procitav i jas,ama znaes kakvi se tie vesti.Sega gi ima utre veke ne.Inace toa bi bilo poteg na godinata po mene.

Za Pupone.Porano mi bese omilen igrac Osvaldo iako od klupa vlagase najcesto.Ama koga dojde Jovetic jasno bese deka nema mesto za nego.Inace dobar e Pablo
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.917
Поени од реакции
8.788
Jebiga ne igra Jove utre.Ke vidime sto ke bide.Camporese na mestoto na Natali,tesko ke bide i za nereseno_Ovaa taktika poveke mi se sviga nego prethodnata.

Za Arsavin procitav i jas,ama znaes kakvi se tie vesti.Sega gi ima utre veke ne.Inace toa bi bilo poteg na godinata po mene.

Za Pupone.Porano mi bese omilen igrac Osvaldo iako od klupa vlagase najcesto.Ama koga dojde Jovetic jasno bese deka nema mesto za nego.Inace dobar e Pablo
аха а каква е врската меѓу Јоветич и Освалдо ?? Освалдо класичен шпиц, а Јоветич полушпиц .. :)
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
тој освалдо ми е многу интересен, ко некое детиште уште го копира батистута, начинот на кој што ги прославува головите, изгледот, сигурно гледа клипчина од бати во виола пред утакмица. само се надевам нема и тој да стане како вивиано, пуста желба да се врати у фиорентина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom