Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Очигледно не :pos:
на филмот да графички да залепам текст (превод)
дај некој поискусен нека одговори :D
Фала на помошта како и да е.
Пробај со!
Ultra Video Joiner

едноставен е за користење.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Постои ли опција на Mozilla при логирање да не ме прашува дали да ги памети лозинките туку автоматски да ги чува?
Значи да не ми се појавува ова:

 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ми дадовте пред некој месец програма за да направам бутабилно усб и да форматирам пц, но сега не знам како се викаше. Помош некој...
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Едвај го избришав AVG, само што ќе го инсталирав ми излегуваше BSOD. Моментално сум без антивирус и се фукнционира нормално но незнам до кога ќе може вака :confused:
Не ми е јасно како може без антивирусот да работи.. Ако има врска со тој фајл.. Али не е битно, инсталирај си друг антивирус.. АВГ-то неверојатно многу замара... :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Дали може некој да ми даде подетално инфо за Plugfree network значи програмов се инсталираше со инсталационото цд од драјверите од матичната и се работи нјаверојатно за некоја алатка на Fujitsu. E сега она што ме интересира дали може тоа да биде проблем за слаба брзина на интернетот... споредено телефонот со wifi и компјутеров телефонот побрзо отвара ... и како може да проверам каде е проблемот...
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Која верзија на Mozilla е оваа?
Кај мене е вака.
исто е кај тебе само што е на македонски

--- надополнето: Nov 14, 2011 7:57 AM ---
Дали може некој да ми даде подетално инфо за Plugfree network значи програмов се инсталираше со инсталационото цд од драјверите од матичната и се работи нјаверојатно за некоја алатка на Fujitsu. E сега она што ме интересира дали може тоа да биде проблем за слаба брзина на интернетот... споредено телефонот со wifi и компјутеров телефонот побрзо отвара ... и како може да проверам каде е проблемот...
Програма за bluetooth е, не е за wifi. Јави се кај тие што им плаќаш за интернет.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Епа штиклирана ми е опцијата и пак ме прашува дали да ги памети лозинките. Мене ми треба веднаш да ги зачува.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Епа штиклирана ми е опцијата и пак ме прашува дали да ги памети лозинките. Мене ми треба веднаш да ги зачува.
Така не може....мора прво да праша...шо ако дојдам јас кај тебе и се најавам на нешто и без моја дозвола да се зачува моја информација.....ме разбираш ? :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Така не може....мора прво да праша...шо ако дојдам јас кај тебе и се најавам на нешто и без моја дозвола да се зачува моја информација.....ме разбираш ? :)
Да, всушност таква беше и поентата. :) И затоа прашањето беше дали воопшто постои таква можност ама океј. :D
Сепак ми треба програма што ќе ги чува сите лозинки, ми ја препорачаа Roboform погоре ама никако не можам да ја инсталирам неа за Mozilla.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Да, всушност таква беше и поентата. :) И затоа прашањето беше дали воопшто постои таква можност ама океј. :D
Сепак ми треба програма што ќе ги чува сите лозинки, ми ја препорачаа Roboform погоре ама никако не можам да ја инсталирам неа за Mozilla.
http://www.youtube.com/user/SiberSystems#p/a/u/1/eki6J83l9E0
 

Kajgana Shop

На врв Bottom