Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Не ми држи вода ?! Има повреда , му фали match fitness и ќе ризикува финален турнир за турнир кој не му зналчи ништо ?! Шо тресеш тренинг .. Монако не иде тука да си го ладе, иде да заработува пари и поени ,пошто за него овоа е последен турнир од сезоната .

Како и да е Фиш предаде поради повреда ...

Иначе Ефес ќе биде вечер без Kinsley , еден од најдобрите нивни играчи .. колку за инфо ..
Не предаде поради таа повреда што вие ја кажувавте. Го повреди бутниот мускул на спринт
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Не предаде поради таа повреда што вие ја кажувавте. Го повреди бутниот мускул на спринт
нема веза , он си ја носе и старата повреда . Исто ко и Џоле со рамото после УС Опен ...
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
нема веза , он си ја носе и старата повреда . Исто ко и Џоле со рамото после УС Опен ...
Ако глеаш така секој тенисер и спортист си носи стара повреда па нема да треба да уплаќаш на никој . Сакам да ти кажам не беше пресудна повредата на зглобот . Немаше тој проблем со тоа . Тргна нагло на една топка и сед фати за нога , го истегна мускулот
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ако глеаш така секој тенисер и спортист си носи стара повреда па нема да треба да уплаќаш на никој . Сакам да ти кажам не беше пресудна повредата на зглобот . Немаше тој проблем со тоа . Тргна нагло на една топка и сед фати за нога , го истегна мускулот
Епа баш треба да гледаш .. Сафина се пензионираше заради тоа , хронична повреда . Шарапова исто оваа сезона .. Шо мислеш ти ќе се повредиш и после 2 месеца ќе бидеш ко нов ?! Си зема данок и операцијата и повредата .. Не викам дека беше старата повреда прилина , викам дека и она си има влијание врз играта на спортистот ..
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Ејјј овај коеф на Макаби од 2.15 и те како ми се игра.....
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Илиевски игра во Ефес пазете се против македонец не се игра :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Ејјј овај коеф на Макаби од 2.15 и те како ми се игра.....
добар е коеф али тешка ке биде таа и мене натаму ме врти ке вида во кладилница
ке го изиграм ова
Лопез 1
ЦСКА 2
Велез 1
Монпеље 1 со хенд
Бразил 2&3+
--- надополнето: Nov 10, 2011 5:31 PM ---
Илиевски игра во Ефес пазете се против македонец не се игра :)
макар и паркет да бриши или трева да коси по терениве
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
бразил е со втор состав , пола се дебитанти , Габон со прв состав играт дома на нов стадион од 40.000 капацитет ( на овој стадион ќе се игра финалето од Афричкио Куп на нациите , на кој габон е домаќин ).

Шо знам мене ме влече накај 0-2 @ 2.10 ..
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Илиевски игра во Ефес пазете се против македонец не се игра :)
Мислеш повеке седе на клупа одколку шо е на терен али нема везе ае ке те послушам па нема да ја одиграам 2ка :)
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Бразил Кец у Два ке га пробам и 7 +...за по 30 со уште 2-3 тениси да има услов :D.. дајте за утре нешто предлог има бараж за европско...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.175
Поени од реакции
84.889
Епа баш треба да гледаш .. Сафина се пензионираше заради тоа , хронична повреда . Шарапова исто оваа сезона .. Шо мислеш ти ќе се повредиш и после 2 месеца ќе бидеш ко нов ?! Си зема данок и операцијата и повредата .. Не викам дека беше старата повреда прилина , викам дека и она си има влијание врз играта на спортистот ..
Шарапова се пензионираше?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
бразил е со втор состав , пола се дебитанти , Габон со прв состав играт дома на нов стадион од 40.000 капацитет ( на овој стадион ќе се игра финалето од Афричкио Куп на нациите , на кој габон е домаќин ).

Шо знам мене ме влече накај 0-2 @ 2.10 ..
aj ako sakas daj mi gi sostavite da procenam dal da ja pisam
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Шарапова се пензионираше?
не Шарапова се откажа од финалниот турнир во Истамбул поради повреда шо ја влече вече неколку сезони , зато и игра топло-ладно ...
Сафина се пензионираше.
--- надополнето: Nov 10, 2011 5:45 PM ---
aj ako sakas daj mi gi sostavite da procenam dal da ja pisam



GABON


Ovono

Moundounga, E. Manga, B. Apanga, Ambouroet
Poko Biyogho, Moubamba, Zita,
Mouloungui, Cousin, Aubameyang

BRAZIL

Neto

Adriano, David Luiz, Luisao, Fabio

Lucas Leiva, Fernandinho, Hernanes
Willian, Hulk, Kleber
 

Kajgana Shop

На врв Bottom