Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    18
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
7 ноември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Ако планираат да купуват напаѓач нека го земат Едуардо Варгас или Дамиао како нон-еу со право за ЛШ и ќе бидат добра замена. Се друго е зафанато или преценето на 40 мил :eek:
Важи брат утре ќе тркнам да ги прашам овие !

Не е лош за сериа А али за ЛШ не е добра замена!!!
Значи Макси Лопез да го избришам од ливчево а?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Важи брат утре ќе тркнам да ги прашам овие !

Значи Макси Лопез да го избришам од ливчево а?
луд си јузер-Галиани :pos::pos::pos:
Пиши некој бразилец или Подолски све друго е зафатено :D
--- надополнето: Nov 7, 2011 10:14 PM ---
И кој е тој напаѓач што според тебе може да го земеме во Јануари, а да биде добар и за ЛШ и за Серија А?
Мал е бројот на оние кои може да играат ЛШ, Демба Ба, Подолски, Варгас, Дамиао, Негередо..... :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Макси ?

оф леле

Абе Галијани,келав еден немаме еден асален играч во средина,гатузо амброзини и бомел кај се стари па веќе не им се ни игра,или толку можат,треба минимум двајца копачи сеа ако си одат тројцава во лето,Ериксен ?? Ќор да не е,после ќе вика како за Бејл имав шанса да во земам за 6 мил. ама јас сум галијани чип бестрд и не го земав,инаку ЗНАЕВ дека ќе биде одличен играч :tapp:

Сега со кризава во Италија,играч нема да видиме(не дека пред тоа бевме реал и челзи)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
луд си јузер-Галиани :pos::pos::pos:
Пиши некој бразилец или Подолски све друго е зафатено :D
--- надополнето: Nov 7, 2011 10:14 PM ---

Мал е бројот на оние кои може да играат ЛШ, Демба Ба, Подолски, Варгас, Дамиао, Негередо..... :D
АХАХАХАХАХАХА, БА??? Зар се ненормални да го дадат Њукасл својот најдобар стрелец на позајмица 6 месеци???

Подолски... meh.. Варгас, Дамиао, што ти дава гаранција дека ќе бидат подобри од Макси Лопез? Па овие немаат стапнато во Европа(if you know what I mean), не па да бидат подобри од Лопез, кој што е проверен во Серија А, а и не е во плановите за првиот тим на Монтела... Негредо, пренерално.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
АХАХАХАХАХАХА, БА??? Зар се ненормални да го дадат Њукасл својот најдобар стрелец на позајмица 6 месеци???

Подолски... meh.. Варгас, Дамиао, што ти дава гаранција дека ќе бидат подобри од Макси Лопез? Па овие немаат стапнато во Европа(if you know what I mean), не па да бидат подобри од Лопез, кој што е проверен во Серија А, а и не е во плановите за првиот тим на Монтела... Негредо, пренерално.
Лопез ако беше добар ќе си останеше во Фарса ;) со големи екипи не успева а камо ли па да го играат во ЛШ не да боже ако се повреди Пато или Ибра
А овие Бразилците се сличен тип на Пато и Робињо иако немат искуство во европа одма се снаоѓат, досега никој бразилец не е пропаднал ;)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Лопез ако беше добар ќе си останеше во Фарса ;) со големи екипи не успева а камо ли па да го играат во ЛШ не да боже ако се повреди Пато или Ибра
А овие Бразилците се сличен тип на Пато и Робињо иако немат искуство во европа одма се снаоѓат, досега никој бразилец не е пропаднал ;)
lulz... Фред, Сисињо, Керлон од Интер...

И Касано не успеваше со големи екипи, па со Милан успеа. Логички е да мислиш дека Лопез е пред Дамиао и Е. Варгас во изборот, ако уопште се у избор тие 2-ца. End of story.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
луд си јузер-Галиани :pos::pos::pos:
Пиши некој бразилец или Подолски све друго е зафатено :D

Мал е бројот на оние кои може да играат ЛШ, Демба Ба, Подолски, Варгас, Дамиао, Негередо..... :D
Сега се слушнав со Ба ама има проблем со забите отпаѓа од комбинација Подолски првут во коса а другиве не се достапни...
Макси ?

оф леле

Абе Галијани,келав еден немаме еден асален играч во средина,гатузо амброзини и бомел кај се стари па веќе не им се ни игра,или толку можат,треба минимум двајца копачи сеа ако си одат тројцава во лето,Ериксен ?? Ќор да не е,после ќе вика како за Бејл имав шанса да во земам за 6 мил. ама јас сум галијани чип бестрд и не го земав,инаку ЗНАЕВ дека ќе биде одличен играч :tapp:

Сега со кризава во Италија,играч нема да видиме(не дека пред тоа бевме реал и челзи)
Сега ќе ми ти каже дедо вака Амброзини чека старосна пензија не му се иде на таа со стаж... :(
Сидорф рече додека не му ја ќари Барбара на Пато не си иде :(
Бомел ... не претерувај!

БолТ
Каква криза бе? Чичко ми и чичко ти им кажа дека тоа сценарио од италија не го гледаат...

Аривидерчи! Ако имате уште некоја желба у инбокс вака ме чита морати ќе ми краде трансфери
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Паузата им овозможува на Милан и тренерот Масимилиано Aлегри да одморат, но и многу важни играчи да се опорават. Тренерот очекува Пато и Филип Мексес да се вратат за со Фиорентина. Очекувам петарда на екипата со новиот тренер:pos:


Милан го враќа Бориело на позајмица :eek:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.257
Поени од реакции
8.359
Shaarawy: "I feel closest to Antonini. We also live near each other, and he drives me to training."

Отиде талентот во вода... :icon_lol:
Зошто го сваќате тоа така... Еве на пример Ван Бајтен овие 2-3 години во Баерн се шлепа на грб на Рибери... Ептен добри пријатели биле и Рибери едно време им се закануваше дека ако му го шитнат другарчето дека ќе биде несреќен (у превод ќе ви киднам)
Се утепаа од дремење на клупа како да не се здружат...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Сега се слушнав со Ба ама има проблем со забите отпаѓа од комбинација Подолски првут во коса а другиве не се достапни...

Сега ќе ми ти каже дедо вака Амброзини чека старосна пензија не му се иде на таа со стаж... :(
Сидорф рече додека не му ја ќари Барбара на Пато не си иде :(
Бомел ... не претерувај!

БолТ
Каква криза бе? Чичко ми и чичко ти им кажа дека тоа сценарио од италија не го гледаат...

Аривидерчи! Ако имате уште некоја желба у инбокс вака ме чита морати ќе ми краде трансфери
Шо се глупираш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom