Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Имам една идеа
ако мислите дека нема да успее, да пишете зошто

Имено, овде, на оваа тема, некои имаа солидни познавања од фудбалот, некои немат појма
Сите пишеме наши предлози, некои излегуваат, некои не

Е сега, тоа што јас го предлагам е да наоѓаме секој ден по 3 типа со коеф секој од нив по барем 1.5
И за тие 3 типа да ископаме се живо и диво низ интернетов за да видиме можен нивен исход и сите заедно да ги лупнеме тие 3 типа.

Ова за барање на инфо за натпревари сите го правиме, но кога тоа го правиме повеќе души, мислам дека би било многу поквалитетно.

Значи целта е да најдеме аргументи, зошто некој меч би испаднал баш 1 х 2 или 3+ 4+ ...

Само не знам начин како да одбереме кои 3 утакмици би ги анализирале секој ден
Но затоа ве има и вас тука
Давајте предлози и мислења како да го оствариме ова

Да правиме посебна група и тема само за посериозни типери или овде некако ќе се снаоѓаме?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Имам една идеа
ако мислите дека нема да успее, да пишете зошто

Имено, овде, на оваа тема, некои имаа солидни познавања од фудбалот, некои немат појма
Сите пишеме наши предлози, некои излегуваат, некои не

Е сега, тоа што јас го предлагам е да наоѓаме секој ден по 3 типа со коеф секој од нив по барем 1.5
И за тие 3 типа да ископаме се живо и диво низ интернетов за да видиме можен нивен исход и сите заедно да ги лупнеме тие 3 типа.

Ова за барање на инфо за натпревари сите го правиме, но кога тоа го правиме повеќе души, мислам дека би било многу поквалитетно.

Значи целта е да најдеме аргументи, зошто некој меч би испаднал баш 1 х 2 или 3+ 4+ ...

Само не знам начин како да одбереме кои 3 утакмици би ги анализирале секој ден
Но затоа ве има и вас тука
Давајте предлози и мислења како да го оствариме ова

Да правиме посебна група и тема само за посериозни типери или овде некако ќе се снаоѓаме?
Другарче , ја се трудам веќе 4 години да соберам ваква група од македонци , ама нема ... или се премногу мрзеливи , или се премалку информирани , или пак уопште немат везаод бетинг ... сум за , ама тешко дека ќе биде ...

По странските форуми имаш луѓе од секоја држава си даваат информации за своите лиги и добиваш слика за утакмицата и полесно бираш кој вид на игра да го одиграш. И функционират , ние сме уште кај " Дојава од 30 коеф , за само 300 денари , кој не верува тикето го имам на блог " ...
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
^^
Јас сум за ...дајте барем 10 души минимално да се пријавиме..
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Имам една идеа
ако мислите дека нема да успее, да пишете зошто

Имено, овде, на оваа тема, некои имаа солидни познавања од фудбалот, некои немат појма
Сите пишеме наши предлози, некои излегуваат, некои не

Е сега, тоа што јас го предлагам е да наоѓаме секој ден по 3 типа со коеф секој од нив по барем 1.5
И за тие 3 типа да ископаме се живо и диво низ интернетов за да видиме можен нивен исход и сите заедно да ги лупнеме тие 3 типа.

Ова за барање на инфо за натпревари сите го правиме, но кога тоа го правиме повеќе души, мислам дека би било многу поквалитетно.

Значи целта е да најдеме аргументи, зошто некој меч би испаднал баш 1 х 2 или 3+ 4+ ...

Само не знам начин како да одбереме кои 3 утакмици би ги анализирале секој ден
Но затоа ве има и вас тука
Давајте предлози и мислења како да го оствариме ова

Да правиме посебна група и тема само за посериозни типери или овде некако ќе се снаоѓаме?
ЗА !!
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Имам една идеа
ако мислите дека нема да успее, да пишете зошто

Имено, овде, на оваа тема, некои имаа солидни познавања од фудбалот, некои немат појма
Сите пишеме наши предлози, некои излегуваат, некои не

Е сега, тоа што јас го предлагам е да наоѓаме секој ден по 3 типа со коеф секој од нив по барем 1.5
И за тие 3 типа да ископаме се живо и диво низ интернетов за да видиме можен нивен исход и сите заедно да ги лупнеме тие 3 типа.

Ова за барање на инфо за натпревари сите го правиме, но кога тоа го правиме повеќе души, мислам дека би било многу поквалитетно.

Значи целта е да најдеме аргументи, зошто некој меч би испаднал баш 1 х 2 или 3+ 4+ ...

Само не знам начин како да одбереме кои 3 утакмици би ги анализирале секој ден
Но затоа ве има и вас тука
Давајте предлози и мислења како да го оствариме ова

Да правиме посебна група и тема само за посериозни типери или овде некако ќе се снаоѓаме?
Тие 3 утакмици ќе се бираат од поасални лиги, лиги кои помалце местат, тие 3 утакмици обавезно да се 1-ви ако се игра на фиксови никако 2-ки, фиксови да несе игра од англиските конференции, италијанските б, ц1а, ц1б и шпанија 2
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
ок сега за сега 4ца сме
ништо не губиме ако пробаме на тој начин, можеме само да добиеме
--- надополнето: Nov 6, 2011 9:31 PM ---
Тие 3 утакмици ќе се бираат од поасални лиги, лиги кои помалце местат, тие 3 утакмици обавезно да се 1-ви ако се игра на фиксови никако 2-ки, фиксови да несе игра од англиските конференции, италијанските б, ц1а, ц1б и шпанија 2
и јас сум за кец да бидат

а за тоа која лига да е, не знам, во секоја лига има неочекувани или наместени резултати
--- надополнето: Nov 6, 2011 9:32 PM ---
може на пример,од секоја лига по само 1 утакмица да бираме
ништо повеќе од една
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Голем + колово. Да не се заебавав со едно ливче и да не играв утакмица што прв пат ја слушам(слушајки друг ум) ке бев уште најмалку 50Е во +. Како и да е презадоволен сум. :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Додека беа социјалните групи на кајгана имаше ваква група, но таму беа истите и од оваа тема.

Он топик за утре

Анортозис Ф да ја оствари првата победа дома, не е голема квота 1.2 ама може да се сврзе со други.
 
Г

Гучи

Гостин
Ја нон стоп играм според коефициентот..пр. 1.40 за 1 99% искача, 1.35 дома мн. ретко (еве ви примери одма, Лил и Ливерпул)..1.80 за гости искача, 1.75 за дома најчесто е Х итн..али гледам коеф. само од Вил Хил ;)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Не мора да е футбал , може било кој спорт ... важно е да имаш 2-3 фикса со околу 2-4 коеф на ден ... нека бидат 90 % сигурни ... Тоа е се ... секој ден да го дуплираш влогот , ти си на коњ ..

Од мојто искуство шо го имам у бетинго , најважна е коцкарската интуиција , па иде инфото шо го имаш ..

Ако склопеш тим од 5-6 луѓе посветени на овоа , со интуиција , ја ти гарантирам дека секој ден ќе бидеш у профит ...

Сметај ме и мене ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom