Фан Клуб: Рома

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Конечно победа.

Болје изигравме, Пјанич која асистенција :vozbud:, Бојан звер, Освалдо стандард.

Тадеи најголем клошар, тој ако е професионален фудбалер, незнам што да кажам, само во прво полувреме му избројав 10 грешки ..

ЧЕСТИТО
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Конечно победа.

Болје изигравме, Пјанич која асистенција :vozbud:, Бојан звер, Освалдо стандард.

Тадеи најголем клошар, тој ако е професионален фудбалер, незнам што да кажам, само во прво полувреме му избројав 10 грешки ..

ЧЕСТИТО
Кое дунде ти е ова со устава што си ја грицка :vozbud:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.125
Кога го видов стартниот состав, мислев дека без три гола нема да помине Стеки. :D Средината одлична, нападот добар(малку да се подобри реализацијата), одбраната катастрофа. Тадеи, Касети.. :cautious: Фалеше уште Хуан и шоуто ќе беше целосно :pos:
Бојан и Освалдо, најбољи дуо у Европа! :icon_mrgr:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Еве ги голобите на Кркич и Освалдо, а тука ја има и прекрасната одбрана на Стекеленбург
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.227
Поени од реакции
3.224
Fenucci: Roma je u pregovorima sa Lopezom

Izvršni direktor Rome, Claudio Fenuci, je potvrdio da se intenzivno vode pregovori oko dovođenja talentovanog na padača Nacionala, Nicolasa Lopeza u Romu.

Osamnestogodišnji Lopez je bio na meti mnogih, pre svega Italijanskih klubova, ali je izgleda ekipa Lusisa Enrikea na korak da ga ukrade konkurenciji ispred nosa, što je potvrdio i sam Fenuci.

"Istina je da pregovaramo sa Lopezom jer on u ugovoru ima otkupnu klauzulu od milion eura, ali dogovor još uvek nije postignut.Radimo danonoćno kako bi što pre završili posao, uskoro ćemo se sastati sa Nikolasovim predstavnicima i pokušati postići dogovor."
--- надополнето: Nov 7, 2011 11:57 AM ---
Рома се интересира за Гуарин од Порто но тука има и еден сериозен конкурент Интер кој сака да го доведе во своите редови во Јануари..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
-Се шпекулира дека Рома и Удинезе се блиску до договор за продажба на Маурисио Исла, оууу јеааххх :icon_lol:
-Николас Лопез изгледа веќе потпишал за Рома 5 годишен договор, велат дека бил голем талент со само 18 години :)
-Галатасарај демек го барале Бориело, ама набрзо пристигна демант
-Тоти ќе биде спремен за наредниот натпревар со Лече
-Освалдо постигнал хет трик за Азурите на тренинг, го импресионирал Прандели, па може да се надеваме дека ќе започне против Полска ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
^тој пристигнал во Рим, го посетил тренинг центарот на Рома, но чудно сеуште не потпишал, барем такла велат:unsure:

Roma have already presented Nacional’s Nicolas Lopez to the media. “Playing for Roma is a dream I hope to experience very soon.”
The 18-year-old Uruguayan striker has not actually signed for the Giallorossi yet, but visited the Trigoria training ground on Wednesday.
“Playing for Roma is a dream I hope to experience very soon,” he told the official club Facebook page.
“Thank you to all the Roma fans.”
Lopez was accompanied by parents Alejandro and Monica, his brother Mauricio and agent Pablo Bentancur.
“Nico Lopez arrived this afternoon to visit the training ground of AS Roma ahead of formalising the agreement that in future could allow him to play with the Giallorossi jersey,” read the statement.
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Читам Керимов (сопственикот на Анжи) бил блиску да ја купи Рома. Штета што не ја купи, уште повеќе пари ќе имавме сеа:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom