Ви се случила некоја натприродна работа?

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Slucka br.2 Ohrid 1997 avgust m.Imavme stan vo Daljan i bevme so togasniot decko na vikend,vecerta koga se raspakuvavme resivme da odime do plazata vo Daljan cisto da utepame vreme pred grad, za da stigneme do tamu trebase da pomineme niz zgradite pa imase eden zemjen pat okolu 70m pa se nekoi rusevini od nekoj objekt pa e plazata ,Ohrigani verojatno znaat za sto zboram.E sega na toj zemjen pat tocno na sredina imase edno ogromno drvo cinam deka bese cinar a ako gresam slobodno nekoj neka me ispravi ,inaku bev pred 3 g. i sega veke drvoto go nema bese iseceno.Znaci trgame se decko mi nakaj plazata gi pominuvame zgradite i stapnavme na patot, praevme muabet i samo pod drvoto,a inaku nema po toj pat nikakvo osvetluvanje osven od zgradite pozadi,i sega pod toa drvo u taa temnica gledam nesto crno golemo i mi zalici na konj taa golemina bese!!!!i decko mi go itripa istoto i mi vika ;A be konjov vrzan e? i samo sto izusti TOA se ispravi kako na dve noze!!!!A be ova sto e?ja Begaj!!!vikna decko mi i ne gledaj natamu!!!Ama ja se pokociv od strav i ne mozam da mrdnam nikako i duri se zjapam vo TOA se smali kako golemina na kuce i ostana kako crna fleka da lebdi pod drvoto!!!!Da vi kazam pravo samo so uzas go gledam toa cudo kako crna dupka polna so zlo i oskam kako mi jacica energijata ane mozam da storam nisto!!!!Koga decko mi svati deka nesto ne e ok so mene i deka stojam u mesto ne mrdam pocna samo da vika Trgni go pogledot ne gledaj u toa zatvori ocite!!!Me grabna vo race i so trcanje me odnese vo stanot.Luge neznam sto bese toa sto go vidov ama mi trebaa saati da prozboram povtorno i se osekav kako nekoj zivotot od mene da go iscical!!!Takva negativna energija kako sto covek si go zamisluva cistoto zlo!!Veruvajte vo Ohrid godini ne odev tokmu radi ova ,a bas me interesira sto bi mozelo toa da bide posto bas za toa mesto imam slusano jezivi prici ako nekoj znae neka pise.POZDRAV DO SITE.....
Рушевините се поранешни касарни и воени објекти од 2 светска војна и никогаш необновени, приказните се можда од таму.А дрвото е орев, ако добро ја замислив сликата, живеев како дете таму и ги имам слушнато овие работи.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ne se vregam i fala za komplimentot ama ne sum devojce tuku vozrasna zena , bez razlika dali ti ili bilo koj drug ke veruva ovie raboti se slucile i toa ne samo na mene tuku i pred drugi osobi koi bile prisatni vo momentot.Mada drago mi e ako uspeav tebe i drugi da gi razonodam so moite ko sto velis ti sf prici a daleku se od toa!!!!Prosti no imam dragi osobi sto mi se pocinati i bi sakala da veruvam vo toa deka se seuste blisku do mene a situaciite vo koi sum se nasla mi potvrdile deka postoi i nesto poveke od toa sto e navidum prisutno okolu nas!Da kaj mene e porazvieno 6to setilo samo zatoa sto ne gi otfrlam slepo rabotite i slucuvanjata kako drugi luge tuku ostavam prostor i za drugo percepiranje na situacijata,a i mozebi i ne se plasam od toa sto mi se ima sluceno.Mozokot e cudesna masina kako ke go programiras taka i ke raboti a jas ako nekoj se posomneva vo toa sum daleku od psihijatar.Ke cekam da gi zaspijam decata pa ke dopisam uste 2slucki
Продолжи да пишуваш уште случки,ако имаш секако,супер се само биди спремна,секој втор пост на психијатри/психолози ќе те праќаат;) ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Продолжи да пишуваш уште случки,ако имаш секако,супер семсамо биди спремна,секој втор пост на психијатри/психолози ќе те прќааѕ ;) ;)
Еј не си фер. Ние и рековме дека си е ОК. Тоа што јас не верувам, не значи и дека е таа шизофренична.
Пре би пратила мноооооогу други фацки тука, него членкава.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Еј не си фер. Ние и рековме дека си е ОК. Тоа што јас не верувам, не значи и дека е таа шизофренична.
Пре би пратила мноооооогу други фацки тука, него членкава.
Чилл,не зборев за тебе,за тебе немам(сеуште,аа се надевам и никогаш) лошо мислење.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Искрено си кажувам, мене ми се мн интересни ваквите приказни.
Интуицијата (6тото сетило де) е многу чудна работа, и за мене многу интересна. Јас лично сум била во ситуации каде што интуицијата ме навела ,,однапред да знам,, што ќе биде :)
Јас не се ни сомневам дека луѓево лажат, тие веруваат во тоа што го осетиле/виделе/чуле, а дали е плод на нивната фантазија или е реалност, не можеме да знаеме, не сме на тоа ниво на свест за да можеме се да објасниме.

Иако, да потенцирам, одрекувам постоење на видовите луѓе кои гатаат на треви и икони. За нив знам дека лажат, и тоа лажат наивни луѓе кои немаат друго чаре.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Не постојат бе натприродни феномени. Животот е толку реален и дрзок , шо све останато е производ на фикција. Никогаш нема да го заборавам Sceleton key и неговата порака: Дека она во шо веруваш е она шо ти се случува ( или обратно беше). Све е до филозофија на живеење. Сигурно еден инженер и еден сточар не гледаат исто на работите.
добро е бе филозоф...:)
--- надополнето: Nov 4, 2011 12:41 AM ---
Искрено си кажувам, мене ми се мн интересни ваквите приказни.
Интуицијата (6тото сетило де) е многу чудна работа, и за мене многу интересна. Јас лично сум била во ситуации каде што интуицијата ме навела ,,однапред да знам,, што ќе биде :)
Јас не се ни сомневам дека луѓево лажат, тие веруваат во тоа што го осетиле/виделе/чуле, а дали е плод на нивната фантазија или е реалност, не можеме да знаеме, не сме на тоа ниво на свест за да можеме се да објасниме.

Иако, да потенцирам, одрекувам постоење на видовите луѓе кои гатаат на треви и икони. За нив знам дека лажат, и тоа лажат наивни луѓе кои немаат друго чаре.
и твоето знаење е резултат на она што го имаш восприемано во животот....:*
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Искрено си кажувам, мене ми се мн интересни ваквите приказни.
Интуицијата (6тото сетило де) е многу чудна работа, и за мене многу интересна. Јас лично сум била во ситуации каде што интуицијата ме навела ,,однапред да знам,, што ќе биде :)
Јас не се ни сомневам дека луѓево лажат, тие веруваат во тоа што го осетиле/виделе/чуле, а дали е плод на нивната фантазија или е реалност, не можеме да знаеме, не сме на тоа ниво на свест за да можеме се да објасниме.

Иако, да потенцирам, одрекувам постоење на видовите луѓе кои гатаат на треви и икони. За нив знам дека лажат, и тоа лажат наивни луѓе кои немаат друго чаре.
Vidovite luge veruvam deka ima samo taa verba mi se gubi od tie drgive(sto lazat i gataat za pari) inaku i jas ne veruvav vo vakvi raboti dodeka ne setiv na svoja koza
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Vidovite luge veruvam deka ima samo taa verba mi se gubi od tie drgive(sto lazat i gataat za pari) inaku i jas ne veruvav vo vakvi raboti dodeka ne setiv na svoja koza
Види, тие ми ја крадат работата. Можам јас и без икони да предвидам дали девојката те сака. Седни и раскажи ми, се од почеток, и ќе ти предвидам многу сигурно.
Немам натприродна моќ, психолог сум, ги знам начините на размислување на луѓето, знам што е очекувано однесување.
Ама никој од овие со ,,мака,, што ќе им се деси во ,,семеен,, и ,,љубовен,, живот не биле на психолог, туку дирекно по бајачи. За жал.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Види, тие ми ја крадат работата. Можам јас и без икони да предвидам дали девојката те сака. Седни и раскажи ми, се од почеток, и ќе ти предвидам многу сигурно.
Немам натприродна моќ, психолог сум, ги знам начините на размислување на луѓето, знам што е очекувано однесување.
Ама никој од овие со ,,мака,, што ќе им се деси во ,,семеен,, и ,,љубовен,, живот не биле на психолог, туку дирекно по бајачи. За жал.
боже боже....цццц
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Види, тие ми ја крадат работата. Можам јас и без икони да предвидам дали девојката те сака. Седни и раскажи ми, се од почеток, и ќе ти предвидам многу сигурно.
Немам натприродна моќ, психолог сум, ги знам начините на размислување на луѓето, знам што е очекувано однесување.
Ама никој од овие со ,,мака,, што ќе им се деси во ,,семеен,, и ,,љубовен,, живот не биле на психолог, туку дирекно по бајачи. За жал.
Go cenam sekoe tvoe mislenje sum cital i drugi postovi i temi mi se dopaga kako razmisluvas, sepak za ova ostanuvam na stavot deka postojat vidoviti luge imam iskustvo edna zena mi ima pogodeno sve a prv pat me gleda plus i nemav nisto kazano samo vleguvam i ona mi kazuva
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Go cenam sekoe tvoe mislenje sum cital i drugi postovi i temi mi se dopaga kako razmisluvas, sepak za ova ostanuvam na stavot deka postojat vidoviti luge imam iskustvo edna zena mi ima pogodeno sve a prv pat me gleda plus i nemav nisto kazano samo vleguvam i ona mi kazuva
Ајде следниот пат обиди се со психолог. Не е работата само да ти се каже што ќе биде - туку и да те подучи како правилно да реагираш на ситуацијата ;)
Па после ќе споредуваме кој е ,,повидовит,, :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Види, тие ми ја крадат работата. Можам јас и без икони да предвидам дали девојката те сака. Седни и раскажи ми, се од почеток, и ќе ти предвидам многу сигурно.
Немам натприродна моќ, психолог сум, ги знам начините на размислување на луѓето, знам што е очекувано однесување.
Ама никој од овие со ,,мака,, што ќе им се деси во ,,семеен,, и ,,љубовен,, живот не биле на психолог, туку дирекно по бајачи. За жал.
За ова се сложувам со тебе тотално.
Ама неможеш да кажеш дека нема,зошто има ама тие се веќе 5 проценти,а другите 95 се прреваранти.
Пример,баба Ванѓа,имаше вистина моќ.Мајка ми била,и погодила се што има проблеми,како ни е дома,се,се буквално.
Ама,пак ке кажам,тие се веќе речиси изумрен вид.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
За ова се сложувам со тебе тотално.
Ама неможеш да кажеш дека нема,зошто има ама тие се веќе 5 проценти,а другите 95 се прреваранти.
Пример,баба Ванѓа,имаше вистина моќ.Мајка ми била,и погодила се што има проблеми,како ни е дома,се,се буквално.
Ама,пак ке кажам,тие се веќе речиси изумрен вид.
Јас сепак тоа ќе го препишам на силната интуиција кај одредени луѓе КОИ ПО ПРАВИЛО се лишени од некое сетило (пример Ванѓа била слепа). Кај слеп човек, се развива многу повеќе некое друго сетило (слух, мирис) но ете кај некои се развива и најнеистраженото и невозможно практично за докажување сетило - интуицијата.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Јас сепак тоа ќе го препишам на силната интуиција кај одредени луѓе КОИ ПО ПРАВИЛО се лишени од некое сетило (пример Ванѓа била слепа). Кај слеп човек, се развива многу повеќе некое друго сетило (слух, мирис) но ете кај некои се развива и најнеистраженото и невозможно практично за докажување сетило - интуицијата.
Океј,веќе не се докажувам,неможам,признавам,појака си на ова поле :D :D :D :) :) :)
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
25
Рушевините се поранешни касарни и воени објекти од 2 светска војна и никогаш необновени, приказните се можда од таму.А дрвото е орев, ако добро ја замислив сликата, живеев како дете таму и ги имам слушнато овие работи.
Drago mi e deka me ispravi inaku pred desetina godini Kaj tie rusevini na moj prv bratuced dobar drugar se izgubi inaku 5 6 g. e pomal od mene go baraa i posle 3 dena go najdoa tamu sto mu se sluci nikoj ne znae posto deteto skraja da e ne prozbore za toa nikogas malku se skrena vo umot i ne se povrati do denes.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom