Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Како што знам Радомир Антич беше во Барса 2001-2002 година тука некаде,а ти си регистриран под име AC MILAN во 2008 година...некако не се поклопува тоа што претходно го кажа,не ми е јасно баш:toe:
Вака сега кажи ми кај постои правило дека мора да се навива само за еден клуб.
Дај ми доказ дека не смее да се навива за 2 клуба и ти пуштам рака дека си ме заебал.
За Милан сум навивал и ќе навивам цел живот а за Барса ти кажав од кога или поточно од 2003.
Ако има нешто нејасно трк до кај мене ќе пиеме по едно кафе и ќе ги видиш дресовите од Клајверт, Ривалдо(замина од Барса сезоната пред да почнам да навивам ама ми е омилен играч), Роналдињо, Меси. :helou:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Вака сега кажи ми кај постои правило дека мора да се навива само за еден клуб.
Дај ми доказ дека не смее да се навива за 2 клуба и ти пуштам рака дека си ме заебал.
За Милан сум навивал и ќе навивам цел живот а за Барса ти кажав од кога или поточно од 2003.
Ако има нешто нејасно трк до кај мене ќе пиеме по едно кафе и ќе ги видиш дресовите од Клајверт, Ривалдо(замина од Барса сезоната пред да почнам да навивам ама ми е омилен играч), Роналдињо, Меси. :helou:
Друже ти ако беше сигурен во љубовта спрема твојот омилен клуб,воопшто немаше ни да ми реплицираш.Биди ми поздравен и уживај:smir:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Друже ти ако беше сигурен во љубовта спрема твојот омилен клуб,воопшто немаше ни да ми реплицираш.Биди ми поздравен и уживај:smir:
А ти ако беше убеден во љубовта на твојот клуб воопшто немаше да го посетуваш нашиов фан клуб. Биди ми и ти поздравен.:back:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Дај бе не го дрвете со вакви офтопици тука. Мерете муда кој е поголем фан по ПП.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Здраво екипо си дојдов од Охрид.. па еве да напишам нешто...
Прво со среќа нека ни е Ибракадабра, многу ми е жал за еден од легендите на Барса - Ето. Виља нека си го дрве на Валенсија сега, големо браво и за трансферот на максвел, одиме пак да ја покориме европа!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ви реков?Еве сега изјавува дека Ибра не вреди ни евро повеќе од Ето:pos2:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ибра среќен како дете :vozbud: :back:

The huge Zlatan Ibrahimovic-Samuel Eto'o swap between Inter and Barcelona is by now practically a done deal, as the European and Spanish champions announced that 'Ibra' will undergo a medical on Monday.
According to El Mundo Deportivo, the Swede is thrilled with this move and can't wait to start his new adventure.
"I am happy as a child," he is reported as saying, "I truly can't wait to [start] this new adventure, I am immensely happy."
Ibrahimovic said these words from his home town of Malmo, Sweden, where he will spend the weekend before taking off for Barcelona and having his medical checks.
Meanwhile, Barcelona coach Pep Guardiola also made some comments about the 27-year-old.
"I expect the best from Ibrahimovic," the coach said. "He's a fine player, but I don't want to make other comments until the official announcements are made. If he comes, I hope he adapts to Spanish football."
 
B

Beck's

Гостин
Ибра среќен како дете :vozbud: :back:

The huge Zlatan Ibrahimovic-Samuel Eto'o swap between Inter and Barcelona is by now practically a done deal, as the European and Spanish champions announced that 'Ibra' will undergo a medical on Monday.
According to El Mundo Deportivo, the Swede is thrilled with this move and can't wait to start his new adventure.
"I am happy as a child," he is reported as saying, "I truly can't wait to [start] this new adventure, I am immensely happy."
Ibrahimovic said these words from his home town of Malmo, Sweden, where he will spend the weekend before taking off for Barcelona and having his medical checks.
Meanwhile, Barcelona coach Pep Guardiola also made some comments about the 27-year-old.
"I expect the best from Ibrahimovic," the coach said. "He's a fine player, but I don't want to make other comments until the official announcements are made. If he comes, I hope he adapts to Spanish football."
stvarno cuden tip e Pep:nesum:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Пеп го промовираше неговиот стил и стилот на Барса преку неговата скромност и скромноста на играчите. :pipi:

Тој знае дека трансферот е готов и дека Ибрахимович е играч на Барселона пред уште една недела, но пак не сака да говори додека не е презентиран. :back:
 
B

Beck's

Гостин
dobro de znam kakov e ama ne treba sea da preteruva.Agentite kazuvaat se e dogoverno,vo ponedelnik ke se prezantiraat,Ibra kazuva kolku e sreken sto doaga vo Barselona,Mourinho isto deka e sreken radi Eto'o.Ima oficialna vest fcbarcelona.cat deka se e dogovoreno,i sea sto AKO DOJDE:nesvest:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Bojan: "Mientras el Real Madrid no fiche a los del Barcelona no tendrá a los mejores"

Бојан: "Додека Реал Мадрид не почне да ги купува играчите на Барселона нема да ги има најдобрите":vozbud::vozbud:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Bojan: "Mientras el Real Madrid no fiche a los del Barcelona no tendrá a los mejores"

Бојан: "Додека Реал Мадрид не почне да ги купува играчите на Барселона нема да ги има најдобрите":vozbud::vozbud:
:vozbud::vozbud::vozbud::zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom