Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не го гледав натпреварот но од она што го читам, гледам дека сте задоволни со настапот на Б тимот:) Оваа сезона очекувам далеку повеќе од Бојан... Наредната недела во Америка ќе ја видиме вистинската Барселона... онаа со Чави, Иниеста, Пујол, Пике, Алвес, Меси, Анри и Ибрахимович. Очекувам многу од тимот оваа сезона, греота е таков тим и таква личност каква што е Пеп, да нема успеси. Едноставно Пеп го има рецептот за успех и мора да веруваме на секоја негова одлука, дали таа била добра или лоша.

Гледам го фалите Муниеса... Пеп изјави еднаш дека од него очекува многу... а детето има само 17 години. Би било перфектно да се има тандем од школата на Барселона, Пике - Муниеса:vozbud:

И заборавив да прашам.. играше Меси денес или го чуваа за турнејата во САД?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
не играше ни меси ни анри ни маркез сите беа наклупа слушаа музиче :helou:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
jas mislam deka treba da se donese edna zamena za xavi/iniesta!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ајде со срека Ибра,се најубаво нека му,но не верувам дека ке го смени карактерот во Барса....нека ги полни мрежите во Шпанија...само пазете да не премине како Фиго на времето,во ривалот Реал....
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Има различни типови на играчи... Меси нема шанси да оди во Реал. Иниеста, Чави, Пујол, Пике... се се тоа играчи што знаат што значи да се носи дресот на Барселона. Тоа е за нив свето. А за Ибра... нека го прави само тоа за што е платен. Ако дојде време да премине во Реал нема да ми биде криво. Нималце:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Фала богу брат тоа....ама да не го маваат со свински глави после :pos::pos::pos:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Фиго беше алфа и омега во Барселона во тој период. Исто како што беше Роналдињо, исто како што е сега Меси. Ибра е само платеник и ништо више. Нема да има свински глави. Барем нема да има од разумните навивачи, оние кој знаат што е што и кој е кој во клубот:smir:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
уште еден како копилето АДВИСОР освоија се Барселона и ај право и онли се за Барселона :pos:Деца! момци се извинувам за офтопикот многу!:back:
Ако сум јас или адвисор сме тоа викаш, што си ти бе сељак еден. Кој те спомна море тебе, шо к** бараш да ме цитираш мене бре копук.
Ич да не те боли од кога навивам за Барса. А како за информација навивам за барса од кога беа за испаѓање и дојде Радомир Антич и ги оправи.
Уствари па шо ти објаснувам кога појма немаш шо ти зборувам.
Ќе паднеш на тест за интелигенција за чистач во јавно ВЦ, ама затоа па за простота си легенда.
Ајде чекам бан ако го заслужив.
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
уште еден како копилето АДВИСОР освоија се Барселона и ај право и онли се за Барселона :pos:Деца! момци се извинувам за офтопикот многу!:back:
ОФ ОФ ОФ но комент :pos2:, гледам имаш уште кошмари од прстите:pos::pos::pos:


Го гледав натпреварот асално на Б92 имаше, инаку прекрасна игра на Барса
Асулин-извонреден талент уживав во неговите дриблинзи додавања финти :je:
Педро-искрено ме изненади имаше навистина брзи продори на кои немаше завршница :toe:
Касерес-мислам дека има потенцијал во него иако на неколку ситуации се вадеше избивајќи ја топката со лизгачки старт
Монтоја-не го видов но сепак трема имаше
Гудјонсен-не е за фрлање човеков ја организираше играта добар е за куп или некои полесни натпревари
Пинто- тапа не знам што му беше:nesum:
Туре -дефинитивно вреди за тимот имаше неколку извонредни пробиви
го имитираше Иниеста :)
Муниеса-дали не му беше денот ама не ме импресионира ај може подлегна на притисокот
БОЈАН -ИЗВОНРЕДЕН ТАЛЕНТ НЕСОМНЕНО НИКАКО НЕ СМЕЕМЕ ДА ГО ИСПУШТИМЕ ОД ТИМ:pipi:
Абидал-изгледа има повеќе самодоверба кога игра со Б-тим:nesum:, инаку одлично изигра навремено затвораше проигруваше пријатно ме изненанади
Санчез -добро одигра иаку на моменти се губеше ама барем колку толку се забележуваше
останатите се за во втор тим
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ако сум јас или адвисор сме тоа викаш, што си ти бе сељак еден. Кој те спомна море тебе, шо к** бараш да ме цитираш мене бре копук.
Ич да не те боли од кога навивам за Барса. А како за информација навивам за барса од кога беа за испаѓање и дојде Радомир Антич и ги оправи.
Уствари па шо ти објаснувам кога појма немаш шо ти зборувам.
Ќе паднеш на тест за интелигенција за чистач во јавно ВЦ, ама затоа па за простота си легенда.
Ајде чекам бан ако го заслужив.
ОФ ОФ ОФ но комент :pos2:, гледам имаш уште кошмари од прстите:pos::pos::pos:


Го гледав натпреварот асално на Б92 имаше, инаку прекрасна игра на Барса
Асулин-извонреден талент уживав во неговите дриблинзи додавања финти :je:
Педро-искрено ме изненади имаше навистина брзи продори на кои немаше завршница :toe:
Касерес-мислам дека има потенцијал во него иако на неколку ситуации се вадеше избивајќи ја топката со лизгачки старт
Монтоја-не го видов но сепак трема имаше
Гудјонсен-не е за фрлање човеков ја организираше играта добар е за куп или некои полесни натпревари
Пинто- тапа не знам што му беше:nesum:
Туре -дефинитивно вреди за тимот имаше неколку извонредни пробиви
го имитираше Иниеста :)
Муниеса-дали не му беше денот ама не ме импресионира ај може подлегна на притисокот
БОЈАН -ИЗВОНРЕДЕН ТАЛЕНТ НЕСОМНЕНО НИКАКО НЕ СМЕЕМЕ ДА ГО ИСПУШТИМЕ ОД ТИМ:pipi:
Абидал-изгледа има повеќе самодоверба кога игра со Б-тим:nesum:, инаку одлично изигра навремено затвораше проигруваше пријатно ме изненанади
Санчез -добро одигра иаку на моменти се губеше ама барем колку толку се забележуваше
останатите се за во втор тим
Продадени души:pos2:одејте легнајте си негде бе појма немате од живото:pos2:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Ако сум јас или адвисор сме тоа викаш, што си ти бе сељак еден. Кој те спомна море тебе, шо к** бараш да ме цитираш мене бре копук.
Ич да не те боли од кога навивам за Барса. А како за информација навивам за барса од кога беа за испаѓање и дојде Радомир Антич и ги оправи.
Уствари па шо ти објаснувам кога појма немаш шо ти зборувам.
Ќе паднеш на тест за интелигенција за чистач во јавно ВЦ, ама затоа па за простота си легенда.
Ајде чекам бан ако го заслужив.
Како што знам Радомир Антич беше во Барса 2001-2002 година тука некаде,а ти си регистриран под име AC MILAN во 2008 година...некако не се поклопува тоа што претходно го кажа,не ми е јасно баш:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom