Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Bonusot i Najk se ponudil da go plati posto Ibrahimovic e zastitno lice na Najk :smir:
Aма на Најк им е сеедно каде ке игра Ибра.

И Интер и Барса имаат договор со Најк. Па дури и да плаќаат попрво би ја платиле оштетата што ќе му ја плати интер на Ибра отколку таа што ние би ја платиле.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Aма на Најк им е сеедно каде ке игра Ибра.

И Интер и Барса имаат договор со Најк. Па дури и да плаќаат попрво би ја платиле оштетата што ќе му ја плати интер на Ибра отколку таа што ние би ја платиле.

sepak BARCA ke go plati bonusot!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Има официјални информации дека е договорено Барса да го плати бонусот или само лесно се возбудуваш?

Ако има информации дај линк.

pogresno me razbra! Ova bese samo moja pretpostavka spored toa sto go kaza ti deka Najk nema nekoj kjar ako go plati zatoa sto i Inter e so najk oprema taka da ostanuva Barca da go plati

:smir:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Кеирисон најверојатно ќе иде на позајмица во Бенфика.Супер клуб + ќе игра во Европските Купови со Бенфика.Се надевам дека добро ќе се вклопи во Европскиот фудбал и за 2,3 години да биде прв стрелец во Барса:vozbud::vozbud::vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
sega citam keirison stignal vo barsa i ke ode vo benfika,dobro e
sega se ceka uste ibra da stigne i izgleda tolku ke bide od transferot na barsa
nisto ne se zboruva za igrac od sredniot red
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ибра го напуштил тренинг кампот на Интер и оди кон Шведска. Од таму... destination Camp Nou!!!

Агентот на Ибра, почнал да бара куќа во Барса за Златан.

Агентот на Ето негира дека бараат бонус од Барса :toe: . Вика дека Ето сакал само да се опрости со фановите и пријателите пред да потпише за Интер.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
На Goal.com пишува дека договорот е 48 милиони плус Ето плус Хлеб на позајмица. Па мајката за 2 милиони ќе го земевме Виља и ќе кеширавме продаваќи ги Ето и Хлеб. Се надевам дека Ибра ќе ни се исплати...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
На Goal.com пишува дека договорот е 48 милиони плус Ето плус Хлеб на позајмица. Па мајката за 2 милиони ќе го земевме Виља и ќе кеширавме продаваќи ги Ето и Хлеб. Се надевам дека Ибра ќе ни се исплати...
Знаеш колку ќе искеширавме на Ето?

Еден голем црнечки к*р. Ете толку. Никој освен Манчестер Сити не беше спремен да даде повеќе од 15 милиони за Ето, а Ето не сакаше да оди во Сити.

Фудбалски гледано, да, дадовме околу 100 милиони за Ибра. Ама тоа е ако го имаме Ето под долгогодишен договор и Пеп не изјави дека не го сака во тимот.

Вака дадовме 45 (или 48мил) - 8.5 милиони (платата на Ето за последната година) + Хлеб на позајмица = 36.5 (или 39.5) милиони.

Ако Ето останеше ќе дадевме 8.5 милиони и ќе останевме без напаѓач следната година.

Мислиш дека ќе бидат доволно следната година само 45 милиони без Ето да го купиме Ибра? Нема шанси!!!

Ова е финансиски и фудбалски добро смислен потег од двете страни.

Интер добива повеќе, ама Барса се спасува од многу полоша ситуација следната година.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ajde Ibrakadabra..edvaj cekam da izlezat dresovite so negovoto ime...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.248
Честито Ибрахимович :)))) Иако мислам дека е огромна грешка.
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Гудлак Ибра и му посакувам многу голови и добро да го замени Ето :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom