Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Мислам дека Гвардиола прави голема грешка со исфрлувањето на Ето од екипата и со доведувањето на Ибрахимович... Да се е степал со некој играч и да ја нарушува атмосферата во екипата ОК, ама 2-3 години најдобар стрелец за Барса во првенството, играч кој постигнуваше клучни погодоци за Барса како во првенство, така и во Лига на Шампиони и се тоа наеднаш да се заборави... а + и како замена за Ето, Ибрахимович:kesa:Не ја разбирам постапката на Гвардиола... чист пример со Реал Мадрид кога со Дел Боске освоија се' и го заменија со асистентот на Фергусон, Квеирос... и од тогаш па навака неможат 1/8 финале да поминат во ЛШ... :toe: (мое мислење, не е провокација)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
По сето она што го има направено за Барса мислам дека има право да го бара ова!..Овие Гвардиола и Лапорта се осоколија од кога освоија се а затоа најзаслужен беше Ето и сега сакат да го фрлат на улица ГЛУПА РАБОТА зарем забравија дека Ето им донесе 2 шампионски титули во ЛШ?:tapp::tapp:
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
По сето она што го има направено за Барса мислам дека има право да го бара ова!..Овие Гвардиола и Лапорта се осоколија од кога освоија се а затоа најзаслужен беше Ето и сега сакат да го фрлат на улица ГЛУПА РАБОТА зарем забравија дека Ето им донесе 2 шампионски титули во ЛШ?:tapp::tapp:

Koj go frli na ulica bre? Ikona e na navivacite na Barsa :helou: I sto ti e celta sega??? Eto ke ja polni mrezata na Juventus:pipi:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
По сето она што го има направено за Барса мислам дека има право да го бара ова!..Овие Гвардиола и Лапорта се осоколија од кога освоија се а затоа најзаслужен беше Ето и сега сакат да го фрлат на улица ГЛУПА РАБОТА зарем забравија дека Ето им донесе 2 шампионски титули во ЛШ?:tapp::tapp:
Гвардиола Ето не го сакаше уште кога и дојде на корнилото на Барса,
зошто не сфатите Ето не е типот на Гвардиола типот на Гвардиола е играч како што е Ибрахимович што може сам да си создаде шанса за да постигне гол, што е висок играч и ќе може да одигра со глава и сл.
И мислам дека Ибрахимович е човекот како што сака Гвардиола.
И Ето не е за потценување но да не беа до него Меси и Анри и зад него Чави и Иниеста сигурно нема да постигнеше толку голови затоа што сите голови што ги постигна оваа сезона Ето беа заслужни на тие играчи што ги споменав, нека му е со среќа во Интер му благодарам за се што стори за Барса и знам дека сето тоа го стори од срце ќе кажам само два збора за оваа трампа ЗБОГУМ ЕТО ДОБРЕДОЈДЕ ИБРАХИМОВИЧ :)
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Koj go frli na ulica bre? Ikona e na navivacite na Barsa :helou: I sto ti e celta sega??? Eto ke ja polni mrezata na Juventus:pipi:
Честито ново заслиување на Барса, со Ибрахимович тешко дека некој ке им го најде крајот.

А ти одлучи се за кој навиваш а не како дечињата за кој е прв за него да бидеш. И кој го спомна Јувентус тука, само зборевме за квалитетите на Ето. Ама ти си глуп ко кур така да тешко да се комуницира со тебе.
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Честито ново заслиување на Барса, со Ибрахимович тешко дека некој ке им го најде крајот.

А ти одлучи се за кој навиваш а не како дечињата за кој е прв за него да бидеш. И кој го спомна Јувентус тука, само зборевме за квалитетите на Ето. Ама ти си глуп ко кур така да тешко да се комуницира со тебе.

kE GI VIDITE KVALITETITE NA ETO NASKORO:pipi:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Момци чилајте :)
Сега само напразно се расправате, нека се заврши трансферот нека почнат првенствата па дури тогаш ќе може да зборуваме кој како се снашол.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Гвардиола Ето не го сакаше уште кога и дојде на корнилото на Барса,
зошто не сфатите Ето не е типот на Гвардиола типот на Гвардиола е играч како што е Ибрахимович што може сам да си создаде шанса за да постигне гол, што е висок играч и ќе може да одигра со глава и сл.
И мислам дека Ибрахимович е човекот како што сака Гвардиола.
И Ето не е за потценување но да не беа до него Меси и Анри и зад него Чави и Иниеста сигурно нема да постигнеше толку голови затоа што сите голови што ги постигна оваа сезона Ето беа заслужни на тие играчи што ги споменав, нека му е со среќа во Интер му благодарам за се што стори за Барса и знам дека сето тоа го стори од срце ќе кажам само два збора за оваа трампа ЗБОГУМ ЕТО ДОБРЕДОЈДЕ ИБРАХИМОВИЧ :)
епа ај ти биди на местото на Ето и постигни толку голови ако мислиш дека сите се заслужени на горе споменатите играчи:toe:

Честито ново заслиување на Барса, со Ибрахимович тешко дека некој ке им го најде крајот.

А ти одлучи се за кој навиваш а не како дечињата за кој е прв за него да бидеш. И кој го спомна Јувентус тука, само зборевме за квалитетите на Ето. Ама ти си глуп ко кур така да тешко да се комуницира со тебе.
Остај го бе појма нема од животот:pos2:

kE GI VIDITE KVALITETITE NA ETO NASKORO:pipi:
Тај господ шо не си зема версиите кој го знаа:tapp:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Гвардиола Ето не го сакаше уште кога и дојде на корнилото на Барса,
зошто не сфатите Ето не е типот на Гвардиола типот на Гвардиола е играч како што е Ибрахимович што може сам да си создаде шанса за да постигне гол, што е висок играч и ќе може да одигра со глава и сл.
И мислам дека Ибрахимович е човекот како што сака Гвардиола.
И Ето не е за потценување но да не беа до него Меси и Анри и зад него Чави и Иниеста сигурно нема да постигнеше толку голови затоа што сите голови што ги постигна оваа сезона Ето беа заслужни на тие играчи што ги споменав, нека му е со среќа во Интер му благодарам за се што стори за Барса и знам дека сето тоа го стори од срце ќе кажам само два збора за оваа трампа ЗБОГУМ ЕТО ДОБРЕДОЈДЕ ИБРАХИМОВИЧ :)
Vo pravo si se soglasuvam so tebe vo potpolnost. Eto znaese da dadi gol no sto se pak i ne ispopromasuvase na nekoj od mecevite kakvi se utki ne pravese.Moze samo da mu posakame na Eto sreka vo noviot klub i normalno da ocekuvame Ibrahimovic da gi polni mrezite mn poike pati od Eto.
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
TIMCE GLAVEN DVORSKI SUT NA kAJGANA:pipi:, AJ GITLA OD FAN KLUBOV:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom