Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Kamke - Kubot го имам 1 ... води 1:0 у сетови , 5:4 у гејмови , 40:0 у поени ... и губе 1:2 ...

Коеф за победа на Kubot у тај момент беше околу 60 или слично ...

Не жалам за промашениот тип , туку ако овоа не е чист пример за местена утакмица , не знам која е ...
Уште да сервирал и се ќе било јасно :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Kamke - Kubot го имам 1 ... води 1:0 у сетови , 5:4 у гејмови , 40:0 у поени ... и губе 1:2 ...

Коеф за победа на Kubot у тај момент беше околу 60 или слично ...

Не жалам за промашениот тип , туку ако овоа не е чист пример за местена утакмица , не знам која е ...
слично на тоа шо го направи со лопез на вимблдон
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
слично на тоа шо го направи со лопез на вимблдон
Давиденко минатата недела 1:1 у сетови , 4:0 у гејмови и негов сервис ... и загуби 6:7 ... Оваа недела игра со Симон ( Симон гоне место у Лондон ) , коеф паѓа за Симон , Давиденко тепа 1.2 ...

Бердих вчера 1:0 ,загуби 1:2 .. Бердих победа пред почеток беше 1.17 , после 1:0 беше 1.005 ...

?! И после само 41 тенисер/тенисерка се осомничени за местење .. море оно цел ATP и WTA си ебале мајката ...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Давиденко минатата недела 1:1 у сетови , 4:0 у гејмови и негов сервис ... и загуби 6:7 ... Оваа недела игра со Симон ( Симон гоне место у Лондон ) , коеф паѓа за Симон , Давиденко тепа 1.2 ...

Бердих вчера 1:0 ,загуби 1:2 .. Бердих победа пред почеток беше 1.17 , после 1:0 беше 1.005 ...

?! И после само 41 тенисер/тенисерка се осомничени за местење .. море оно цел ATP и WTA си ебале мајката ...
тенисот е најдобар за типовање а тоа дали местат или толку им е силата е друго трба пратење еве денес Типсаревич не знам која будала би играла тој да тепат јас касно го видов иначе ко ке му лупнев да губит тој човек одмор нема видено како шо треба не може да даде максимум плус патувања од едно на друго место само не знам кај го важет коеф за предаден меч мислам дека хоризонт ама не сум сигурен а и касно го видов веке беше почнат
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
тенисот е најдобар за типовање а тоа дали местат или толку им е силата е друго трба пратење еве денес Типсаревич не знам која будала би играла тој да тепат јас касно го видов иначе ко ке му лупнев да губит тој човек одмор нема видено како шо треба не може да даде максимум плус патувања од едно на друго место само не знам кај го важет коеф за предаден меч мислам дека хоризонт ама не сум сигурен а и касно го видов веке беше почнат
Јас го има 1 :D ама предаде го мечо и 1.00 коеф ...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
е си имал срека кладилницата има такви правила и кажи зш го изигра 1 чисто ме интересират
Јас го имам и сингл и на ливче но во бетпоинт каде ми се смета квотата 1.80 пишав и поназад.
Тенисот е добар пошто 50-50 се можностите но има многу неконстантни тенисери на вие АТП Мастерси и на Челинџерите слично како кај жените секој може да тепа секој,и јас го играв Давиденко со Дарцис води 4-0 во третиот сет и загуби он е класичен местач неколку пати го обвинуваат никако да му забранат да игра.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
е си имал срека кладилницата има такви правила и кажи зш го изигра 1 чисто ме интересират
оти го гоне Фиш за 8мото место шо воде у Лондон , а Фиш вчера го предаде мечот и овоа му беше голема шанса на Типсо ,па и Бердих исто загуби . А со самио пласман у Лондон , само шо ќе се појавеш на мечот ,добиваш огромни суми на пари , така да игра на таа карта .
--- надополнето: Nov 2, 2011 3:49 PM ---
Јас го имам и сингл и на ливче но во бетпоинт каде ми се смета квотата 1.80 пишав и поназад.
Тенисот е добар пошто 50-50 се можностите но има многу неконстантни тенисери на вие АТП Мастерси и на Челинџерите слично како кај жените секој може да тепа секој,и јас го играв Давиденко со Дарцис води 4-0 во третиот сет и загуби он е класичен местач неколку пати го обвинуваат никако да му забранат да игра.
Сега па го има у таа групата од 41 , и па си месте ич кур не го боле ...
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Јас го имам и сингл и на ливче но во бетпоинт каде ми се смета квотата 1.80 пишав и поназад.
Тенисот е добар пошто 50-50 се можностите но има многу неконстантни тенисери на вие АТП Мастерси и на Челинџерите слично како кај жените секој може да тепа секој,и јас го играв Давиденко со Дарцис води 4-0 во третиот сет и загуби он е класичен местач неколку пати го обвинуваат никако да му забранат да игра.
Од моќна држава е он таквите како него се недопирливи ама затоа па пред некој месец баш прочитав дека на некој србин му забраниле да игра поради местенки...
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Од моќна држава е он таквите како него се недопирливи ама затоа па пред некој месец баш прочитав дека на некој србин му забраниле да игра поради местенки...
Србин и Австриец .. двојцата добија доживотен бан
--- надополнето: Nov 2, 2011 3:53 PM ---
Последните 2 дена многу лоши за мене ...

Cilic - Raonic 1 @ 1.90 3/10 6:4 6:4 + 2.7 units

Чилич минатата недела го освои турнирот во Санкт Петерсбург со победа во финалето над Типсаревич , а предходно беше загубил во финалето во Бејжинг од Бердих. Во добра форма е. Раонич оваа година беше на операција ,па по враќањето на теренот покажа знаци на предходната форма која ја имаше на почетокот од сезоната , ама сепак не направи ништо посебно. Има јак сервис , ама мислам дека Чилиц ќе успее да победи , очекувам и 3 сета исто , Раонич и кога победува и кога губи игра со над поени .

Ferrer - Pospisil under 19.5 @ 1.90 4/10 6:3 6:3 + 3.6 units

Ферер вчера беше одличен , со збриша Вердаско со 2:0 , моментално е рангиран како 5-ти на светот и најверојатно таму ќе остане пред почетокот на завршниот собир во Лондон , каде што и ќе игра .
Поспишил мене ме изненади со победата над Ишнер во првото коло , рангиран е ко 133-ти на светот , и нема некои посебно добри резултати. Кариерата му се состои воглавно од играње на Фјучерс и Чаланџер турнири , каде и нема некој посебен успех. 6:4 6:3 победа на Ферер е добитен тип.

Kamke - Kubot , Kamke -1,5 @ 1.80 3/10 1:2 - 3 units ... немам коментар ...

Двојца просечни играчи , али Камке ми делува ко во подобра форма . Кубот нема ништонаправено во последните 4 месеци , додека Камке стигна до 1/4 финалето во Стокхолм.

Tipsarevic - Mayer 1 @ 1.90 3/10 Типсо предаде , влогот вратен

Јанко зема 2 турнира , први во неговата кариера ( Куала Лумпур и Москва ) , стигна до финалето во Ст. Петерсбург каде загуби од Чилич со 2:1 и сега се наоѓа на 10-тата позиција со само 500 бода заостанување зад Фиш кој се повлече вчера од турнирот . ова преставува добра шанса за Јанко да се пласира на завршниот турнир во Лондон. Мада Мајер не е за потценување , затоа со мал/среден влог.
Вкупен профит : + 3,3 units
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
оти го гоне Фиш за 8мото место шо воде у Лондон , а Фиш вчера го предаде мечот и овоа му беше голема шанса на Типсо ,па и Бердих исто загуби . А со самио пласман у Лондон , само шо ќе се појавеш на мечот ,добиваш огромни суми на пари , така да игра на таа карта .
--- надополнето: Nov 2, 2011 3:49 PM ---

Сега па го има у таа групата од 41 , и па си месте ич кур не го боле ...
Братче земи една игра обична играј со тенисери или со шо било ке видиш поле стамина и како таа си паѓа и по неколку натпревари не е способен да игра потребен му е одмор ЗНАЧИ на игра а не во живо
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Братче земи една игра обична играј со тенисери или со шо било ке видиш поле стамина и како таа си паѓа и по неколку натпревари не е способен да игра потребен му е одмор ЗНАЧИ на игра а не во живо
Јасно де , не се роботи , луѓе се , ама парите се добра мотивација , па затоа и на него стави ...

Како и да е , вечер играм на Лопез 1 со хендикеп гејмови поради истата причина шо ја ти наведе ;)
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
Deportivo Malacateco - CSD Comunicaciones 2 (2.70) !!
!
ми ја рекоа како дојава..на ваше е дали ке ја ставате..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
едно малку похрабро ливче
Сити Т2 3+
Интер 1-1
Бенфика 4-6
Баерн Х-1
--- надополнето: Nov 2, 2011 4:12 PM ---
Deportivo Malacateco - CSD Comunicaciones 2 (2.70) !!

!

ми ја рекоа како дојава..на ваше е дали ке ја ставате..
која лига ти е ова и сигурност
 

Kajgana Shop

На врв Bottom