Рома-Милан 29.10.11 - 18:00

Кој ќе биде победник?

  • Рома

    Гласови: 26 34,2%
  • Милан

    Гласови: 42 55,3%
  • Нерешено

    Гласови: 8 10,5%

  • Вкупно гласачи
    76
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да со таа резерва која е за 2 класи појака од секој ваш играч од средината на теренот (тука не ги вбројувам Ван Бомел и Амброзини, едноставно нема споредба). Не би рекол дека игравте со комбиниран тим, ви играа повеќето првотимци а бевте надиграни буквално на секој дел од теренот, доволно е само да спомнам дека носорогот немаше шут на гол. Забегавме многу offtopic :D
Да ви го дадеме Боатенг да бидите 3х боље во средината ?:confused:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Да со таа резерва која е за 2 класи појака од секој ваш играч од средината на теренот (тука не ги вбројувам Ван Бомел и Амброзини, едноставно нема споредба). Не би рекол дека игравте со комбиниран тим, ви играа повеќето првотимци а бевте надиграни буквално на секој дел од теренот, доволно е само да спомнам дека носорогот немаше шут на гол. Забегавме многу offtopic :D
Пирло моментално 2 класи појак од Боатенг ?
Чекај бе шо зборам јас ... Пирло 2 класи појак од Ночерино да речеме ? :confused:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Секоја чест на некои фанови на Јувентус како знаат да бидат досадни... HULK, кој ти е филмот бе? Ни нас фановиве на Милан, а верувам ни на фановите на Рома к*р ги заболе за твојата експертиза.

Друг пат ако пишиш пост барем не треси глупости, сте имале прејака средина. Кој фудбал го следиш ти бе?
Јавен е форумов не се резили до толку.
Мене пак жал ми беше за вас изминативе години, ама не сте за жалење очигледно.

Он топик на темава, пристрасна двојка, не верувам да загубиме уште едно дерби.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Секоја чест на некои фанови на Јувентус како знаат да бидат досадни... HULK, кој ти е филмот бе? Ни нас фановиве на Милан, а верувам ни на фановите на Рома к*р ги заболе за твојата експертиза.

Друг пат ако пишиш пост барем не треси глупости, сте имале прејака средина. Кој фудбал го следиш ти бе?
Јавен е форумов не се резили до толку.
Мене пак жал ми беше за вас изминативе години, ама не сте за жалење очигледно.

Он топик на темава, пристрасна двојка, не верувам да загубиме уште едно дерби.
Јас само дадов мое мислење за дербиво, ако не те интересира не мора да го читаш .:) Јас не велам дека имаме прејака средина , статистиките кажуваат. Незнам што толку те изреволтираа моите постови, ако моиве постови се глупости ондак за твоиве не постои соодветен збор со кој би ги опишал. Остани ми со здравје ;)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Победа на Рома изразена со минимум 2 гола разлика, Енрике е доста добар тренер кој сеуште се прилагодува на Италијанскиот фудбал и не би ме изненадило конечно Рома да почне да игра ко што треба, гадно се заебале миланезиве ако мислат дека толку лесно ќе поминат во Рим :).

Ајде кладба, по бришење на јузерот ??
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ајде кладба, по бришење на јузерот ??
Од ваквите како тебе ми се повраќа .. демек ако изгубиш ќе бришеш акаунт. Bullshit :eek:

Инаку мој тип е 1-1 .. очекувам добар и агресивен фудбал со по 1 гол на 2-те страни :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
статистики и новости за мечот: http://www.whoscored.com/Matches/542928/Preview

MATCH TALK



  • Match Intensity:

    High

  • Both teams are separated by three points which gives Roma the chance to catch up with Milan, or gives Milan the chance to possibly go top. This match has the potential to be very open or very tight, individual quality is slightly on Milan's side while Roma have the slightly better attacking play. You might as well flip a coin for this outcome.
  • WHOSCORED.COM Predicts: Draw 2-2
 
P

PewDiePie

Гостин
Хулк брат,ако јуве има појака средина од Милан значи незнам......ова го зборам објективно не дека сега се разиграат Боатенг,Ночерино и Аквилани па се јачам или дека се работи за јуве и милан. Имате и вие јака средина не е да не,Видал мене многу ми се свиѓа како играч и баш сакав во Милан да дојде,Маркизио,Пепе,Красиќ ако им се погоди денот играат ако не нигде ги нема,Пирло игра малце подобро од што играше во Милан последните 2-3 год така да тоа е напредок за него,али за платата што ја јаде не вреди.

Он-Топик Јас мислам дека Милан се влезени во добра форма сврзаа неколку победи по ред,одбараната треба да си ја консолидираат и Абијати да си ја чукне келавата глава малце.
Рома ми се многу непредвидлива екипа затоа не ги ни играм на ливче никогаш,плус ова е дерби така да се може да се случи,добри трансфери имаа летово.
Сакам победа на Милан,иако и нерешено ќе биде добар резултат.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Пирло моментално 2 класи појак од Боатенг ?
Чекај бе шо зборам јас ... Пирло 2 класи појак од Ночерино да речеме ? :confused:
Па не за џабе Пирло беше избран за најдобар играч за месец септември ;)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Океј тогаш незнам стварно што да ви кажам освен да си верувате дека резервата на Милан е појака за 2 класи од било кој првотимец од средниот ред на Милан.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.871
Поени од реакции
23.213
Hulk брате не ме плаши фактот што тропаш глупости 24/7 туку ме плаши фактот што ти уствари си озбилен :eek:

Иначе очекуем 2 едно така без мака рутински, 0-2 у први 20 минута и цевчење после до 88-ма негде кога Абиати ќе им поклони еден гол на Рома, чисто онака од куртоазија !!

Значи 1-2 !!

За тие шо се кладат на интернет хинт, Boateng scores anytime !!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Од ваквите како тебе ми се повраќа .. демек ако изгубиш ќе бришеш акаунт. Bullshit :eek:

Инаку мој тип е 1-1 .. очекувам добар и агресивен фудбал со по 1 гол на 2-те страни :)
Ако изгубам ќе бришам бе друже, ако Хулк е толку сигурен дека ќе тепаат Рома минимум 2 гола разлика нека
ме цитира само..

или поарно нека рече, сакам да изгубат Милан за Јуве да им избега ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom