Рома-Милан 29.10.11 - 18:00

Кој ќе биде победник?

  • Рома

    Гласови: 26 34,2%
  • Милан

    Гласови: 42 55,3%
  • Нерешено

    Гласови: 8 10,5%

  • Вкупно гласачи
    76
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Абе слушај немој ти на мене кретенизам така можеш дома на твојте.Мое е што ќе напишам во врска со оваа тема а тоа тебе што те боли мене ме заболе.Да беше твојот тим јак немаше да прими 3 гола од Лече за 30 мин.
Остај ги бе пичиња,Галијани им договара утакмици,така цела мината сезона затоа зедоа титула.

Инаку морам да потенцирам дека Фиорентина се многу јаки,ако не најјаки сезонава,очекувам да освојат или пак во најмала рака да отидат директно во Л.Ш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
1-1 конечен резултат според мене.Освалдо и некој гол на Галијани од клупа:pos:како против Лече
Гледај си ги Фиорентина и не коментирај за други екипи. ;)
--- надополнето: Oct 28, 2011 1:58 PM ---
Абе слушај немој ти на мене кретенизам така можеш дома на твојте.Мое е што ќе напишам во врска со оваа тема а тоа тебе што те боли мене ме заболе.Да беше твојот тим јак немаше да прими 3 гола од Лече за 30 мин.
Слушнал ли си за платени судии??? И воопшто виде ли ги головите како се дадени? Вие да бевте немаше да мрднете од пред голо ама не сте Милан за да направете пресврт :P
--- надополнето: Oct 28, 2011 1:59 PM ---
Остај ги бе пичиња,Галијани им договара утакмици,така цела мината сезона затоа зедоа титула.

Инаку морам да потенцирам дека Фиорентина се многу јаки,ако не најјаки сезонава,очекувам да освојат или пак во најмала рака да отидат директно во Л.Ш.
:pos::pos::pos: Смешно, колку ли само надеж имаат овие деца. :D
Договара утакмици и голови од 20 метри да се даваат. :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Таман ќе се накани човек да пише подолг пост ќе се појави некој како Јо-Јо и ќе му се одмили на човек што воопшто се регистрирал некогаш на форумов.
Во кратки црти ќе пишам што очекувам.Рома доста се појача летово и има играчи кој што можат да ја победат било која екипа но некако се нешто им недостасува.Слаба е воиграноста на тимот досега па ќе биде многу тешко да ги освојат 3те бода.
Милан катастрофално стартуваше но еве сега полека но сигурно се враќа во форма што резултираше со 3 победи во низа.Играчите се речи си исти од минатата сезона па проблем со воигрувањето нема и очекувам утре да ја продолжат добрата серија што ја започнаа.Ќе биде доста тешко како и на повеќето досегашни гостувања во Рим но подобрата форма на играчите на Милан мислам дека ќе си го направи своето.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.733
Незнам ни јас самиот што да очекувам од Рома, имаат квалитет и потенцијал да ја победат оваа екипа на Милан, но ќе им треба и среќа, која во последното коло исчезна .. барем од досега покажаното се гледа дека и Милан е ранлив, значи реално може да се победи, но се зависи од нашиот тим како ќе одигра плус тука треба и Енрике да постави правилна формација и тактика, премногу конфузија се ствара во одбраната на Рома на моменти, можеби некои екипи тоа не го искористија правилно, но Милан е тим кој сигурно ќе го искоритси секој кикс на теренот ...

-Во секој случај и двете екипи играат сличен фудбал и слична формација, напаѓачки пред се, би требало да гледаме убав фудбал во споредба со она што ќе се случува на Џузепе Меаца .. до 2006 година Милан многу тешко го тепавме, обавезно губевме или 2-1 или 1-0 :tapp: , потоа од 2006 работите се сменија, од тогаш Рома има повеќе победи, па затоа и фиар фактор спрема Милан и не постои :)
--- надополнето: Oct 28, 2011 7:39 PM ---
Ако суди братучет му може да победат
да тогаш 100% тепаме :P
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Победа на Рома изразена со минимум 2 гола разлика, Енрике е доста добар тренер кој сеуште се прилагодува на Италијанскиот фудбал и не би ме изненадило конечно Рома да почне да игра ко што треба, гадно се заебале миланезиве ако мислат дека толку лесно ќе поминат во Рим :).
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.733
Победа на Рома изразена со минимум 2 гола разлика, Енрике е доста добар тренер кој сеуште се прилагодува на Италијанскиот фудбал и не би ме изненадило конечно Рома да почне да игра ко што треба, гадно се заебале миланезиве ако мислат дека толку лесно ќе поминат во Рим :).
Ама ова да го зборуваш кога ќе играме и со Јуве !! :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Ама ова да го зборуваш кога ќе играме и со Јуве !! :D
Со Јуве ќе биде доста неизвесен натпреварот од проста причина што средината ни е доста појака од онаа на Милан (ако одиграат ко што треба Де Роси и Пјанич не гледам кој од средината на Милан би можел да им парира).Баш и како во Јуве и во Рома летово се издешаваа доста промени. Со доаѓањето на Енрике се смени концептот на игра и ќе треба време за сето тоа да почне да функционира ко што треба, но со овие играчи на распологање сигурен сум дека ќе направи добар и компактен тим.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ако суди братучет му може да победат
јас пак мислам дека некој друг е сомнителен годинава...хм... јуве? интер? рома? лацио? хм...изгледа годинава некој друг има братучеди ;)
инаку очекувам победа на рома од 1-0 и за инает на членов шо го цитирав голот ќе биди постигнат од пенал :pos:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Незнам дали вака се смееше сред Торино кога центар не пројдовте :D
Правиме муабет за последниот натпревар кога Милан играше со комбиниран тим ? Ако е тој тогаш лично јас а верувам и повеќето ќе беа презадоволни со нерешено со оглед на ситуацијата во тој момент во Милан.
Ние можда не сме поминале центар повторувам со комбиниран тим ама тоа моментално ми е сеедно од едноставна причина што комплетен Милан нема конкуренција во моментов за скудетото.

п.с Со резервата на Милан ли имате подобра средина ? :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Правиме муабет за последниот натпревар кога Милан играше со комбиниран тим ? Ако е тој тогаш лично јас а верувам и повеќето ќе беа презадоволни со нерешено со оглед на ситуацијата во тој момент во Милан.
Ние можда не сме поминале центар повторувам со комбиниран тим ама тоа моментално ми е сеедно од едноставна причина што комплетен Милан нема конкуренција во моментов за скудетото.

п.с Со резервата на Милан ли имате подобра средина ? :D
Да со таа резерва која е за 2 класи појака од секој ваш играч од средината на теренот (тука не ги вбројувам Ван Бомел и Амброзини, едноставно нема споредба). Не би рекол дека игравте со комбиниран тим, ви играа повеќето првотимци а бевте надиграни буквално на секој дел од теренот, доволно е само да спомнам дека носорогот немаше шут на гол. Забегавме многу offtopic :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom