Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Фала на одговорот. А Forza 4 се продава ли негде, кај Дејан, Драган? Ако е за една игра само...
Се продава, ама е таа "нефункционалната" верзија. Така да боље почекај малце, може ќе најде некој од нас форумџиите ваков режач или пак Драган/Дејан ќе земат режачи. :)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Не е сигурен дефинитивно, зашто ќе ти го stock флешува двд-ромот, односно нема да можеш пиратерија да играш.

Него за муабетов со XGD3; вака сега ќе ви кажам и можете да ми верувате 100% бидејќи имам тестирано, а исто и читано од c4eva (дечкото кој го прави LT+):

Сите нови игри освен Forza 4 работат океј со овој начин на режење кој го пастираше Џои. Е сега, фората е што не се реже 100% од играта, него 97%, па некогаш може ќе фали звук или слично, ама небитно е. Batman, Gears, RAGE...сето ова работи без грешка.

Е сега, за Forza 4 - проблемот е што Microsoft вгради некаков систем на проверка, па ако ја режете со стариот начин (односно 97% срежете), на рандом ќе ви јавува ерор "You are using a pirated version, please buy original" и ќе ве избацува од игра. Некогаш по саат време, некогаш за 10 минути. Значи, неигрива е.

Така да, дајте да најдеме еден таков режач, јас реков давам сони/пионир/што им душа сака за замена. :)
Аха, гледам на по интернетов има луѓе што го флешувале мојов режаш со Liteon IHAS124-B фирмвер, ќе пробам деновиве па ќе пишам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не е сигурен дефинитивно, зашто ќе ти го stock флешува двд-ромот, односно нема да можеш пиратерија да играш.

Него за муабетов со XGD3; вака сега ќе ви кажам и можете да ми верувате 100% бидејќи имам тестирано, а исто и читано од c4eva (дечкото кој го прави LT+):

Сите нови игри освен Forza 4 работат океј со овој начин на режење кој го пастираше Џои. Е сега, фората е што не се реже 100% од играта, него 97%, па некогаш може ќе фали звук или слично, ама небитно е. Batman, Gears, RAGE...сето ова работи без грешка.

Е сега, за Forza 4 - проблемот е што Microsoft вгради некаков систем на проверка, па ако ја режете со стариот начин (односно 97% срежете), на рандом ќе ви јавува ерор "You are using a pirated version, please buy original" и ќе ве избацува од игра. Некогаш по саат време, некогаш за 10 минути. Значи, неигрива е.

Така да, дајте да најдеме еден таков режач, јас реков давам сони/пионир/што им душа сака за замена. :)
Со новиот imgburn тоа било средено и не правело никаков проблем. img burn 2.5.6 мислам дека е
--- надополнето: Oct 24, 2011 9:51 PM ---
Фала на одговорот. А Forza 4 се продава ли негде, кај Дејан, Драган? Ако е за една игра само...
Ја има Драган баш прееска ја видов
--- надополнето: Oct 24, 2011 9:52 PM ---
да бе fikus !:D
--- надополнето: Oct 24, 2011 8:04 PM ---

na fifa ne fikus taja ne e so gxd3 zastita ova se odnesvit samo za tie igri so se so gxd3 zastita fifata rezi si ja obicno ne menvi tamu nisto!
Фикус? Ху ар ју?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Со новиот imgburn тоа било средено и не правело никаков проблем. img burn 2.5.6 мислам дека е
--- надополнето: Oct 24, 2011 9:51 PM ---

Ја има Драган баш прееска ја видов
--- надополнето: Oct 24, 2011 9:52 PM ---

Фикус? Ху ар ју?
Еве пак. :)

НЕ МОЖЕШ ДА РЕЖЕШ 8,7 ГИГА НА 8,5 ДИСК. НЕ ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ; КАЈ ДРАГАН ЈА ИМА ТАА 8,5 ВЕРЗИЈА КОЈА ЌЕ ПРАВИ ПРОБЛЕМИ.

Освен ако викендов не земал нови режачи, што не верувам.

Затоа кога ќе речам 100% верувајте ми, значи да ми верувате бидејќи имам читано и имам пратено на оваа тема, впрочем Форца ми е најочекуван наслов годинава.

НЕ ЈА КУПУВАЈТЕ; НЕ ЈА РЕЖЕТЕ - РИЗИКУВАТЕ ДА ДОБИЕТЕ БАН АКО СЕ КОНЕКТИРАТЕ НА LIVE.

Се што прави Imgburn 2.5.6 е дека реже без да се појават ерори на компјутер, иначе играта е 8,5 гига.
--- надополнето: Oct 24, 2011 10:15 PM ---
Аха, гледам на по интернетов има луѓе што го флешувале мојов режаш со Liteon IHAS124-B фирмвер, ќе пробам деновиве па ќе пишам.
Читав за ова, у принцип сите режачи горе доле имаат иста основа, па би требало да работи. Ме мрзи мене сега да ставам некој од режачиве мои, баш ќе пробам утре или најкасно задутре. Пиши овде што ќе напраиш. :)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325


Тролололо ми успеа :LOL:

Процесот беше огромен btw.

Не ми се верува сега воопшто не се слуша режачот а претходно работеше како правосмукалка, и да, Forza 4 се изрежа 100% :sneaky:
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162


Тролололо ми успеа :LOL:

Процесот беше огромен btw.

Не ми се верува сега воопшто не се слуша режачот а претходно работеше како правосмукалка, и да, Forza 4 се изрежа 100% :sneaky:
Пушти линк за инструкции да пробам...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069


Тролололо ми успеа :LOL:

Процесот беше огромен btw.

Не ми се верува сега воопшто не се слуша режачот а претходно работеше како правосмукалка, и да, Forza 4 се изрежа 100% :sneaky:
Like a pro! :)

Ај пушти ми и на мене линк, да не се заебавам со овие од форумиве кога ти си пробал и ти успеало. :)
Ако го рикнам режачов јебига. :)

Ах курац, не го поддржува мојот драјв...

Ќе ти биде тешко да ми го срежеш само првото DVD од Forza 4 (бидејќи за второто нема проблеми), па да ти дадам јас двд? :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Fifa 2012 и gears of war 3 пробувам истото ми го дава.
Не треба да има проблем, ставаш calculate optimal и после кога ќе стиснеш burn само треба да те праша дали сакаш "overburn" или "truncate".

И ќе избереш truncate.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Него некој бателфилд проба да ја изреже?
 

Undisputed

No pain, no gain.
Член од
24 ноември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Значи фифа 12 е најдобар наслов за оваа година до сега пореален и подобар фудбал од овој немам играно 10/10 оценка од мене(инаку ова доаѓа од најголемиот критичар кога станува збор за некоја игра,посебно за спортските игри).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Него некој бателфилд проба да ја изреже?
Јас ја изрежав, си работи одлично. Само да знаеш, DISC 1 Е МУЛТИПЛЕЕР, а DISC 2 Е СИНГЛПЛЕЕР: :)
--- надополнето: Oct 28, 2011 7:39 AM ---
Значи фифа 12 е најдобар наслов за оваа година до сега пореален и подобар фудбал од овој немам играно 10/10 оценка од мене(инаку ова доаѓа од најголемиот критичар кога станува збор за некоја игра,посебно за спортските игри).
Ако фифа 12 е најдобар наслов, тогаш што со Forza Motorsport 4?
 

Undisputed

No pain, no gain.
Член од
24 ноември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Јас ја изрежав, си работи одлично. Само да знаеш, DISC 1 Е МУЛТИПЛЕЕР, а DISC 2 Е СИНГЛПЛЕЕР: :)
--- надополнето: Oct 28, 2011 7:39 AM ---

Ако фифа 12 е најдобар наслов, тогаш што со Forza Motorsport 4?
За туѓи вкусови не треба да се дискутира...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom