Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    25
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јас чисто да се пофалам.
Денес нарачав дрес од оваа страна:
http://www.9footballshirt.com/products.php?product=-(11%2d12)-New-AC-Milan-HOME--Calcio-football-Shirt-soccer-jerseys-%2b-PATO-No-7

Само што го штиклирав тоа no name и no number затоа што не сакам позади да ми пишува ништо. Исто така одбрав на дресот да има Scudetto Flag затоа што доаѓаше бесплатно во понудата. Другите симболи од ЛШ и слично доаѓаа со некој долар плус па не ги зедов.

Одвај чекам да ми стигне дресот. :drk:
:icon_lol:
Џими мене од ioffer ми порачаа, можете и од таму да си разгледате ако сакате, има и со долги ракави ако на некој му е таков модел желба. Не заебавајте официјални, царина ќе ви налупаат повеќе од дресот што чини. Башка и никој не познава дека дресот не е од официјална :)

With health to wear :pipi: ама мислам дека си требал отпозади да пишеш Факина 10 :icon_mrgr:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
не сте ми јасни што повеќето го жалите гатузо, кога и онака можда е најбоље е да се пензионира? нели скоро сите го критикувате... па зошто само да се мачи човекот... или сега е во лоша состојба па легенда е, сите го сакаме.. мора да се врати да игра. абе ајде...
ме потсеќате на песна од еден канадски уметник за мајкл џексон:


2:07-2:30
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
не сте ми јасни што повеќето го жалите гатузо, кога и онака можда е најбоље е да се пензионира? нели скоро сите го критикувате... па зошто само да се мачи човекот... или сега е во лоша состојба па легенда е, сите го сакаме.. мора да се врати да игра. абе ајде...
ме потсеќате на песна од еден канадски уметник за мајкл џексон:


2:07-2:30
човече го жалиме заради проблемот кој го има со окото !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
не сте ми јасни што повеќето го жалите гатузо, кога и онака можда е најбоље е да се пензионира? нели скоро сите го критикувате... па зошто само да се мачи човекот... или сега е во лоша состојба па легенда е, сите го сакаме.. мора да се врати да игра. абе ајде...
ме потсеќате на песна од еден канадски уметник за мајкл џексон:


2:07-2:30
Очите се заебан проблем гледај од аскпект на личноста зафркни фудбалот!!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
преку ова ioffer може да се земе дрес на Милан за 1,111... денари ? знае некој како иде ова и што е финтата... ? пошо малце ефтинко изглеа за оригинален дрес (како што е на сликата) .
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.040
Поени од реакции
14.174
Утре немој да се изненадите ако ги видите Амбросини, Бонера и Антонини во првиот состав. :)))

За Амбросини сум скоро сигурен, Ван Бомел плаче за одмор, посебно пред гостување во Рома. Без Амбросини може само ако излезе со Ночерино, Аквилани и Боатенг во средина (по овој редослед да се најдат на терен), но нешто не верувам дека Алегри така ќе излезе.
 
М

- Миланело -

Гостин
преку ова ioffer може да се земе дрес на Милан за 1,111... денари ? знае некој како иде ова и што е финтата... ? пошо малце ефтинко изглеа за оригинален дрес (како што е на сликата) .
Не верувам да се оригинални дресови. Оригинални дресови само преку официјалната страна на Милан или во некоја продавница на адидас, иначе со купување на оригинален дрес процент од парите одат директно во клубот (така финансики го поодржувате клубот па ќе може да прави подобри трансфери :D) не сум проверил во ГТЦ во адидас можно е да има донесено дресови, ако нема јас имам интернет катричка и планирам да порачувам од официјалната страна па ако има некој заинтересиран нека ми пиши да порачаме тамам ќе си ја делиме поштарината :) пошто 34 евра е до Македонија. А во однос на царината секоја стока под 300 евра не се царини, се што е над 300 се царини.
 
М

- Миланело -

Гостин
Над 45 евра се царини, но дресот нема да ти го царинат...
Според последниот закон стапен на сила пред година дена стока под 300 евра не се царини, освен ако овие на царина си имаат своја тарифа :cautious: ...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.040
Поени од реакции
14.174
Според последниот закон стапен на сила пред година дена стока под 300 евра не се царини, освен ако овие на царина си имаат своја тарифа :cautious: ...
Пред неколку месеци така ми одговорија од царина...
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
до 300 евра е мислам ако лично ја пренесуваш стоката преку граница ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom