Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    25
  • Гласањето ќе се затвори: .

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Јас чисто да се пофалам.
Денес нарачав дрес од оваа страна:
http://www.9footballshirt.com/products.php?product=-(11%2d12)-New-AC-Milan-HOME--Calcio-football-Shirt-soccer-jerseys-%2b-PATO-No-7

Само што го штиклирав тоа no name и no number затоа што не сакам позади да ми пишува ништо. Исто така одбрав на дресот да има Scudetto Flag затоа што доаѓаше бесплатно во понудата. Другите симболи од ЛШ и слично доаѓаа со некој долар плус па не ги зедов.

Одвај чекам да ми стигне дресот. :drk:
:icon_lol:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Јас чисто да се пофалам.
Денес нарачав дрес од оваа страна:
http://www.9footballshirt.com/products.php?product=-(11%2d12)-New-AC-Milan-HOME--Calcio-football-Shirt-soccer-jerseys-%2b-PATO-No-7

Само што го штиклирав тоа no name и no number затоа што не сакам позади да ми пишува ништо. Исто така одбрав на дресот да има Scudetto Flag затоа што доаѓаше бесплатно во понудата. Другите симболи од ЛШ и слично доаѓаа со некој долар плус па не ги зедов.

Одвај чекам да ми стигне дресот. :drk:
:icon_lol:
Шо сметка требит да имаш на банка? Ефтино бе 20 евра, ако е ист ко на сликава супер е..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Јас чисто да се пофалам.
Денес нарачав дрес од оваа страна:
http://www.9footballshirt.com/products.php?product=-(11%2d12)-New-AC-Milan-HOME--Calcio-football-Shirt-soccer-jerseys-%2b-PATO-No-7

Само што го штиклирав тоа no name и no number затоа што не сакам позади да ми пишува ништо. Исто така одбрав на дресот да има Scudetto Flag затоа што доаѓаше бесплатно во понудата. Другите симболи од ЛШ и слично доаѓаа со некој долар плус па не ги зедов.

Одвај чекам да ми стигне дресот. :drk:
:icon_lol:
ммммм фала на инфото ефтино :D :)
Јaс овоа го меркам месец дена, чекам картичката да ја направам па да порачам 70$ e. :confused:
Поарно 1 блуза од Милан отколку 3 без врска некој си :D :pos:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
Јас чисто да се пофалам.
Денес нарачав дрес од оваа страна:
http://www.9footballshirt.com/products.php?product=-(11%2d12)-New-AC-Milan-HOME--Calcio-football-Shirt-soccer-jerseys-%2b-PATO-No-7

Само што го штиклирав тоа no name и no number затоа што не сакам позади да ми пишува ништо. Исто така одбрав на дресот да има Scudetto Flag затоа што доаѓаше бесплатно во понудата. Другите симболи од ЛШ и слично доаѓаа со некој долар плус па не ги зедов.

Одвај чекам да ми стигне дресот. :drk:
:icon_lol:
Не заебавај на официјалниот милан сторе ... капчињата се 20 евра :)
Ај види што ќе стигне па кажуј :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Шо сметка требит да имаш на банка? Ефтино бе 20 евра, ако е ист ко на сликава супер е..
Ништо посебно, ако имаш дебитна/кредитна картичка или во случај интернет картичка (ама за ова ти треба кредитна) супер, ако не тогаш некој што го познаваш нека ти ги нарача. Ама претходно треба 2 евра да платиш ако немаш акаунт на манибукерс.
Кога ќе ми стигне дресот ќе те викнам на една партија фудбал, Христо во салана ќе изиграме, да го видиш... :D И ако ти фаќа око ќе ти ја објаснам процедурата.
Све на све со си поштарина 1225 денари ме фати...

Не заебавај на официјалниот милан сторе ... капчињата се 20 евра :)
Ај види што ќе стигне па кажуј :)
Не очекувам некојси квалитет ама братучед на еден мој другар нарачал од овде и ми рече дека биле океј... Се чека од 7 до 14 дена, па ваљда нема да ми донесат нешто ептен чкарт да му ебам мајката :icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Евтино ако е навистина вака кажете што сте направиле со порачките ако е така да порачаме :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Ништо посебно, ако имаш дебитна/кредитна картичка или во случај интернет картичка (ама за ова ти треба кредитна) супер, ако не тогаш некој што го познаваш нека ти ги нарача. Ама претходно треба 2 евра да платиш ако немаш акаунт на манибукерс.
Кога ќе ми стигне дресот ќе те викнам на една партија фудбал, Христо во салана ќе изиграме, да го видиш... :D И ако ти фаќа око ќе ти ја објаснам процедурата.
Све на све со си поштарина 1225 денари ме фати...

Не очекувам некојси квалитет ама братучед на еден мој другар нарачал од овде и ми рече дека биле океј... Се чека од 7 до 14 дена, па ваљда нема да ми донесат нешто ептен чкарт да му ебам мајката :icon_lol:
Ако сте од СК побарајте во продавницата во ГТЦ спроти ВЦ долу колку се и кој квалитет се по што јас не сум од таму а ги видов случајно а продавницата не работеше оти беше недела, за да знам дали да одам да си купам, сепак на видено по друго е знаеш зашо даваш пари.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ако сте од СК побарајте во продавницата во ГТЦ спроти ВЦ долу колку се и кој квалитет се по што јас не сум од таму а ги видов случајно а продавницата не работеше оти беше недела, за да знам дали да одам да си купам, сепак на видено по друго е знаеш зашо даваш пари.
Последен пат кога прашав беа 700 денара.Си зависи оди прашај ќе ти кажат ама над 1000 ден нема шанса да е,а квалитет Cassual...
ПС.Џимеј кога ќе ти стигне дресот одма давај фотките ваму!! :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Зашто толку многу го форсира Yepes . . Нека го стави Мексес . . да се изнаигра човек :)
затоа што јепес е ѕвер!
замислете да дојдеше во милан на 25-6 години, ќе станеше легенда...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Еве го Тицијано и неговите реакции на сите голови

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Не видов дека го постирал некој, го видов само тоа со реакцијата за последниот гол !
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
371
Поени од реакции
408
затоа што јепес е ѕвер!
замислете да дојдеше во милан на 25-6 години, ќе станеше легенда...
Да ама сга е стар . .така да боље да не ризикуеме со него . . Спор е доста . . Подобро Мексес .. Доста ни се старци ,, искусни ,, у тимот. . Што помладо тој подобро . :)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Луѓе, а зошто „Принцот“ мора да игра во Милан?! Оти Милан се најјаки а најјаките играт во Милан? :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom