Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
даааа бе, тој па славје давање пичка му матерна ко на Марс да се качи.

Гнаса гадна , ми влезе со Џила, Бориело и Леонардо на црната листа на неблагодарници што не сфаќаат што Милан направи за нив во животот.
Ептен, Милан тепаше и нема да му посветувам многу внимание, ама да не тепаа на 100 реда ќе го пцуев овде. После ова денес сум сигурен дека нема да го видиме веќе.
Глупак, не видев оти се редувал оти се пренервирав ама то бе стварно ненормално било .... То треба да се убие! :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Mора да тепаме сега со Парма после тоа во Сабота мислам со Рома во гости :)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
сега гледав хајлајтс и можам да кажам дека пеналот си нема врска со пенал! срамота... шо ли гледаат, кај ли гледаат судииве :eek:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Како да ви кажам дека ме заболе парчево меѓу нозе за тоа дали се радувал Одо или не?

:) :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Е ај баш да видеме
http://www.goal.com/en-india/news/2292/editorials/2011/10/24/2725864/a-new-pirlo-replacement-van-bommel-with-their-midfield-going
--- надополнето: Oct 24, 2011 12:43 PM ---
^Тоа сакав и ја да пишам.Како се радуваше Одо мислиш најголеми душмани сме!Нека скапе таму во Лече кретен..
Сакам да му ја видам фацата кога беше 3:4 :) Ако најде некој видео или слика нека закаче, он мисле дека со таа радост и враќа затоа што го продадеа ама гадно се заебал. :D
А искрено кога виде дека он ќе го шутира пеналот мислев дека намерно ќе го промаши. :D
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Е ај баш да видеме
http://www.goal.com/en-india/news/2292/editorials/2011/10/24/2725864/a-new-pirlo-replacement-van-bommel-with-their-midfield-going
--- надополнето: Oct 24, 2011 12:43 PM ---

Сакам да му ја видам фацата кога беше 3:4 :) Ако најде некој видео или слика нека закаче, он мисле дека со таа радост и враќа затоа што го продадеа ама гадно се заебал. :D
А искрено кога виде дека он ќе го шутира пеналот мислев дека намерно ќе го промаши. :D
Слепец да не беше Милан немаше да види Ф од фудбал,а сега слепецот се прави ѕвезда мрзам вакви играчи...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.055
Поени од реакции
14.181
Гадна работа со Гатузо, кој знае дали и ќе заигра повторно...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
- Касемиро појма немам кој е играчов но гледам се смета за огормен талент ништо чудно да го земат него.
- За Кедира појма немам тешко е Мурињо го игра него повеќе гледам шанса од таму Ласана да го земат одколку него.
- Мвила за мене е најдобро решение одичен деструктивец што знае да направи игра да направи асистенција.Игра редовоно и за Франција за репрезентација за мене најдобро решение за таа позиција.
- Сандро гледам во Тотенхем нема заиграно оваа сезона прва постава ич го става во ЛЕ пошто таму ги става резервите не сакаат да го играат тој куп се чуваат за во лигата да имаат подобар пласман.Може да го земат него но сигурно Тотенхем ќе бараат големи пари за него такви се тие.

од вторите што се како организатори наведени на статијата

- Монтоливо што е и највеќе за очекување мислам дека ќе го земат во Јануари ќе понудат највеќе 5м и сигурно ќе прифати Фиорентина пошто не го продолжи договорот а летоска ќе треба да си оди без пари.
- Ериксен одличен играч пред се млад има одлична техника и силен шут,имаме одлични односи со Ајакс ништо чудно да го ангажираат но Ајакс нема лесно да се одкаже од него.
- Ван Дер Варт тешко да го земат мислам дека предходните двајца би било пореално да ги земат башка Ван Дер Варт игра како полушпиц.
- Оскар појма немам кој е дечково сигурно е некој талент кој се поврзува пред извесно време пишуваше дека Браида следел 9 играчи од Бразил ништо чудно да закачат некој од таму.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
"Balotelli is my passion, he's a great player," Galliani told Sky Italia.

"Take him to Milan? Who knows, for now it remains a passion."

мхм мхм... според мене иднината на нападот на Милан лежи во Пато, Шарави и Балотели. Би можело од овие опасна офанзивна тројка да се направи.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Моменталниот лидер во Сериа А, Удинезе, има примено само 1 гол на 7 натпревари, а стрелец на тој гол е Ел Шарави :D
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Моменталниот лидер во Сериа А, Удинезе, има примено само 1 гол на 7 натпревари, а стрелец на тој гол е Ел Шарави :D
Удинезе се ѕверки оваа сезона, тој Ди Натале, шо играч ќе беше, на 40 години лом прави по Серија А, во последните 2 сезони има 60+ голови..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom