Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Jas sum od s.Marena i togas koga se sluci toj nastan imav samo desetina godini i zamisli kolku edno dete na taa vozrast moze da se interesira koj koga i kade umrel no za da bide pojasno vo momentot koga bila smrtta na starecot vo kolibata jas so moite roditeli bev na godisen odmor a nastanot se sluci otkako se vrativ od odmor
Da te ispravam malku....bash decata najmnogu se interesiraat za takvi raboti:)razgovaraat megu sebe:)ama aj si bil na godishen odmor opravdano e:))nema veze jas sum od NG:)poz
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
8
Поени од реакции
12
Da te ispravam malku....bash decata najmnogu se interesiraat za takvi raboti:)razgovaraat megu sebe:)ama aj si bil na godishen odmor opravdano e:))nema veze jas sum od NG:)poz
pozdrav i do tebe pa dobro jas uste na pocetokot na moeto taskazuvanje rekov deka ne mi e bitno dali nekoj ke veruva no samo sakav da raskazam sto mi se ima sluceno i deka jas veruvam vo tie natprirodni sili a dali toa vo mojot slucaj bila nekoja natprirodna sila ili ne nitu jas sam nemozam da si razjasnam a i mnogumina veruvam koi imale nekoi slicni slucuvanja nemozat da gi objasnat.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
ДО СЕГА САМО ЕДНО ЧУДНО НО НЕ НАТПРИРОДНО МИ СЕ ИМА СЛУЧЕНО. ГО НАПИШАВ ГОРЕ. НА 89 СТР МИСЛАМ.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
121
Поени од реакции
57
Да, и тоа многу. Еве неколку што ми текнуваа во моментот:

1. Деџаву-а на дневно ниво (ова пред 6-7 години)

2. Out of Body Experience, проследено со гледаше на црни сенки (Shadow people), сретнување со стара баба итн...

3. Исто така OBE при медитација.

4. Чувство на експлозија во пределот на срцето сред медитација... а нешто подоцна исто такво чувство, но многу поинтензивно доживеано сред водење љубов.

5. Комуницирање во сон со други луѓе додека спијат, а разговорот завиен во тешка метафора.

6. Сред обичен сон станувам свесен дека сонувам и наеднаш сонот од колор преоѓа во црно-бел (чувство како нешто да влезе во мене). По некое време се наоѓам одделен од себеси, а свесен дека всушност спијам. Инстантно се враќам во телото и слушам врисок, за да потоа сфатам дека врисокот сум самиот јас (оној одделениот што само се врати во вистинското тело). Се будам и осеќам како цело тело ми е здрвено од страв и срцето ми чука 140 на саат.

7. Чувство дека времето застанало, а ти си надвор од него и надвор од простор. Момент во кој се ти е јасно и имаш чувство дека трае цела вечност, а всушност е милисекунда.

8. Една личност (женска особа) ми кажа дека моментално чувствува некоја чудна енергија, ми ја стави раката на мојата и мене ми се заврте во глава и почувстував некое неописливо убаво полу-оргазмично чувство.

Има уште многу, ова се само неколку што ми текнуваат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
Jas sum od s.Marena i togas koga se sluci toj nastan imav samo desetina godini i zamisli kolku edno dete na taa vozrast moze da se interesira koj koga i kade umrel no za da bide pojasno vo momentot koga bila smrtta na starecot vo kolibata jas so moite roditeli bev na godisen odmor a nastanot se sluci otkako se vrativ od odmor
Па си можел (и сеа моеш) да отидеш пак до тоа место да видиш има ли нешто.
Дури и ја можам, иако сум од Скопје (пошто идам у една винарија у Сопот два пути годишно), а Марена е пред Сопот, колку што знам.
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Па си можел (и сеа моеш) да отидеш пак до тоа место да видиш има ли нешто.
Дури и ја можам, иако сум од Скопје (пошто идам у една винарија у Сопот два пути годишно), а Марена е пред Сопот, колку што знам.
Hmmmm..tie raboti ne se pokazuvaat ti koga sakash...tuku koga e vreme ...a moze da ni kaze kade e potochno pa koj saka da pomine da vide...:)))))Inaku sfativ so sakash da kazesh:))
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
^ Не, не, нема никакво скриено значење мојот пост.

Знам дека такви работи не се случуваат кога јас ќе посакам.

Но според информациите што веќе ги имаме за места кои се нарекуваат haunted (дали е преводот опседнати, не знам баш), има разни други показатели кои се карактеристични за такви места, не мора да е визуелно звучниот ефект само.
Пишував по напред за тоа.
Според нив можеме да ги почуствуваме и ние кои не сме (или мислиме дека не сме) екстрасензорни. А ако имаме на располагање личност која е таква, тогаш уште поопстојно може да се потврди карактерот на локацијата.
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Pak ke kazam...mojata slucka(napisana e na nekoja od prethodnite stranici)se sluci samo ednashka ...znaci bev pak na istoto mesto,ne vidov nishto i toa bezbroj pati .Toj sega i da saka toa da go vidi ili sluhne pak nema da se sluci ,zashto tie raboti se pokazuvaa vo vreme koga TIE ke posakaat.Vo negoviot slucaj covek bil mrtov tamu nekoe vreme,kaza 2 nedeli,mozebi i zatoa se pojavil,a zoshto tokmu nego>Zashto toj se priblizil tamu,i drugi slushnale ama ne videle.Toa sakam da ti kazam..A moze da se rasprasha po luge dali nekoj drug vo drug vremenski period videl ili slushnal neshto slihno na toa mesto...
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
8
Поени од реакции
12
Па си можел (и сеа моеш) да отидеш пак до тоа место да видиш има ли нешто.
Дури и ја можам, иако сум од Скопје (пошто идам у една винарија у Сопот два пути годишно), а Марена е пред Сопот, колку што знам.
od togas sum pominal tamu mnogu pati i nema nisto no duri so moi drugari posle nekolku godini koga malku porasnavme otidovme i noke nema nisto toa bese samo vo toj moment i nikogas posle toa nikoj nisto nema videno eve ako pomines poskoro poveli na kafe i moze da te odvedam na lice mesto kolibata seuste postoi
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
8
Поени од реакции
12
Vo pocetokot na mojot prv post vi kazav deka ova e mojata omilena tema.Od poodamna se interesiram za tie nadprirodni sili pa zatoa i imam doma zapisani raskazuvanja na drugi luge koi imale slicni iskustva.eve sega imam poslobodno vreme i ke vi napisam za edna slucka koja se slucila pred peesetina godini vo blizina na Kavadarci .ova e vistinski slucaj koj vo toa vreme mnogu se preraskazuval a jas imav moznost da go zapisam od licnost na koja i se slucila koja sega e pocinata .Pocina na osumdeset i edna godina pred desetina godini a koga mi go raskazuvase slucajot vo nejzinite oci se gledase vozbudenost na taa starica koja go iskusila toa na svoja koza.Staricata koja mi go raskaza slucajot,koga se omazila kaj soprugot imala svekor koj cuval ovci.Taa i soprugot togas mladi ne sakale ovci pa svekorot ne sakal da se otkaze od svoeto stado i tie na svekorot ne mu dozvoluvale da spie doma pa toj spiel kaj ovcite.Toj tamu edna vecer i pocinal.Tie vo sosedite im ale edno malo devojce koe edna nedela po pogrebot ja probudilo svojata majka docna vecderta i i kazalo deka vo dvorot slusala kako glas od koza.Taa so majkata izlegle nadvor da ja izbrkaat kozata za da ne im gi izede cvekinjata vo dvorot.Koga izlegle vo dvorot kozata stoela gledala vo niv i naednas ja snemalo.Utredenta komsivkata i raskazala na snaata na pocinatiot svekor za sluckata a taa i kazala kako sekoja vecer od pogrebot na svekorot doma slusaat tropanje sekojat vo isto vreme i koga ke stanele vo kujnata se bilo isprevrteno.Komsivkata znaela za nekoj covek vo edno blizno selo koj gledal i se zanimaval so takvi raboti pa zaedno otisle tamu.Toj na snaata i rekol deka svekorot doaga doma i sekoja vecer im se osvetuva na takov nacin za toa sto tie ne go sakale dodeka bil ziv .No covekot im kazal i sto treba da napravat za da se spasat od svekorot.Toj na snaata i rekol deka treba da mesi leb i vo kosnica da go stavi zaedno so vino.Pa otkako ke pocne navecer tropanjeto da stane i iako nema da go vidi svekorot da mu rece deka treba da odat zaedno nalozjeto. No toa trebalo da go izvrsi snaata sam bidejki toj nejze i bil mnogu lut.No namesto na lozje trebalo da go odvede na negoviot grob na grobista.Otkako ke go odvede vo zorata da izmisli nesto i da go ostavi tamu i da se vrati doma a da pojdat utre zaedno so mazot i i da vidat sto ke se sluci.Taa iako se plasela nemala izbor pa prifatila da go stori toa.spremila se kako sto i rekol covekot i vecerta otkako pocnalo tropanjeto pocnala i nejzinata misija.Kazala se kako sto i rekol covekot i trgnala vo temnicata nakaj grobot na svekorot.Dodeka odela natamu ne go gledala svekorot no celo vremae okolu nea cuvstvuvala neprijatno studenilo.Koga pristignala na grobot go izvadila lebot i vinoto od kosnicata i na svekorot mu rekla deka ke pocekaat da se razdeni pa za toa vreme da kasnat.Taa mu rekla da pocne toj so jadenjeto a taa deka ke odi po mala nuzda.Togas taa so trcanje pobegnala i se vratila doma.Utredenta so mazot i otisle na grobot.Toa sto go videle gi vcudonevidelo_Od lebot imalo kasnato nekolku zalaci vinoto ne bilo dopreno no do grobot na svekorot imalo golema locka od krv.Po toj deen pretanalo tropanjeto po kukata.Se se smirilo no tie sepak se preselile od kukata i otisle da ziveat vo gradot kade i go pominale ostatokot od svojot zivot.Ako mene ne mi veruvate jas sepak i veruvav na taa starica koja so vnimanie go raskazuvase seto toa.Imam uste za pisuvanje i drugi raskazuvanja no za denes ova mislam deka e dovolno.Za drugite ke vi pisuvam nekoj drug den.Pozdrav do site koi veruvaat vo ovie raboti no i do onie koi ne veruvaat .
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Vo pocetokot na mojot prv post vi kazav deka ova e mojata omilena tema.Od poodamna se interesiram za tie nadprirodni sili pa zatoa i imam doma zapisani raskazuvanja na drugi luge koi imale slicni iskustva.eve sega imam poslobodno vreme i ke vi napisam za edna slucka koja se slucila pred peesetina godini vo blizina na Kavadarci .ova e vistinski slucaj koj vo toa vreme mnogu se preraskazuval a jas imav moznost da go zapisam od licnost na koja i se slucila koja sega e pocinata .Pocina na osumdeset i edna godina pred desetina godini a koga mi go raskazuvase slucajot vo nejzinite oci se gledase vozbudenost na taa starica koja go iskusila toa na svoja koza.Staricata koja mi go raskaza slucajot,koga se omazila kaj soprugot imala svekor koj cuval ovci.Taa i soprugot togas mladi ne sakale ovci pa svekorot ne sakal da se otkaze od svoeto stado i tie na svekorot ne mu dozvoluvale da spie doma pa toj spiel kaj ovcite.Toj tamu edna vecer i pocinal.Tie vo sosedite im ale edno malo devojce koe edna nedela po pogrebot ja probudilo svojata majka docna vecderta i i kazalo deka vo dvorot slusala kako glas od koza.Taa so majkata izlegle nadvor da ja izbrkaat kozata za da ne im gi izede cvekinjata vo dvorot.Koga izlegle vo dvorot kozata stoela gledala vo niv i naednas ja snemalo.Utredenta komsivkata i raskazala na snaata na pocinatiot svekor za sluckata a taa i kazala kako sekoja vecer od pogrebot na svekorot doma slusaat tropanje sekojat vo isto vreme i koga ke stanele vo kujnata se bilo isprevrteno.Komsivkata znaela za nekoj covek vo edno blizno selo koj gledal i se zanimaval so takvi raboti pa zaedno otisle tamu.Toj na snaata i rekol deka svekorot doaga doma i sekoja vecer im se osvetuva na takov nacin za toa sto tie ne go sakale dodeka bil ziv .No covekot im kazal i sto treba da napravat za da se spasat od svekorot.Toj na snaata i rekol deka treba da mesi leb i vo kosnica da go stavi zaedno so vino.Pa otkako ke pocne navecer tropanjeto da stane i iako nema da go vidi svekorot da mu rece deka treba da odat zaedno nalozjeto. No toa trebalo da go izvrsi snaata sam bidejki toj nejze i bil mnogu lut.No namesto na lozje trebalo da go odvede na negoviot grob na grobista.Otkako ke go odvede vo zorata da izmisli nesto i da go ostavi tamu i da se vrati doma a da pojdat utre zaedno so mazot i i da vidat sto ke se sluci.Taa iako se plasela nemala izbor pa prifatila da go stori toa.spremila se kako sto i rekol covekot i vecerta otkako pocnalo tropanjeto pocnala i nejzinata misija.Kazala se kako sto i rekol covekot i trgnala vo temnicata nakaj grobot na svekorot.Dodeka odela natamu ne go gledala svekorot no celo vremae okolu nea cuvstvuvala neprijatno studenilo.Koga pristignala na grobot go izvadila lebot i vinoto od kosnicata i na svekorot mu rekla deka ke pocekaat da se razdeni pa za toa vreme da kasnat.Taa mu rekla da pocne toj so jadenjeto a taa deka ke odi po mala nuzda.Togas taa so trcanje pobegnala i se vratila doma.Utredenta so mazot i otisle na grobot.Toa sto go videle gi vcudonevidelo_Od lebot imalo kasnato nekolku zalaci vinoto ne bilo dopreno no do grobot na svekorot imalo golema locka od krv.Po toj deen pretanalo tropanjeto po kukata.Se se smirilo no tie sepak se preselile od kukata i otisle da ziveat vo gradot kade i go pominale ostatokot od svojot zivot.Ako mene ne mi veruvate jas sepak i veruvav na taa starica koja so vnimanie go raskazuvase seto toa.Imam uste za pisuvanje i drugi raskazuvanja no za denes ova mislam deka e dovolno.Za drugite ke vi pisuvam nekoj drug den.Pozdrav do site koi veruvaat vo ovie raboti no i do onie koi ne veruvaat .
Ajde ti kako si sloboden pisuvaj razni slucki samo so napomena deka e kazano preraskazano:)))
 
Член од
4 април 2011
Мислења
152
Поени од реакции
89
Многу работи мислите дека се случуваат само од весвесе што имате. Ја не верува во овие работи и досега ми се немат случено ништо што не мојт да се објаснит. Не верувам во духој, сенки и такви работи...
Иначе ми се десиле работи што ме извадиле од памет, ама не верувам дека било нешто натприродно. Еднаш кога останав во дневна до 5 саат сабајле да играм покер. Многу чипови имав напраено и не ми се стануваше. Си играв така скроз занесена кога наеднаш како некој да ми тропа на прозорецот... Се парализирав, не знаев кај се наоѓам. Станав запалив светло, кога слушам и на другиот прозорец истото. Не можев од страв да се помрднам. Излегов во ходникот, одам горе е будам мајка ми таа слезе долу да видит што се дешават ги тргна завесите, надвор силни ветришта ја ич ништо не сум приметила. Значи од ветрот тоа така, ама во моментот мислев стварно дека некој ми тропат и разни мисли ми поминаа низ глава за неколку секунди. Дал ме набљудувал некој цело време дур си седам јас ?? Цело време некој да те гледа а ти да не знаеш :) Плус по можност да не е човечко суштество :)Срцето ми згасна :D
--- надополнето: Nov 1, 2011 1:31 AM ---
Заборавив да спомнам сите вие што се плашите треба да спиете со нешто црно на вас. Може и црна конца околу раката.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
25
Konecno procitav se pa red e na mene i ja da pisam nesto.1997 god. go renovirav stanot kaj baba mi tamu bevme jas i mojot togasen decko da nadgleduvame.Leto juli mesec izgor toplo se vrakame kon stanot so decko mi kupivme nesto ovosje i odime da vidime do kaj stignaa majstorive.Bese prlicno kasno se stemni mrak do daska a edinstvenata sijalica na parkingot pred vlezot bese pregorena i od nigde nemase ni najmalku osvetluvanje.Inaku da napomenam zgradata e prilicno stara pred zemjotresot e izgradena i sega kacuvas 8 skali pa palis svetlo siminjas nadesno 8 skali podrumi.Iskacam od kola decko mi ostana da dozeme nesto kesi i da zakluci a ja trgam da palam svetlo.kacuvam dve skali i na tretata se paralizirav totalno,ni da mrdnam ni da zucnam osekam samo eden leden vozduh od desna strana kako me preplavuva a posto nemozam da mrdnam glava nadesno samo so pogledov u cela taa temnica gledam na skalite desno sto vodat do podrumite edna bela izmaglica golema okolu 2metra kako stoi na pola metar desno od mene,licese na covek so kaculka oblikot bese takov i lebdese do mene so plavicast odsjaj duri.samo osetiv kako gi ispustiv kesiti i slusam kako ovosjevo se trkala po skali a ja sakam da vristam a glas nemam.Vo toj moment uleta decko mi i pocna da vika:NE GLEDAJ NE GLEDAJ!!!!Upali svetlo TOA go snema ostana samo ledeniot vozduh,a ja samo se srusiv.posle toa koga sredivme impresii doma toj mi rece deka go vide istoto samo sto nego mu se videla plus i raka koja idela nakaj mene.Inaku od dete mi bilo jezivo da odam sama u podrum a taka ostana i do den denesen,imas cuvsvo deka nekoj te gleda i ko ke se svrtis nema nikoj i sl. raboti od toj vid.a sega cao odam da go dopravam rucekot pa ke pisam posle uste!

 
P

PewDiePie

Гостин
Две работи што не можат да си ги објаснат двајца другари.
Првата ко копиљаци на голем одмор ни даваа ужинки и ние деца ко деца не ни беа убави и седам јас така со сирењак(гаден) во рака гледам еден школски седи свртен со грб загледан негде,а школото на два спрата ни беше а ние бевме во холот и се гледа нагоре,и си викам ај ќе го мавнам со сирењаков да видам дали ќе сети,го мавам типов автоматски вртење и горе гледа,гледа,гледа а јас со еден другар на 3 метра од него го гледаме и се смееме.
Втора работа,со средно на автобуска седиме чекаме бус и плукнав јас онака од досада,ама задува ветер и рканкава отиде кај еден од другиот клас,и само го слушаш типот кој р'кна бе,абе се да ви ебам ! Ме фаќа за рака и ми шепка,абе пеер виде ли кој р'кна бе,му викам појма немам брат.

:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom