Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
Не ти не ми одговори на прашањето паметен. Дали, откако ќе го земеш тој пасош, можеш кога било, во кое било време, да отидеш и да се откажеш од него?
Секако дека можеш, освен ако меѓувремено не умреш, си ја натокмил работата за идните ти генерации.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
А дали знаете дека Бугариja има право да ви го одземе државjaнството?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
А дали знаете дека Бугариja има право да ви го одземе државjaнството?
Нормално, како и секоја држава која ти дава ,,второ,, државјанство.
Само мора да има добра причина да го направи тоа.
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Луѓе гледајќи ја темата читам повеќе меѓунационални навреди него конструктивни дијалози,исто така мислам дека темата е Бугарски пасош -Да или Не ретко да прочитам некое мислење за причините зошто да се извади бг пасош или пак зошто Да не се вади бг пасош.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Луѓе гледајќи ја темата читам повеќе меѓунационални навреди него конструктивни дијалози,исто така мислам дека темата е Бугарски пасош -Да или Не ретко да прочитам некое мислење за причините зошто да се извади бг пасош или пак зошто Да не се вади бг пасош.
Па ајде де ќе разберев да беа 2 различни видови (да постоеше такво нешто) али да се напаѓаат луѓе со други луѓе кои и така имаат 99.9% иста генетика е екстремно или а) трошење време б) лечење комплекси
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Па ајде де ќе разберев да беа 2 различни видови (да постоеше такво нешто) али да се напаѓаат луѓе со други луѓе кои и така имаат 99.9% иста генетика е екстремно или а) трошење време б) лечење комплекси
99.9 % ја ако имам иста генетика со блгарите, се самоубивам. јавно изјавувам
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
99.9 % ја ако имам иста генетика со блгарите, се самоубивам. јавно изјавувам
Ја јавно изјавувам дека излегувам од темава и јавно ми е многу жал што дишам воздух со low life суштества со размислувања како тебе.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Ја јавно изјавувам дека излегувам од темава и јавно ми е многу жал што дишам воздух со low life суштества со размислувања како тебе.
Ти си знаеш тоа,веројатно си полнолетен.. демократија нели..
остави ме и мене да си го кажам мојот став
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
А дали знаете дека Бугариja има право да ви го одземе државjaнството?
:pos:Лелее страхотно,ужас невиден,се само тоа не,што че прават тие чеда на мајка блгарија:pos:
--- надополнето: Oct 18, 2011 6:02 PM ---
Малцинство?! Ти можеш да дадеш дефинициja за малцинство. Граганите на државата X во државата У не е задолжително да бидат малцинство.
Линк сакаш викаш?! Повели
http://censusresults.nsi.bg/Reports/1/2/R7.aspx
Коj пак ви излага,дека во Бугариja нема други националности??? Каде си прочитал вакво нешто?
Да видиме дали има?
http://censusresults.nsi.bg/Reports/2/2/R7.aspx
Чекај бе фемчо според пописов колку македонци има во блгарија?1695?Дали читам убаво?
http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/46299-OMO-Ilinden-go-dobi-sporot-so-bugarskata-drzava
Те поздрави линков европски демократу:pos:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
:pos:Лелее страхотно,ужас невиден,се само тоа не,што че прават тие чеда на мајка блгарија:pos:
--- надополнето: Oct 18, 2011 6:02 PM ---

Чекај бе фемчо според пописов колку македонци има во блгарија?1695?Дали читам убаво?
http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/46299-OMO-Ilinden-go-dobi-sporot-so-bugarskata-drzava
Те поздрави линков европски демократу:pos:
Абсолутно добро читаш. 1695. Толкова са се изjaснили и това са броjките.А дали има графа македонци прашам jaс? Како едни могли да се изjaснат? Дали Бугариja признава дека има малцинства во неja исто прашам?
Вакво решение имаше многу пати и Бугариja си изполни аганжмана ком тужителите, сега нема да е поразлично. Все пак им беше дадена можност и беха регистрирани, но си дозволиха нешто што е против устава.
--- надополнето: Oct 18, 2011 10:59 PM ---
И да разгледаме обстоjно за што станува збор.
Ме­ѓу­тоа, клуч­на­та од­лу­ка ко­ја Ма­ке­дон­ци­те и „омов­ци“ со не­тр­пе­ние ја оче­ку­ваа, за пра­во­то на ре­гис­тра­ци­ја на пар­ти­ја­та - бе­ше не­га­тив­на.
„Су­дот до­не­се ед­ног­лас­на од­лу­ка де­ка не се пре­кр­ше­ни чле­но­ви­те 11 и 14 од Ев­роп­ска­та кон­вен­ци­ја за чо­ве­ко­ви пра­ва“, се на­ве­ду­ва во од­лу­ка­та об­ја­ве­на вче­ра на ин­тер­нет-стра­ни­ца­та на Су­дот.
Спо­ред нај­ед­нос­тав­но­то чи­та­ње на пре­су­да­та, Су­дот не ви­дел дис­кри­ми­на­ци­ја од стра­на на др­жа­ва­та и прак­тич­но пре­по­ра­чу­ва ОМО „Илин­ден - ПИ­РИН“, регис­три­ра­на ка­ко пар­ти­ја во 1998 го­ди­на, а уки­на­та од Ус­тав­ни­от суд на Бу­га­ри­ја две го­ди­ни по­доц­на, пов­тор­но да ја поч­не про­це­ду­ра­та за ре­гис­тра­ци­ја спо­ред но­ви­от за­кон за пар­ти­и­те.
http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=145E9D853647BF489DBCA490D93FF983

От се това станува jaсно,дека суда не пресудил да има регистрациja и второто, суда наполно почитува внатрешните закони на Бугариja и ПРЕПОРАЧУВА на ОМО повторно да ja почне процедурата по регистрациja според законот. за партиите во Бугариja.
 

LMC

Член од
26 август 2011
Мислења
147
Поени од реакции
45
Chuck Norris е во Софија, и тој ќе зема бугарски пасош, а вие се прашувате зошто Македонците земаме ... :ROFLMAO:

Chuck Norris
Hello everyone. We have been in Sofia Bulgaria the past week to work on the Expendables 2 movie. The filming is going well. It's snowing today, which can bring on some challenges. As time allows, we will post more. God bless, Chuck & Gena.
Кој има facebook може да види тука
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom