Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Па зарем има разлика во изневерувањето?
Сепак мислам дека нема! Битен е моментот
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Жената секогаш знае кога мажот изневерува. Мажот скоро никогаш не дознава. Изневерувањето е подеднакво болно, независно од кој пол си. Многумина простуваат неверство, повеќе жените, главна причина е тоа што се плашат од промени. Мизеријата во која се наоѓаат кога се иневерени им е поудобна од неизвесоста ако останат сами.
Што се однесува до третманот на општеството на неверството, потолерантно е кај мажите отколку кај жените, ама не толку драстично како што ни се чини. Мажите им завидуваат на другите мажи што изневеруваат. И жените им завидуваат на жените што изневеруваат. Мажите ги сакаат или ги презираат жените што изневеруваат (50-50). Жените ги сакаат мажите што изневеруваат, многу малце од нив презираат, тоа се феминистките и послободоумните жени. Третманот е горе долу ист. Разликата е тоа што мажот на кој другите мажи му завидуваат е херој. Жената на која другите жени и жавидуваат е проклета. Се надевам дека не го збунив читателот. Така е секаде и одсекогаш, не само кај нас.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Што ако женати несака да ти дава? Па затоа си отишол да бараш некоја друга?
e ако е тоа во питање значи дека женати си има друг па ти не си интересен штом те избегнуват а посебно штом не ти дава еден од знаците дека те изневерува жената се тие
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
Сега прочитав некаде една интересна споредба со неверството, а тоа е: Ако една брава ја отклучуваат десет клуча тогаш бравата не е во ред и треба да се замени, а доколку еден клуч отклучува десет брави тогаш тој е добар клуч! Ме интересира Вашето мислење!
 

Phone_girl

Barbika
Член од
15 октомври 2011
Мислења
22
Поени од реакции
7
Mislam deka pogolemo neverstvo e zenskoto,ama i maskoto neverstvo ne treba da se prostuva, najubavo luge ne varajte da ne se kaete...Poslusajte patalec a ne gatalec :(
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
23
Поени од реакции
2
Сега прочитав некаде една интересна споредба со неверството, а тоа е: Ако една брава ја отклучуваат десет клуча тогаш бравата не е во ред и треба да се замени, а доколку еден клуч отклучува десет брави тогаш тој е добар клуч! Ме интересира Вашето мислење!
Хахахаха :D крај е споредбата
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Мое мислење - Неверство е неверство, Дали изневерило машко или женско исто е, и не прави такви глупави споредби.:pipi:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Шо има врска колку клуча ја одклучиле бравата ако е добро подмачкана..
 
С

Сатори

Гостин
Не, бе не е исто.
Кога жена ќе изневери е курва, кога маж ќе изневери е фраер.
Ебате темата.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Не, бе не е исто.
Кога жена ќе изневери е курва, кога маж ќе изневери е фраер.
Ебате темата.
Ова очекувам од новокомпованите членчиња кои мислат дека ако дадат чекорче надвор од предрасудите и генерализациите сe eкстра повеќе интелигентни од што беа лани, кога бакнување девојче беше gross. Што е сите овде, случајов. Ајде, јас ќе сум ограничениот, just for the sake of argument. И повеќе. :- )
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Сега прочитав некаде една интересна споредба со неверството, а тоа е: Ако една брава ја отклучуваат десет клуча тогаш бравата не е во ред и треба да се замени, а доколку еден клуч отклучува десет брави тогаш тој е добар клуч! Ме интересира Вашето мислење!
У потполност се согласувам. Мислам дека мажите треба да изневеруваат некако им лежи а кога жените го прават тоа некако му доаѓа курвински неумесно да речам, абе едноставно не им стои тоа е тоа.
 
С

Сатори

Гостин
Ова очекувам од новокомпованите членчиња кои мислат дека ако дадат чекорче надвор од предрасудите и генерализациите сe eкстра повеќе интелигентни од што беа лани, кога бакнување девојче беше gross. Што е сите овде, случајов. Ајде, јас ќе сум ограничениот, just for the sake of argument. И повеќе. :- )
Знаеш како е тоа, јас на 21 изгледам како да имам 25, исто како голем дел од луѓето, некои на 20 изгледаат како 12, како мал дел од луѓето.
Затоа моите постови се обични, твоите не се.
Just for the sake of the argument. ;)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Знаеш како е тоа, јас на 21 изгледам како да имам 25, исто како голем дел од луѓето, некои на 20 изгледаат како 12, како мал дел од луѓето.
Затоа моите постови се обични, твоите не се.
Just for the sake of the argument. ;)
Разликата не е голема, vague одговор заслужува исто реплицирање. Не гледам аргументи, како што кај мене, така и кај тебе. Можеби ќе ме сфатеше ако постот ти беше иронично вметнување на оригиналниот аргумент женско - курва, машко - фраер, знаеш метафората со клучот и бравата..

Машко изневерило само оти не му се седи на маса со другарите.
Не познавам јас женско без агенда. Prove me wrong, можеби стварно сум ограничен.

Дотогаш ќе те викам детуле. Не во негативна конотација и да те навредам. Колку за иритација, да не звучиш како 70% oд сите 30 страни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom